Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszed betegen a gyereket...

Viszed betegen a gyereket közösségbe?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van azokból az anyukákból, akik nem bírnak otthon megülni és viszik a beteg gyereket játszótérre, játszóházba, könyvtárba, játékboltba és szórják szét mindenfelé a ragályt. Megmagyarázná valaki, hogy ezt miért csinálják? Önzésből? Nem tudnak pár napot otthon tölteni a gyerekkel kettesben?


Az utóbbi időkben kétszer kapott el a babám ilyen gyerekektől egy jó kis vírust, most megint itthon szenvedünk, mert taknyol és fáj a torka (tegnap épp a turkálóban volt egy 3 év körüli kislány, aki 10 percen át köhögött, végül mi jöttünk ki).


Ha beteg a gyerek, hiába kúrálom ki itthon, mert a felelőtlen szülők miatt úgyis megint összeszed valamit.

Arról már nem beszélve, hogy milyen tortúra ez egy 1 éves gyerekkel, orvos, gyógyszerek, orrszívás, éjszaka óránként ébredés.... mindezt a felelőtlen, csak magukra gondoló szülők miatt. Ha az ő gyereke beteg, legyen a másé is.


AKI BETEG, MARADJON OTTHON!


2011. szept. 29. 20:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
27%
Hát mi lementünk a játszóra, folyik az orra egy picit, de majd látod, hogy egy nagyobb, 1,5 évnél nagyobb kisgyereket már nem lehet fent tartani a lakásban. Én nem fogom sírni hagyni a lakásban, meg hogy rugdossa az ajtót és kiabáljon, hogy le-le-le. Én ha lázas, csak akkor tartom otthon. Egy több gyerekes anyuka mondta nekem, ha már nincs láz, akkor már nem fertőz.
2011. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ez egy nagy hülyeség,hogy amikor nem lázas nem fertőz,nincsen egészségügyi alapja az állitásnak.
2011. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ez a láz-fertőzés dolog szerintem sem igaz. Van aki egyáltalán nem lázasodik be, mégis fertőző...

Volt hogy én is elkaptam a gyerektől, pedig nem is lázasodott be. Azért ki lehet menni vele a szabadba, elmenni sétálni, de amíg meg van fázva, addig a többi gyerek társaságát kerülni kellene. Lehet, hogy ez kellemetlen a gyereknek, elhiszem, de hát ez van. Szerintem te sem örülnél, ha fordított esetben a te gyermeked esne vissza a megfázásba, és minden 2. héten kúrálgatni kellene, mert beteg gyerekekkel játszott együtt.

2011. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha picit folyik csak az orra, az nem gáz, a baj az, hogy olyan gyerekek is játszanak lenn, akiknek csillog a szemük, látszik rajtuk, hogy nincs rendben, és 2 percenként fújni, törölgetni kell az orrát....
2011. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nekem vajon akkor miért mondta a gyerekorvosunk, hogy nyugodtan levihetem a játszótérre a többiek közé a 2,5 éves lányomat, aki "csak" megfázott? (nem volt lázas, csak tüsszögött, és fujni kellett az orrát).
2011. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, hogy mondta, hogy nem fertőz. Igazából az a baj, hogy megítélni ránézésből úgy sem tudja az ember, így nem is kell sandán nézni a másik taknyos gyerekére, mert nem tudhatja az ember, hogy volt-e vajon vele az anyja orvosnál avagy nem.

Most vagy búrában tartja az ember a gyerekét vagy bevállalja, hogy bizony elkaphat ezt azt, olyan emberektől akik akarva vagy akaratlanul betegen mászkálnak.

A bacilusok vírusok mindenhol jelen vannak, nem lehet kivédeni a velük való találkozást (normális módon).

Ha valaki a lázas beteg fertőző gyerekét közösségbe viszi szégyellje magát, de szerintem kevés ilyen van. A beteg gyerek elesett, nem szeret játszani és a beteg gyereknek is árt, ha nem piheni ki a betegségét.

Rossz dolog, ha a gyereked beteg, elesett, mert tehetetlennek érzi magát az ember, de felesleges gyanúsítgatásokba belemenni.

2011. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért mondta, pedig a megfázás is fertőz akkor is, ha nem jár lázzal. Akkor csak enyhébb megfázás, de attól még az. Ilyen nincs, hogy "csak" megfázás. Azért ezeket a tüneteket, mint orrfolyás valaminek okoznia kell. Azt jelenti, hogy valami bujkál a szervezetben, ettől próbál megtisztulni, és ezért indít ilyen ellenreakciót, mint az orrváladék. Csak attól senki nem lesz náthás, mert mondjuk alulöltözöttebb volt a kelleténél. Hanem attól, hogy emiatt valamiféle vírus vagy baktérium költözött a szervezetébe.

Nem vagyok orvos, de mindenhol ezt olvasni, és logikus is. A háziorvosokról meg amúgy sem vagyok jó véleménnyel. Volt, hogy lazán félrekezelt, mert megfázásos tüneteim voltak, aztán amikor nem javult az állapotom a gyógyszerek ellenére sem, sőt, csak rosszabb lett, mert a mandulám is feldagadt, akkor csak pislogott, és elküldött a fül-orr-gégészetre, ahol egyből megmondták, hogy valószínű mononukleózisom van, és kérték is a vérvételből a kimutatását. Be is igazolódott. És erre igazából a gyerekorvosnak kellett volna rájönnie( ez még 17 éves koromban volt, akkor még gyerekorvoshoz jártam) nem olyan speciális betegség, igazából gyakori a gyerekek körében, felnőtt csak ritkán kapja el. Szóval ennyit tudnak...tisztelet a kivételnek, aki tényleg érti a dolgát.

Nem tudom a ti gyermekorvosotok milyen, de ebben nem teljesen volt igaza. Enyhébb lefolyásu megfázásnál biztos kisebb is az esélye a fertőzés átadásának, de azért vigyázni kell.

2011. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mivel ovis a fiam, neki is sokat folyik az orra és köhög, de az az eslő h dokihoz viszem ha azt mondja nem fertőz viszem közösségbe, ha fertőz otthon marad...

de

bocsi az offért, nem értem a kérdésed..mégpedig...

"most megint itthon szenvedünk, mert taknyol és fáj a torka (tegnap épp a turkálóban volt egy 3 év körüli kislány, aki 10 percen át köhögött, végül mi jöttünk ki).

"

Te írtad h otthon szenvedtek mert fáj a torka és te is viszed közösségbe...

nem bunkóságból ,kötekedésből írtam...

2011. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Félreértettél, arra utaltam pont, hogy nem volt semmi baja és feltehetőleg a turkálóban lévő kislánytól kapott el megint valamit, ezért újra itthon vagyunk és csináljuk végig az egészet.
2011. okt. 1. 13:16
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy előtte nap köhögött egy kislány a turkálóban nem feltétlenül biztos, hogy másnapra beteg lesz. Mi van, ha egy olyantól kapta el akin nem is látszódott.

Ha a gyereked köhögni fog 1.5 hónapig és a doki mondja, hogy nem fertőző már akkor nem fogod közösségbe vinni? Se boltba, se játszótérre sehová? csak, mert ha igen akkor számíts rá, hogy hasonló anyukák csúnyán fognak rátok nézni.

2011. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!