Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltek éjszaka forgatni a...

Felkeltek éjszaka forgatni a babocát?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még eszembe sem jutott.
2009. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy!
2009. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam jelez, hogy forditsam a hasarol a hatara, vagy forditva. Ha felebred, eloszor mindig ezt csinalom, mert utana nyomban visszaalszik. Ha ez nem mukodik, akkor ehes:-)

4 honapos egyebkent.

2009. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
eddig én sem kelltem fel, de ma anyosom megkérdezte hogy ugye felkellek éjszaka forgatni a babát, erre én nem nem szoktam, majd jól megkeptam hogy milyen szerencsétlen béna vagyok hogy ilyen nem jutt eszembe, mert szegénynek fáj a háta neki stb, erre én hogy véleményem szerint ha fájna neki valamilye vagy kényelmetlenül aludna azt ugy is jelezné. Erre ő a fenét jelzi, hülye vagyok.
2009. ápr. 27. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem kelünk azért fel. Viszont a kis füleit mindig vissza fele gyűri! Már próbáltam ragasztással, de sajnálom, mert ki szívja kis bőrét. Utána nem is ragasztottam le többet.
2009. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy kedves anyósom. :)

Hazajöttünk a kórházból, minden rendben volt. Pár nap múlva spontán megkérdezi: Ugye nem sebes még a feneke? Köszi, mondtam! Rá vagyok utalva, sajnos a szüleim már nem élnek.

2009. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én csak akkor forgattam, ha felsír, mert valóban elfáradhat egy helyzetben(de ezért nem vagy hülye, ha nem csinálod, de próbáld ki hátha bejön, és nem is éhes)ha éhes úgyse alszik vissza.

9hós kisfiú anyukája

2009. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most hallottam ilyet először- Tőled. Nekem is az a véleményem, hogy bármi baja van a bébinek, azt jelzi a maga módján. Lehet, hogy nem is érzi, hogy mi nem OK, csak, hogy nem érzi jól magát, tehát sír. Éppen ezért kell megfigyelni, megtanulni, mikor hogy sír, éhes? fáj a pocija? tele a pelus? hiányzik anya? De, ha nem sír, nem jelez, miért verném fel legédesebb álmából, hogy megforgassam? Az idők folyamán az is változik, hogy mit ajánlanak az anyukáknak, hogy fektessék a babát. A keresztfiam 25 éves, akkor még a hason fektetés volt a menő, nehogy félrenyeljen. Nekem most azt mondták, hogy háton fektessem, statisztikailag úgy a legvédettebb. De, hogy forgatni?

Az egy dolog, hogy a nagymamáknak már bizonyítékuk van rá, hogy (így, vagy úgy) felneveltek egy gyereket, aki megérte a felnőtt kort. Az az ő feladatuk volt, taps és konfettieső, DE az unokát az anyukája (+ Apukája) neveli, akinek éppen elég betartani az orvos és a védőnő tanácsait, nem hogy még 30 évvel ezelőtti praktikákat is magáévá tegyen, csak, hogy a nagyinak jó napja legyen. Célszerű még az elején tudatni a családdal, hogy saját elképzeléseink vannak, ha szükségünk van rá, majd kérünk tanácsot, addig meg bízzák ránk, milyen módszereket alkalmazunk. Ha nekem gondom volt, a legjobb tanácsokat mindig az 5 gyerekes barátnőmtől kaptam, egyidősek vagyunk és hasonló elképzeléseink vannak a nevelésről is. Amit Tőle kérdeztem, mindig bejött és ennek ellenére egyszer sem fordult elő vele, hogy kéretlenül adott volna tanácsot, vagy elejtett volna egy megjegyzést a bénázásaimra. Ha valaki olyasmit mondott, ami nem tetszett, vagy csak a tény, hogy bele akart szólni, hát én mindig vagy az orvosra, vagy a védőnőre hivatkoztam és azt mondtam: nekem az orvos ezt és ezt mondta, én ehhez tartom magam, mert mégiscsak ő tudja legjobban. :)

Persze vannak olyan ártatlan kis próbálkozások is, amik nem bántóak, és tényleg csak apróságok, akkor előfordult, hogy azt mondtam, no, majd alkalomadtán LEHET, hogy kipróbálom :)

Békés, boldog nevelgetést Nektek!

2009. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Igen,az én babám is igényelte,amikor még nem tudott igazán forogni.Este 10-kor volt(van) az utolsó szopi,kb.2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát,úgy hogy 2-3 körül hasra kellett fordítani(nyöszörgött,de nem sírt).Ő fel sem ébredt rá és csak f5 körül kelt enni.Nekem nem mondta senki,egyszer megfordítottam,és 1 perc után abbahagyta a nyöszörgést.Nálunk bejött.Ez megszünt,mert már forog magától,6 hónapos.
2009. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az én anyósom se jobb..:((( Én sosem forgattam a gyerekeimet (4 van!), úgy gondolom, hogy ha valami nekik kényelmetlen, akkor azt jelzik. Egyáltalán nem vagy hülye!!! A kisbabák sem hülyék, ők is tudják, mi jó nekik és mi nem. Azzal, ha csak fölöslegesen piszkálod, forgatod éjszaka, könnyen felébredhet és egyikőtök sem fog normálisan pihenni. Nyugodj meg, jelez majd, ha esetleg valami nem lesz számára kényelmes! addig is szerintem inkább pihenj te is éjszaka és hagyd a picit is pihenni. Minden jót!
2009. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!