Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes most megvenni neki a...

Érdemes most megvenni neki a téli cipőt? Ha igen, mekkorát?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, nagy valószínűséggel télen járni még nem fog, max. állni.

Olyan overálunk van, ami 2 részes, így lábfej nélküli. Mindenképpen veszek hozzá csizmát, csak fogalmam sincs, milyet és mekkorát?

Most egy ismerősöm árulja a lánya cuccait, és van egy 20-as csizmájuk. Érdemes megvennem? Most olyan 16-17-es lába van a lányomnak. Vagy várjak vele addig, amíg majd kell?


2011. okt. 3. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem várj vele, nem tudhatod hogyan fog nőni a lába. Van, hogy tök lassan nő, de van hogy 1 hónap alatt 2 számmal nagyobb lesz.

A legjobb megoldás, ha akkor veszel, amikor már ügyesen áll és lépegetni akar. Bementek az üzletbe, ráadod a lábára és ráállítod őt! Így csúszik bele igazán a lába, így látni, hogy valóban jó-e rá.

Lányomnak az itthoni mérés szerint 18-19-es lába volt, de az üzletben a 20-as cipő volt jó neki, mikor felállítottam őt.

Szerintem még várj a vásárlással.

Az első cipő talpa ne legyen túl kemény, és tartsa a bokát. De a csizmák többségében tartják a bokát, hiszen magasítottak amúgy is. Én nagyon szeretem a Bobbi Shoes cipőket, de persze jó pár babacipő nagyon jó (Elephanten, Falcon, Superfit).

2011. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagy a 20-as. Ekkora gyerek kb. 3 havonta növi ki a lábbelit, egy számmal szoktam nagyobbat venni. Vegyél belül szőrös olyan tutyit, ami meleg, nem kell igazi lábbelit, ha nem akarsz. Egyébként gondolom be is takarod és van lábzsák is a babakocsihoz.
2011. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős babánál még praktikusabb az olyan overál, aminek lábfeje van. De ha már megvan a másik...a huszas nagyon nagy lesz neki. Várj még kicsit.
2011. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

várj vele, amíg kell.

vagy olyan kis kötött/varrott cipőt vegyél, ami csak melegíti a lábát.

20as cipőt a most 15 hós lányom hord. tesóm lánya ugyanennyi idősen 18ast.

rendes cipőt csak akkor érdemes venn, ha már jár benne az utcán.

2011. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én is kérdezgettem ilyeneket itt a GyKn, de rájöttem h nem egyformák a gyerekek és nem nőnek egyformán igy inkább akkor veszem amikor kell. 14 hónapos a kislányom, 18ast hord, valószinű 19es kiscsizmát fog kapni, de még várunk.
2011. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A barátnőm lánya épp 1 évvel idősebb az enyémnél, és mindig mondja, hogy Nati már az első évben késő ősszel hordta azt a cipőt. Na az oké, de gondolom alapból nagyobb volt a lába akkor.

Akkor várok vele, majd akkor veszek, ha kell.

Amúgy az overált kölcsön kaptuk, így nem válogathattam, hogy lábfejes vagy lábfej nélküli.

De mindegy, mert valóban van a lábzsák, meg takaró, max. adok rá egy tutyit.

2011. okt. 3. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!