Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háromnapos láz vagy a foga jön?

Háromnapos láz vagy a foga jön?

Figyelt kérdés

6 hónapos babámnak 3 ill. 4 hete kibújt a 2 alsó foga. Nem volt különösebb tünete, csak nyűgös volt.

Tegnap egész nap bágyadt volt, meglepően sokat aludt, de a közérzete jó volt (evett, ivott, játszott, kakilt rendesen). Estére belázasodott (38,5), adtam neki fél Germicid kúpot, majd reggelig aludt. Ma reggel, de hőemelkedése volt (11-kor már 37,8; adtam neki fél kúpot), most már láza is van (38,2; ismét fél kúpot kapott). Jól evett, játszik, vigyorog, "beszélget", forgolódik. Széklete lágy, kicsit nyúlós (máskor is hasonló). Semmi tünet, csak láz, több alvás. Se taknyosság, se köhögés (csak a szokásos figyelemfelkeltő kuc-kuc).

Foga lehet?

Tudom, h nem vagytok orvosok, de sajnos doki csak holnap du lesz.

Volt vkinél ilyen a babájánál?

Ja, elfelejtettem írni, h az elmúlt 2 hétben (száj)herpesszel fertőztük egymást a párommal, amikor kijött, a gyereket elvileg nem puszilgattuk, de a lappangási idő alatt biztosan. Tudom, h a háromnapost herpeszvírus okozza, lappangási ideje kb 2 hét, tehát sanszos az is.

Tapasztalatokat várok! Mi lehet?


2009. ápr. 27. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Fogzás biztos nem. Most biztos le leszek pontozva, de az egy TÉVHIT, hogy a fogzás miatt belázasodhat a baba. Ez úgy szokott lenni, hogy a láz miatt jön ki a fog, és akkor már össze is keverik az okot az okozattal.

Holnap inkább vidd át a dokihoz, de biztos semmi komoly, csak egy kis fertőzés.

2009. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a foga mert ha eddig nem volt gond a fogzással akkor valószinűleg eztán sem lesz, és a tünetek alapján inkább vidd orvoshoz mert az a biztos. Jobbulást nektek:)
2009. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A hőt a fenekében mérted és levonod a 0,5-öt? Éjszakára én is kuppot adok,de erre máskor a panadol is elég.Söt 37,8 ez nem láz.- 5 talán höemelkedés.38-ig kell hagyni mert ha virus,a láz fogja legyözni,és hamarabb meggyogyul.Bár mitöl lázas lehet,fogak,virus de annak magassabb a láza,3 napos,de baci is lehet.
2009. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A három napos lázhoz lehet szerencsétek, mi is most estünk át rajta.
2009. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nállunk is volt ilyen (nem köhögött, semmi orfolyás), és azt hittem a foga.

Elvittem a dokihoz, aki azt mondta a fogzásnál nagyon ritka a láz, azért szokták ezt összekapcsolni, mert fogzáskor egy picit érzékenyebb a baba és könnyebben összeszedhet egy kis vírust.

Nállunk is kiderült, hogy be volt gyulladva a torka.

A doki tanácsára csak a lázát csillapítottuk, illetve mi (az orvosunk is) használunk homeopátiát (oscit és belladonát adtunk neki), és pár nap múlva nem volt semmi gond.

Az mondta, ha egy fertőzés nem bakteriális, hanem vírusos felesleges a babát antibiotikummal terhelni, mert az a vírusra nem hat. Ha a láz 3 napnál tovább fennáll, mindenképp vigyük vissza.

A láz elmúlása után valószínű piros pöttyök lesznek rajta (lányomnak a hasánál és a derekánál volt), ez természetes és 1-2 nap múlva eltűnik. A kontrolon is megerősítette a doki, hogy rendbejött.

Remélem, nálatok sem talál majd semmi komolyat a doki.

2009. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanaz volt mint az utolsó válaszolónál, mikor kijött az első két fogacskája, torok fájással párosult, előtte 3 napig lázas volt.
2009. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Akkor holnap du-ig figyelgetem, aztán megkérdezzük a dokit.

Érdekes, de tényleg semmi tünete, csak bágyadt, többet alszik, meg a láz (popsiban mérve, 0,5 levonva).

Viszont veszek vmi más lázcsillapítót, mert ez a Germicid kiakaszt! A legélesebb késemmel vágom, mégis darabokra törik!

Köszi mkinek!

2009. ápr. 27. 16:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is így kezdtük...

Nekünk második éjjel 40 fölé ment a láz. Semmi egyéb tünet nem volt.

Dokinéni megvizsgálta, csúnya torokgyulát állapított meg.

A láz 3 nap után elmúlt, utána meg jöttek a pöttyök 4-5 napig. A torokgyula persze még utána 1 hétig "vendég" volt:(

2009. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jujj, hát ez nem túl bíztató!

Letettem aludni a kicsit, 37,9 volt a hője, biztos, ami biztos alapon adtam neki Nurofen szuszpenziót (ezt adták du a patikában lázra).

Figyelgetem holnap du-ig, aztán elmegyünk és meginterjúvoljuk a dokinkat. :)

Köszi szépen!

Jó éjt!

2009. ápr. 27. 21:41
 10/10 anonim válasza:
A én kislányom 1 éves múlt,múlt héten 4 napig volt lázas/legtöbb 39.3 1×/elvittem dokihoz makk egészséges,semmi tünete,lázát húzattam lefelé,/mellesleg 4 rágófoga jön egyszerre/aztán 5.nap vége!Semmi kiütés semmi,6 nap múlva kezdődött elölről,du. már hőemelkedése volt,este nem de éjszaka 39.5 lett neki,nagyon megijedtem,de adtam neki kúpot,és nurofent is és fél óra alatt lement!Reggel újra lázas,meg egyből ha kimegy a lázcsillapító hatása!Mi lehet ez???Segítsetek?
2009. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!