Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszed betegen a gyereket...

Viszed betegen a gyereket közösségbe?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van azokból az anyukákból, akik nem bírnak otthon megülni és viszik a beteg gyereket játszótérre, játszóházba, könyvtárba, játékboltba és szórják szét mindenfelé a ragályt. Megmagyarázná valaki, hogy ezt miért csinálják? Önzésből? Nem tudnak pár napot otthon tölteni a gyerekkel kettesben?


Az utóbbi időkben kétszer kapott el a babám ilyen gyerekektől egy jó kis vírust, most megint itthon szenvedünk, mert taknyol és fáj a torka (tegnap épp a turkálóban volt egy 3 év körüli kislány, aki 10 percen át köhögött, végül mi jöttünk ki).


Ha beteg a gyerek, hiába kúrálom ki itthon, mert a felelőtlen szülők miatt úgyis megint összeszed valamit.

Arról már nem beszélve, hogy milyen tortúra ez egy 1 éves gyerekkel, orvos, gyógyszerek, orrszívás, éjszaka óránként ébredés.... mindezt a felelőtlen, csak magukra gondoló szülők miatt. Ha az ő gyereke beteg, legyen a másé is.


AKI BETEG, MARADJON OTTHON!


2011. szept. 29. 20:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Nem volt meg beteg, de biztos, hogy nem vinnem. Sokkal gyorsabban meggyogyul, ha itthon kuralom es pihen. 9 honapos
2011. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

igazad van!Ezt én sem értem, és totál kiakadok, mikor lóg az orra a gyereknek a játszótéren!!!

11 hónapos a fiam, annyira még nem élvezi, szóval nem erőltetem....

2011. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Én egyet értek Veled!

Az én fiam náthás volt hét elején, 3 napig nem is vittem olyan helyre, ahol zárt helyen érintkezhet más gyerekekkel. Utcán sétáltunk, de pl meg volt beszélve egy barátnőmmel, hogy megyünk vele és a kislányával állatkertbe, de lemondtam, nehogy átadja a fiam a bacijait!

2011. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Betegen nem kell vinni, ez való igaz.

Amit tudok Neked mondani a a köhögésről és a vírusokról:

-a lányom kruppos, így ő a betegség végeztével még nagyon sokáig köhög, de olyankor már nem fertőz!

- a legtöbb vírus akkor fertőz, amikor még nincs tünete a betegnek, illetve amíg magas láza van a gyereknek. Előbbivel Te is viszed közösségbe, lázas gyerekkel meg nem hiszem hogy járnak az anyukák turkálóba meg más helyre.

2011. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Bárcsak mindenki így gondolkodna, mit Ti. Annyira sajnálom a picikémet, a szívem megszakad, mikor remeg az orrszívótól, ordít a hőmérőzéstől, az orrcseppet vagy egyebet kész tortúra beadni :(
2011. szept. 29. 20:31
 6/24 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólóval nagyon egyetértek. Az én lányom is asztmás (vagyis asztma gyanús) így szinte egész ősszel és télen köhög, de nem fertőz, viszont jár közösségbe (oviba is). A másik meg az, hogy a közösségbe járó (bölcsis-ovis) gyerek velejárója a takonykór. Amióta bölcsis lett a lányom minden télen folyik az orra (persze most már ki tudja fújni) a kicsi 1 éves szintén sokat taknyos (de nem fertőz, mert el szoktam vinni dokihoz). Na most, ha velünk találkozol akkor azt látod, hogy az egyik gyerek orra folyik a másik meg köhög és egyik sem fertőz. ha betegek természetes, hogy nem viszem közösségbe és szerintem nagyon kevesen viszik (persze biztos van 1-2 elvetemült).

A gyerekek fejletlen immunrendszerrel jönnek a világba így bizony amíg ki nem fejlődik megfelelően nekik normális az is, ha évente 15-20X betegek.

A nagyobbik lányom 1 éves korától fél éven át folyamatosan beteg volt (lázas-taknyos) és a végén még egy jó kis bárányhimlőt is összeszedett, pedig nem is járt közösségbe. Most 4 éves és egyre kevesebbet beteg, persze még most is garantált, hogy az őszi-téli-koratavaszi időszakban havi 1 betegséget összeszed és akkor még szerencsésnek mondhatom magam.


