Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti, hogy álltok szülés után a...

Ti, hogy álltok szülés után a kilókkal?

Figyelt kérdés
4.5 hónapos a kisfiam, császárral szültem. Már megjött az első mensim, és a tejem sajnos meg elment. Még van rajtam kb 10 kg felesleg, amit szeretnék leadni. Hogyan kezdjem? Ti hogy álltok ezzel a témával? Nem sok energiám van semmire sem, a babám kitölti minden percem, és persze az itthoni munka. De nagyon zavarnak a kilok, meg persze jön a nyár. Várom hasonló helyzetű kismamák tanácsit. :)
2009. ápr. 27. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia

tulajdonkeppen nem vagyunk azonos cipoben, de hasonloban...rajtam 1 kg van(4,5 honapos a babam), szoptatok de a hasam dudorodik. en rubint reka baba mama tornajaval probalkozom, mert faj a hatam az emelgetestol es intenzivebbet nem merek csinalni es ez legalabb a babat is lefoglalja...bevallalosoknak szerintem egy tae bo cardio gyorsabb eredmenyt hoz

kitartast

2009. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én is pont ilyen helyzetben vagyok(császár-tej elment), de tanácsot nem tudok adni... :) csak rajtam kb 17 feles kiló van... És én is nagyon nehezen szánom rá magam a tornára. Fejben dől el minden, meg persze energia kérdése. Én még nem szántam rá magam, pedig engem is borzasztóan zavarnak a kilók...

Tudom, hogy neki fogok állni a közeljövőben, de még nem állok rá készen.

Kitartást nekünk.

4 hós fiú anyukája

2009. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egy éves lesz a lányom és most már kevesebb vagyok, mint terhesség előtt. Előtte 74 voltam, most 70 vagyok. 60-65 az álomhatár. Én megvontam magamtól minden cukrot és szénhidrátot. Nem eszem krumplit, tésztát kenyeret. Helyette abonett kenyeret, nulla százalékos joghurtot, rengeteg zöldséget, és gyümölcsöt, levest. Egyedül a kávémba tesze egy kevés cukrot, mert anélkü nem birom meginni, és az édesitőtől fáj a gyomrom. Nekem ez nagyon bevál és hetente egy másfél kg-ot fogytam eddig.

Sokan elitélik a norbi módszert, de évekkel ezelőtt nekem az is segitett. Ha most megáll a fogyásom, megint ahhoz fogok folyamodni.

2009. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, Én szerencsés vagyok, 10 kg-ot híztam a terhesség alatt, és most 14 kg-mal vagyok kevesebb, mivel a kis 3 hónapos csüntöm leszívja rólam még azt is, ami nincs. Nekem még nem jött meg szerencsére, így van tej bőven, és a fogyásom is ennek köszönhető a dokim szerint. Amúgy, azt is Ő javasolta Nekem még a terhességem alatt, hogy a legnagyobb eredmény úgy érhető el, ha nincs nagyon időd edzeni/tornázni a baba mellett, hogy legalább ötször eszel egy nap, és ezek az étkezések reggel 6 és este 6 között történnek. Ami az ételt illeti, a reggeli/ebéd/vacsora lehet bármi, persze tápláló (tartalmas levesek, húsételek), a tízórai és uzsonna pedig csak gyümölcs. Valamint, innivaló csak ásványvíz legyen, de abból legalább 3 liter egy nap, esetleg tejserkentő tea, persze cukor nélkül, max. pici mézzel.
2009. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 17 kilót szedtem fel a terhesség alatt, ebből már 15 lement. A kisfiam 7 hetes, és szopizik.

Még lenne kb. 4 kiló amit le kellene adni, de sajna erő itt se nagyon van.

Pedig szereztem már egy pár torna DVD-t.

Ha nem is menne le több, de izmosodni kellene, mert elég laza a hasfalam a császár után.

2009. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem is még elég nagy maradt a hasam. És még persze a fenekem és a csípőm a gond. De gondolom a csípőm szélesedett is, ami megmarad valamennyire.

Amúgy köszike. Utána nézek valami baba-mama tornának.

2009. ápr. 27. 15:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Rajtam 3 kiló plusz maradt a szoptatás befejezése után, de ettől nem tudok megszabadulni már 4 hónapja. Pedig cardiózom heti 3x40 percet, haspadozom napi 20percet, a hatodikra lépcsőn járok és cipelem a babakocsit+gyereket+motyókat napi szinten, és a kajálásra is nagyon odafigyelek.

Mégis fennmaradt, ráadásul az egész a hasamon, úgy tűnik, mintha még mindig háromhós terhes lennék. :(

Nem tudom, hogy 4 hónap küszködés után le fog-e menni egyáltalán :S

2009. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 17 kilót híztam, 9 hónapja szültem és most kezdtem a diétát. Semmi cukros semmi lisztes ez az alapja. Sok gyümölcs és teljes kiörlésű dolgok ha mégis megkivánnám a tésztafélét, bár próbálom meg állni. Én nem használok mérleget mert az sokszor elkeserített és nem akarom, hogy elmenjen a kedvem, ezért van egy ruhám ami az álom cél és addig kitartok az tuti. Már az előző terhességem után így sikerült lefogyni, nekem ez biztos módszer:)
2009. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én híztam 30 kilót, 90 napos fogyival lement, de most megint jön vissza.

miló viki k.o. a kilóknak. elég komoly, nehéz jól csinálni, mert fárasztó, de 4 nap után kisebb lett a hasam, és este fél 7 után nem eszem.

2009. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
állati nagy a hasam lusta vagyok tornázni enni 3x szoktam és néha futok este
2009. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!