Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek azt, ha a...

Hogy viselitek azt, ha a családtagjaitok beleszólnak a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Mert én mindenre rögtön "robbanok". Nem óriási dolgokról van szó pedig. Sokszor csak annyit mondanak a családtagjaim, hogy "öltöztesd már föl, mert hideg van", "adj már neki inni", "etesd már meg", "cseréld már ki a pelust". De nekem rögtön felmegy a vérnyomásom, ha így utasítanak. Végülis én vagyok a gyerek anyja, úgy gondolom, az én dolgom eldönteni, mi a teendő és mi nem szükséges. Ráadásul ezek nagy részét néha-néha igazán elvégezhetné bárki a családból, hogy segítsen egy kicsit. De olyankor persze az a válasz, hogy "de hát csak nekem hagyja" (a kisgyerekem). Én vagyok túlságosan érzékeny ezekre a dolgokra, vagy ez máshol is így van?
2009. ápr. 28. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is pont így van! Anyukámnak nem kell mondani semmit, ő megcsinálja magától. Anyósommal vagyok forrponton. Állandóan beleszól mindenbe, tömi a gyereket, még akkor is, ha nem látom, sajnos olyannal is, amit a gyerek nem szeret, utána meg ott forgatja a szájában. Nálunk állandóan a csoki evés a téma, meg adjak neki édességet. Én meg úgy vagyok, ha nem ebédelt, evett rendesen, akkor édességet sem tud már enni! 2 gyermekem van, de még mindig szólnak, hogy öltöztessem fel, mert megfázik, mintha én nem tudnám, csak nem tudok 2 gyerekre egyszerre figyelni. Állandón elvárják, hogy utazzunk 2 gyerekkel 200 km-t, ők meg nem jönnek minket meglátogatni. Amikor meg odaérkezünk hulla fáradtan, akkor jönnek az állandó beszólások. Apósom egyszer megjegyezte, hogy biztos nem elég neki a tejem! Na ez volt a csúcspont! Segítség tőlük 0. Ja és az a legdühítőbb, amikor azzal jön anyósom, hogy ő már felnevelt 2 gyereket!
2009. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is ezt csinálták elég sokáig.Most 4 hónapos a fiam és már kevésbé szólnak bele.Szerintem 1 idő után javulni fog a helyzet.Nekem a nagymamám például folyamatosan piszkált, hogy éhes a gyerek.Aztán megmondtam neki, hogy ha éhes, úgyis megetetem, de azt én tudom, hogy mikor van.Más azt mondogatta, hogy fázik.Anya, amikor elég meleg volt(én rövidujjúban voltam) ráadott egy bodyt, pulcsit, + egy kabátot.Piszkáltam is sokáig emiatt...Hát szerintem mondd meg nekik őszintén.Kitartást!:)
2009. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy egyedül! :) Nekem is néha felment a pumpa. Főleg szülés után, akkor mindenki mondott, meg kérdezett mindent. Előbb kétségbe estem, hogy szerintük én nem jó anya vagyok, vagy valamit rosszul csinálok? Aztán volt, hogy kifakadtam, hogy hagyjanak békén, majd ha tanács kell, kérdezek. Ezzel rövidre lett zárva a vita. Azóta is van, hogy hol ezt kérdeznek, hol azt, de nem veszem fel. Mióta elkezdtük a hozzátáplálást már megint elkezdték... "én már ilyen idősen ezt adtam, azt adtam", "miért nem adsz neki ilyet?", "nem lesz tőle semmi baja, ha megkóstolja", "nem látod, hogy éhes? Miért nem adsz neki kóstolni?", stb. Na, mostanában megint kezdek begurulni... De mondtam, hogy bízzák rám, majd én eldöntöm, hogy mikor mit adok a gyerekemnek! Egyedül a párom szólhat vagy kérdezhet, bár ő is sértődött már meg nem egyszer, mert szerinte úgy néztem rá, mint aki ölni akar, pedig meg sem szólaltam. :) Igen, néha ő is kiakaszt, de végülis ő az apukája, ugyanannyi joga van nevelni, mint nekem.
2009. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én sem viselem jól, ha megmondják mit, hogy.

