Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van már a nagyon okos...

Elegem van már a nagyon okos anyából, anyósból, sógórnőből és azokból akiket felbújtottak ellenem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig azt találják meg 5 és fél hós lányom nevelésében, amikben szerintük hibázok, nem jól csinálok, és mindenkit bújtanak, mondják már el nekem, mert nem úgy nevelem a gyerekemet, ahogy ők csinálták vagy jónak gondokják, hanem ahogy én gondolom jónak.

Pl:6 hós korig szoptatni szeretném csak, úgy néz ki sikerül is, elég a tejem. Már három hónapja azt hallgatom: Miért nem adsz neki enni? ILyenkor már kell! (3 hósan) Biztosan unja már a tejet!

Ültessem bilire, mert szoknia kell. Az én lányom már 3 hósan bilizett és 9 hósan szobatiszta volt. Könyörgöm, még ülni sem tud igazán! Nem is beszélve arról, az idegrendszere holn érett meg rá?

Nagyon unom az ehhez hasonló beszólásokat, már nem nagyon tudok nem visszaszólni. Pedig nem szeretek vitatkozni. Csak nekem van ilyen buggyant rokonságom? Ti hogy viselitek el ezt?


2009. ápr. 28. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

én lezártam velük a kommunikációt. mindenkinek megmondtam,hogy el lehet menni, ha látni akarják kapnak egy óra babázást és mehetnek utukra. azóta jó amit csinálok,érdekes :)

csak javasolni tudom,hogy állj a sarkadra!

2009. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Jó már kóstoltatni tényleg lehetne,de ez a te dolgod.

A biliztetést h...eségnek tartom.Pláne ennyi idösen.Na meg azt,hogy 9 hósan szobatiszta.Nem hiszem!!!!!!!!!!!!

Inkább majd szoktasd wc re,ha megtudja majd mondani.Kb 1.5-2 e´vesen.

De ez is a te dolgod.

Te vagy az anya!!!!!!!

Ne engedd,hogy beleszóljanak.Ezt nyíltan ki kell jelentened....

2009. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de erre mondják: egyik fülön be, a másikon ki! Elég egy kis mosoly, és mondani, hogy ennek a gyereknek te vagy az anyukája, és majd te eldöntöd, hogy neki, nektek mi a jó! Bízz magadban, és ne hagyd, hogy bárki is megmérgezze kéretlen tanácsokkal, okoskodással a mindennapjaitokat!
2009. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van bőven "ebből" a tipusból!Én ezekre mindíg azt mondtam,hogy szerencsére én vagyok az anyja,nem ők.addig szopott amíg akart és olyan ütemben történt a hozzátáplálás ahogyan jónak láttam!Nehéz elviselni de ez van!Mindenki okos!Ne hallgass senkire!
2009. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon nehéz a rokonokkal:(( Pláne hogy legtöbbször még ŐK sértődnek meg ha nem úgy csinálod ahogy mondják.

Én mindig azt mondtam, hogy az én gyerekem, én szeretném nevelni. Majd egyszer a sógornőmtől meg is kérdeztem hogy ő örült volna ha neki beleszólnak mikor a sajátját neveli? Csak hümmögött..mondjuk nem lettünk jóba ettől a beszólásomtól, de már nagyon elegem volt.

Én most azt csinálom hogy igyekszem minél ritkábban találkozni velük, mert attól a gyomorgörcstől amit már éreztem ha mentünk hozzájuk (hogy minden mozdulatomat lesik) már a tejem is apadni kezdett.

Nekem meg annyit ők nem érnek h a gyerekem nélkülözzön miattuk:(

Sajnálatos hogy nem számíthatok rájuk és hogy ez a megoldás h le kell építeni a rokoni szálakat velük, de nem látok más megoldást.

2009. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
SAJNOS HA NEM TUDSZ ELKÖLTÖZNI AKKOR CSAK AZT TUDOM TANÁCSOLNI,HOGY EGYIK FÜLEDEN BE A MÁSIKON MEG KIMENNEK A ROSSZ INDULATÚ DOLGOK.ÉS NAGY ÍVBEN LETOJOD,HOGY KI MIT MOND,HISZEN CSAK TE TUDHATOD HOGY MI JÓ A BABÁDNAK.
2009. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak Neked ilyen a rokonságod! Nekem is! :)

Sokszor már nekem is agyamra mennek a tanácsaival, most a hozzátáplás téma van porondon, állandóan ezzel csesztetnek. Tápszeresek vagyunk, de akkor sem akarom 6 hós koráig hozzátáplálni. Ráér...hova siessünk.

Bírom azokat a mondatokat, hogy az én fiam már 4 hónaposan pacalt evett, 6 hónaposan elindult....azt hiszik én meg hülye vagyok és elhiszek mindent.

Ja és a csúcs amikor olyan nők adnak tanácsot, akinek nincs is gyereke.

Meg kell tanulnunk elengedni a fülünk mellett. Nem könnyű, de ezen kár idegeskedni.

2009. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megvigasztal nem vagy egyedul.:)De en meg le se sz.rom oket.Mondhatnak az en reszemrol.Bologatok ra aztan majd ugyis ugy csinalom ahogy en jonak latom es kesz.Hidegen hagynak mar.Az elejen nekem is az idegeimre memtek,de megtanultam rajuk sem hederiteni.Az en kislanyom is majdnem 3 hos,de hogy mar mostantol bilire tegyem???Ezt meg nem hallottam.De hat egyesek mar 1.5 hosan almat adnak,ugyhogy akkor ezen sem csodalkozok.

Engedd be az egyik fuleden a masikon meg ki vagy mondj vissza nekik egyszeruen,hogy mar hagyjanak beked,mert te is utananeztel mindennek es ha majd szukseged lesz rtanacsra akkor majd jelentkezel.Es kesz.:)Kitartast.

Es jo babazast.:)

2009. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a kostoltatást, de megint fájt a hasa. Még várok kicsit, van két hét fél éves koráig.

És a kaja dolgot is már 3 hónapja hallgatom.

2009. ápr. 28. 14:42
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Abszolút együtt érzek Veled, bár Nekem "csak az anyósommal" van problémám, kicsit más jellegű amúgy, nem is részletezném. A saját családommal azért nincsenek olyan gondjaim, mint Neked, mert elég karakán, nagyszájú csaj vagyok, és Ők ismernek, tudják, hogy nem okos dolog piszkálni hülyeségekkel, főleg, ha semmi nem utal arra, hogy bármit rosszul csinálok (az Én kislányom 3 hónapos, gyönyörű, gömbölyű, formás, mosolygós, jó alvó kis bébi). Lényeg a lényeg, Te vagy a gyerek anyja, Te tudod/érzed, mi a jó Neki ösztönből, szóval ne hagyd Magad. Tapasztalatból mondom, hogy egyszer kell csak jól odamondogatni, kiállni magadért, akár durván, és megtanulják a "nagyokosok", hogy jobb, ha nem jár a szájuk folyton. Nyugodtan mondd meg Nekik, hogy ha nem tetszik, amit csinálsz, nem kell jönni nézegetni a gyereket, meg Téged sem, mert nem arra van szükséged, hogy cseszegessenek, hanem hogy támogassanak. Ereszd el egyszer a hangod, és rend lesz. Sok sikert hozzá, drukkolok!
2009. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!