Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátráltatja a babát az átfordu...

Hátráltatja a babát az átfordulás megtanulásában ha csak hason alszik?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam jelét sem mutatja annak hogy szeretne fordulni. Hogy segíthetnék neki? Kell egyáltalán?
2009. ápr. 27. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég, ha ébrenléti ideje alatt a hátán is fekszik, és akkor próbálkozik oldalra fordulással, onnan pedig átfordul. Az én kisfiam pár napja volt 4 hónapos, és aznap fordult át másodszor, az elsőt előtte pár héttel, de az talán olyan véletlen, nem tudatos dolog volt még.
2009. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egyáltalán nem gond hogy hason alszik,sőt még jó is mert jobban erősödik.De kicsit tedd az oldalára is! Amúgy a fejét emelgeti rendesen?
2009. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam pár hetes kora óta hason alszik. Hamar elkezdte a fordulásokat, szerintem ez nem befolyásolja. Amikor ébren van tedd a hátára, játszatok úgy is. Aztán majd ő eldönti mikor szeretne próbálkozni a fordulásokkal. Van amelyik baba előbb, van amelyik később csinálja.
2009. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám 4 és fél hónapos, ő is hason alszik. Két hete átfordult - hasról a hátára- kétszer azóta semmi. Napközben kinnt vagyunk a nappaliban, hátára fektetem, odafekszem mellé, nyújtom neki a kezem megfogja és próbálom tartani, ő meg elkezd erősködni. Nem erőltetem, de így már megfordul, nagyon büszke tud lenni magára. Ha nem akarja akkor meg nem erőltetem. Szerintem nem kell erőltetni, de ha játék alatt tornáztok az nem árt.
2009. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hósan fordult meg először,nem is erőltettem,minden baba más,amúgy 3 hónapos kora óta hason alszik,eszembe sem jutott hogy azért nem fordult meg hamarabb,alvás közben nem tanul forgolódni szerintem,nyugodj meg és ne erőltesd,én hagyom hogy mindenre rájöjjön magától,persze ha hajlandóságot látok benne akkor segítek.
2009. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hanyat alszunk ezért én gykran tettem hasra,hogy a fejét emelje.8 hetesen hasrol vissza fordult.Három hónaposig mindent tudott,szinte hempergett.A fiam viszont lusta volt,neki gyakorlatok kellettek.8 hónaposig kellett várni és ekkor küldtek neurologiára.Sok baba 6-7 honaposan fordul hasra.
2009. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!