Ha tanácsot mond valaki, meghallgatom, de hagy döntsem már el, hogy szerintem mi a jó. Nálunk olyan volt a helyzet, hogy anyósom megsértődött, mert állítólag mindenre húztam a számat, amit "tanácsolt". 2 hónapig csak telefonos bejelentkezés után mert jönni gyereket látogatni. Mindig valami jó kis tanácsa. Fiam alig volt 3 hónapos, amikor kitalálta, hogy biztos nem elég a tejem számára, és kivánja az enni valót! Miért is ne, gondoltam? Én hülye adtam is neki, krumplit almával, ami olyan szorulást okozott nála, hogy 2 napig szenvedtünk!!! Most meg azzal jön, hogy nem fogja megszokni a kanalat! Könyörgöm, 4.5 hónapos! 1 éves korára már saját magát kellenne ellátnia? Látszik, hogy első unoka! Sok sikert mindenkinek, és kitartást a beszólásokhoz!

2009. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Jajjj, nálunk anyósom csinálja. A sirba kerget vele. Úgy veszem észre, hogy semmi nem jó, amit én, az anyja ,csinálok a gyerekkel. Mindenról más a véleménye, az etetésről, az öltöztetésről, a nevelésről és sorolhatnám. Mindezzel nem is lenne problémám, hiszen mindannyian mások vagyunk és szinte nincs két ugyanolyan vélemény, de engem ne oktasson ki, hogy neveljem a gyereket, mit adok neki enni és mit nem. (Ott szakadt a cérna, mikor a gyereket megetette 5 hónaposan romlott sajttal, mig és a mosdóban voltam.)Ott volt neki kettő, azokkal azt csinált, amit akart, de most rajtam a sor, ezt a picit nekem, nekünk kell felnevelni. Épp ezért nem is hagyom, hogy beleszóljon ás soha nem hagyom vele a gyereket egy fél másodpercre sem a sajtos eset óta. Mindig mondja a magáét, de én már elengedem a fülem mellett, mert a szavak nála nem használtak, egy ideig plafonon voltak az idegeim, de már nem érdekel.
2009. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát elég nehezen viselem én is a beledumálnak,hogy mit csinálok a gyerköccel.Alapban nem birom ha bele avatkoznak az életembe.Ezt anyum tudja és tiszteletbe tartja,na de az anyós mindig kihúzza a gyufát nálam.Múlt héten 2 napig hordta az ő által kotyvasztott kaját a gyereknek,hogy egye valami normálisat(mint ha én nem főznék rá)Amikor közöltem vele,hogy eltudom látni a gyerekemet megsértödött.Nincs hozzá szokva,hogy ellent mondanak neki.Probálok nem foglalkozni vele,de néha nehezen megy.Egyszer csak megérti,hogy ne telepedjen ránk,ha segítség kell akkor úgyis szólunk.

De jól esett ezt leírni:)

2009. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Apukája beleszólhat, más nem. De meghallgatok minden tanácsot.


De azért olyan érdekes, hoyg a mi anyukáink mind tündérek, a férjeink anyukái pedig mind szörnyetegek... :-))))

2009. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
É is falra tudok mászni tőle. Nekem pont tegnap történt egy ilyen, hogy anyósom azt mondta, hogy miért nem adok már az 5 hónapos kislányomnak krémtúrót, erre én mondtam neki, hogy ő még nem ehet..de vágta a pofákat hogy én hülyeségeket beszélek..
2009. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Első válaszolónak: Nálunk is ugyanez a szitu, hogy biztos nem elég neki a tejem és, hogy ő már több gyereket is felnevelt.
2009. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerüen nem tudják felfogni a család idösebb női tagjai h a kisbabáknak 6 hónapos korukig csak anyatejre van szükséguk semmi másra /vagy tápszer/. És ettöl én megörűlök, h mért nem adok neki cukros teát..stb.
2009. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!