Jobbulást a picikédnek, elhiszem, hogy milyen fárasztó lehet egy beteg gyerekkel.

2011. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
én nem viszem zárt helyre max. boltba,mert a kaja nem jön fel magától a férjem pedig sokáig dolgozik.de akkor csak babakocsival elrongyolunk,megvesszük a kaját több napra.játszóházba játszira nem viszem ilyenkor már csak azért sem,mert itthon jobban gyógyul.sajna már akkor fertőznek ezek a vírusok,amikor még nincs tünet,így nem tudod kivédeni.most lett bölcsis,ott is miden gyereknek folyik az orra,és viszik őket,így mindent elkapnak egymástól
2011. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém simán náthás volt múlt héten (voltunk orvosnál, nem baci, nem vírus, megfázás. Még azt is tudtam, mikor és hol fázott meg.. :( ). Direkt rákérdeztem a doktornőnél, hogy vihetem-e 20-30 percre a levegőre, játszótérre, mások közé, és ő azt mondta, hogy nyugodtan, hiszen nem fertőző beteg, "csak" meg van fázva.


Ha olyan beteg lenne, amivel mások gyerekét veszélyeztetném, nem vinném... én se örülnék ha ilyennel találkoznék.


Csak az ezzel a baj, hogy ha találkozol egy tüsszögő, taknyos kisgyerekkel, akkor hogyan állapítod meg, hogy fertőző, vagy simán csak meg van fázva? (a sima megfázás nem fertőz senkit).

2011. szept. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én most rákerestem, és mindenhol azt olvastam, hogy a megfázás, nátha bizony vírusos megbetegedés, és fertőz.


[link]


Wikipédián is ezt írják:


[link]


És a tapasztalataim alapján is ezt tudom mondani. Mi nem nagyon szoktunk betegek lenni, csak megfázunk, és akkor rendre el is kapja mindenki a családban. Valakitől kiindul, aztán 1-2 naponta bővül is a megfázottak köre.

Azért ha belegondolunk valamitől csak beteg az ember, úgy értem, hogy vírus, vagy baktérium, a semmitől nem fog folyni az orr, és fájni a torok....

Itt pedig részletesebben elmagyarázzák, hogy alakul ki a megfázás, miért gyakori hideg időben:


[link]


Amúgy meg ha mégis lenne olyan megfázás, amit sem baktérium sem pedig vírus okoz, ezt még maga a háziorvos sem tudja megállapítani csak úgy ránézésre, max egy laborvizsgálat mutathatná ki.


Úgyhogy ebből kifolyólag én egyet értek veled kérdező! Persze vannak kivételek, tehát ha asztma vagy egyéb más nem fertőző betegség miatt köhög a gyerek, de ha meg van fázva, akkor azért illene addig kicsit távol tartani a közösségtől. A barátnőmnek is pont ez volt a baja a minap, hogy lent voltak a játszótéren, a kislány kölesgolyót evett, és odament hozzá egy kisfiú, aki kért. De aztán jött az anyukája, hogy majd ő vesz ki belőle, mert a kisfiú beteg, de az orvos tanácsolta, hogy vigye ki (bár lehet csak a levegőzésre gondolt a doki, és nem a játszótérre). Amúgy meg bölcsis volt a gyerek, de a betegség miatt most oda nem járhat, de a játszótérre azért kivitte az anyuka, ahol szintén ugyanugy közösségben van...


Sajnos sok ilyen van, illene erre jobban odafigyelni, azt a pár napot, 1 hetet csak kibírják játszótér, meg játszóház nélkül. Az ilyen picik amúgy is könnyen megbetegszenek a fejletlen immunrendszerük miatt, nem kell még ilyenekkel is elősegíteni.

2011. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Az olyan anyukák akik betegen viszik közösségbe a gyerekeiket, valószínűleg ugyanazok akik maguk is bejárnak betegen dolgozni. Én a terhességemet rettegtem végig miattuk mert az én munkahelyemen egy csomó ilyen felelőtln ember dolgozik, mindig attól kellett félnem hogy kitől kapok el valamit és mi baja lesz tőle a gyerekemnek. Aki pedig a másik gyerekét veszélyezteti, az szerintem egyenesen BUNKÓ.
2011. szept. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!