Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes megvenni a...

Mikor érdemes megvenni a pelenkát? Mi alapján válasszam ki, és mekkorát?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, az első babámat várom, és teljesen tanácstalan vagyok.

Légyszi segítsetek!


2008. okt. 9. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég akkor venni, amikor már megszületett, és tudjátok a súlyát. Amíg a kórházban vagy, apuka majd elintézi. :) Ne vegyetek sokat egy méretből, mert főleg az elsőt, nagyon gyorsan kinövik!

Újszülöttnek szerintem a Libero a legjobb, utána már át lehet váltani olcsóbbra is. Nekünk a Pennyben kapható pelenka nagyon bevált! (Olyan LIbero minőségű)

2008. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én vettem három csomag 1-es new born méretűt, ez 2-5 kg-ig jó, annál tuti nem lesz nagyobb édike.

Üdv

2008. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég megvettem. 1 csomag újszülöttre valót (Huggies Newborn 2-5kg) és egy csomag Liberot, ami 3-6 kg-ig jó.
2008. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekünk,mondták hogy vigyünk a kórházba pelust.Én vettem new born Dm-es pelust,28 db-os és 2-5kg-ig jó ezt viszem be.Itthonra meg vettem 1 csomag Huggist,ez 66 db-os new born 2-est 3-6kg-ig jó,hogy ne kelljen egyből pelusért rohangálni.Ennyi.Nem volt drága egyik sem.Majd kiderül,hogy melyik válik be.39.hetes pocis
2008. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Én vettem 30darab újszülött méretűt (4kg-ig). A többit majd utána, ha már megszületett. Lehet, hogy eleve nagyobb lesz, mint 4 kiló, és akkor nem is tudom használni :S

Azt mondták, hogy nem érdemes előre bevásárolni pelusból, mert nem tudhatod előre, hogy melyikre lesz esetleg érzékeny a bőre.

Üdv, 31 hetes mam.

2008. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia !Én anno 3napig voltam khban -bababarát így egész nap velünk volt a baba,de pelusozták a csecsemő osztályon is ha leadtuk.Én dmes new bornt vettem a 3nap alatt elment de én egy percig nem tartottam alatta a cuccot...ennek a hátránya az lett,hogy a drágám úgy megszokta a tisztaságot,hogy sírt ha bepisilt.2.5hónaos korág kb napi 10-15pelus ment el:(Most kezdett 2hete csökkenni.Amúgy jó a libero is a 3-6ig asszem de sztem kicsit nagy még rá,bár a khban is ezt adták rájuk.Nekem a tescos is bejött főleg mert enni sok fogyott..amúgy a dmes az egyik legdrágább pelus-nézd meg mennyibe kerül egy db..kb 40ft felett van...rájössz milyen sok összességében és van,hogy 30percet nincs alatta sokszor..amúgy vedd meg nyugodtan az újszülöttet,mert ha már el is érte a max súlyhatárt is jó még rá,nekünk az 5kilós pelus is jó volt még pár napig mikor túllépte,de csak nem lesz 5kilos baba...sztem ne bízd apára,te is nyugodtabb leszel.Jah és én is bevittem a dm-est és otthon volt egy adag liberó a 3-6kilósig 2es számú ha netán mégis kicsi lenne,akkor apa behozza de áá nem volt az kicsi sőt.Pakold össze a motyót ,mert ki tudja és ne számíts a khzra annál rosszabb nincs ha meglepi ér.3hós baba mamája
2008. okt. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2008. okt. 11. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi tavaly, mikor született a kicsi, akkor a Profiban vettünk egy csomag újszülöttes, Pampers Sleep&Play-est, nekünk az nagyon bejött, és árban is szuper volt. Meg sokszor volt leakciózva. A méret miatt nem kell aggódni, attól hogy túlhaladja a pelusra ráírt max. súlyhatárt a baba súlya, attól még jó rá egy két hónapig. Persze ha combosabb, vagy fenekesebb akkor szokott inkább probléma lenni, de ekkor se mindig.

Az érzékenység miatt meg babája válogatja ki mit bír. Ezt ki fogod tapaszatalni.

2008. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!