Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 5hónapos múlt 24....

A kisfiam 5hónapos múlt 24. én! Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Mit kell már csinálnia egy 5hós babának? Az enyém alig akar hason feküdni. Nem tudja tartani magát rendesen. De hátáról a hasára fordul és vissza is. Egyedül nem tud ülni. Mindig eldől. Ha az ölembe ültetem, felrúgja magát, úgy is hagyja elég sokáig, de összerogynak a kis lábai. Egyedül iszik cumisüvegből, játékokkal játszik, csörgőt egyik kezéből átvesz a másikba. Ha a babakocsiban fekszik, kapaszkodik és ülő helyzetbe húzza magát..

Nem mászik még....valami gond lehet??


2009. ápr. 28. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg nagyon szépen fejlődik a babád. Én kislányom 21-én volt öt hónapos és ő is uyanezeket csinálja mint a te babád.( de a cumisüveget még nem tudja egyedül fogni) Elvileg félléves korára kell elkezdenie forogni. Én lányom hátról hasra átfordul, de utána jön a sírás mert nem tud még visszafordulni. Ő se szeret hason lenni. Pont jók vagytok!!! Minden baba más egyébbként!
2009. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én babám se tud egyedül ülni még, de szerintem az egy kicsit korai is volna. Előző voltam.
2009. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miért kéne egy öthósnak egyedül ülnie, vagy másznia ? A te babád nagyon ügyes! Ha már forog, nem hiszem hogy nem tartja magát hason, különben hogy forogna? Hogy egy órát nem bir a karján támaszkodni ha hasal, az gondolom egyértelműen nem baj. Mászni még hathósan sem késő, sőt!! A keze is ügyes ha egyedül iszik az üvegből! Még előrrébb is van , mint az átlag! Ki ijesztget azzal hogy le van maradva?
2009. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dehogy is!Ne aggódj, különböző ütemben fejlődnek, ráadásul amiket írtál, az egy átlagos öt hónapos baba szintje, sőt.Semmivel nem vagytok lemaradva.:)

Azért próbáld motiválni a hason fekvésre.

2009. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A babád jól fejlődik. NAgyon jól. Azzal van gond, aki bemagyarázta neked, hogy ez nem így van.
2009. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!Azért ijedtem meg, mert itt olvastam, hogy 5hónapos a baba, és ül egyedül, meg mászik. Az enyém még nem csinál ilyeneket. Persze a kiságyban elmászik a másik végébe...sose ott van, ahová leteszem...:D

75cm és 10500gr.

2009. ápr. 28. 09:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 5,5 hós és még az enyém se mászik. Sőt még megfordulni is csak egyszer láttam. Habár mostanába már nem ott szoktam találni ahol hagyom. De én nem aggódom minden baba más. Amúgy erős baba és minden játékkal szépen eljátszik minden érdekes neki. Úgyhogy ráérsz még agóddni a mászás miatt. Lehet 1-2 baba már mászkál 5-6 hós kora körül de nem ez az átlag. Valószinű a mi babáink lustábbak is mint a többi
2009. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A kislányom 23-án töltötte a 7. hónapot, most kezd mászni, eddig csak kúszott, ülni még nem tud, a védőnő szerint nagyon szépen fejlődik.

Minden baba más ütembe fejlődik, 5 hósan ül, szerintem az a ritka.

A lényeg, hogy mindent magától csináljon, pl. sokan már 4-5 hósan ültetik a babát, aztán majd csodálkoznak, hogy milyen görbék, mert a kis gerincük még nem bírja a terhelést.


Nyugodj meg, a babád teljesen jól fejlődik, nem késett le semmiről.


Jó egészséget Nektek!


7 hós kislány anyukája

2009. ápr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem is értem, hogy tudna egy baba 5 hósan mászni. Ez szerintem egyszerűen NEM LEHET. Vagy állni. Lehet, hogy egy pillanatra úgy mozdul, és az anyuka máris úgy látja, mászott vagy 20 métert. Ugyan már. Egy ekkora baba csak most próbál felülni /max, de ez sem mindennapi/, esteleg rendszeresen forog és azok a dolgok, amiket egyébként leírtál. Az, hogy a kiságyban máshol ébred, az a kúszás, de ennek még nem sok köze van a mászáshoz. Még. MAjd olyan 7-10 hósan.

Gyönyörű nagy babád lehet, legyél rá büszke, hogy ilyen sokamindent tud és ne higyj el mindent, amit az anyukák itt leírnak!

2009. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem sincs elmaradva a babád,igaz az én kisfiam már 8hónapos,de ebben a korban ő sem tudott többet,sőt,még nem is fordult mind a két oldalra,csak 6hónaposan:D,most már üldögél,de még nem mászik,néha kommandózik lent a földön,de csak forog körbe a hasán:D,stabilan üldögél,fogja a cumisüveget(ha van kedve),sokat dumál,eljátszik ülve és mindig állni akar,de még nem tud felállni.Légy,türelmes az én kisfiam 9kg,kicsit nehéz a "kuffer":D,nem egyformán fejlődnek,vszinű,hogy több idő kell nekik:)
2009. ápr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!