Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek azt, ha a...

Hogy viselitek azt, ha a családtagjaitok beleszólnak a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Mert én mindenre rögtön "robbanok". Nem óriási dolgokról van szó pedig. Sokszor csak annyit mondanak a családtagjaim, hogy "öltöztesd már föl, mert hideg van", "adj már neki inni", "etesd már meg", "cseréld már ki a pelust". De nekem rögtön felmegy a vérnyomásom, ha így utasítanak. Végülis én vagyok a gyerek anyja, úgy gondolom, az én dolgom eldönteni, mi a teendő és mi nem szükséges. Ráadásul ezek nagy részét néha-néha igazán elvégezhetné bárki a családból, hogy segítsen egy kicsit. De olyankor persze az a válasz, hogy "de hát csak nekem hagyja" (a kisgyerekem). Én vagyok túlságosan érzékeny ezekre a dolgokra, vagy ez máshol is így van?
2009. ápr. 28. 13:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nekem kivétel nélkül mind hasznos volt, mert legalább látom, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel.

Hát azt hiszem, senkinek sem könnyű. Azért remélem, majd ha mi kerülünk a helyzet másik oldalára, bele tudunk majd gondolni abba, milyen nehéz is volt kisgyerekes anyukaként még a 24 órás gyereknevelés fáradtsága mellett a mások okosságát (?) :-) elviselni. Remélem mi nem fogjuk ezt csinálni a következő generációval.

2009. ápr. 28. 23:27
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Kedves kérdező!


A kérdésed feltevése óta eltelt pár év, hogyan változott a helyzet?

2013. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 user friendly válasza:

Lehet, hogy érzékeny vagy, de akkor ezzel még sokan mások is így vannak. Én is. Nekem parancsba adva próbálják megmondani hogyan neveljem a babám, de pont az ellenkező "hagyd békén!" és hasonlók (sírt, és próbáltam megvigasztalni / orvosolni az okát). Próbáltam tűrni, aztán kifakadtam, hogy az én gyerekem, és nem másé. Lett belőle konfliktus, persze. És persze ez párom nagynénje, aki egyébként egy gyereket se nevelt fel. Két tanácsot kaptam:

1. Azért van 2 fülünk,hogy egyiken be, a másikon ki.

2. Bárki bármit mond, a Te gyereked, és Te is leszel a felelős a végén.

2019. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!