Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyűgös a baba ha közeled...

Miért nyűgös a baba ha közeledik az este?

Figyelt kérdés
4 hónapos babámnál már beállt egy viszonylag állandó rendszer. 5-ször eszik egy nap (8,11,14,17 és 20 órakor). Nagyon kiegyensúlyozott, mosolygós kisfiú egész nap, de az 5 órai etetés után ha bárhová vinni akarom, vagy bárki érkezik hozzánk (pl nagymama) iszonyatos üvöltésbe kezd, úgy mintha fájna a hasa. Ha nyugtatásképpen felveszem egy idő után büfizik is, szerintem az ordítás során lenyelt levegőtől.Csak nálam nyugszik meg, de már nálam is csak egy kis idő után. Egyébként nem volt hasfájós és jól is alszik éjszaka. Nem tudom mire vélni a dolgot.
2011. szept. 28. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányom is csinálta. Aztán leszokott a napi 3-szori alvásról 6 hónaposan, na akkor jött az agyhalál. Már fáradt volt, de aludni még nem lehetett letenni. Így eltelt vagy másfél hét, amikor minden este el kellett vele menni vagy sétálni, vagy a Tescoba csavarogni, mert nem lehetett vele bírni. Aztán egyre kevésbé volt nyűgös, hozzászokott az új alvási rendszeréhez is, azóta minden oké. Max. fél órával fürdés előtt kezd el nyűglődni, de akkor is el lehet róla terelni a figyelmét. Szerintem idő kérdése, és a te babád is kinövi ezt.
2011. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel még nem tud beszélni, és más kommunikációs formát nem ismer csak a sírást, ezért azzal jelzi, hogy elfáradt. Sok baba "kikészül" nap végére, hiszen nagyon sok inger éri őket, nekik még minden új és ez lefárasztja őket. Ahogy érik a kis agyuk, idegrendszerük, egyre jobban megélik, átélik a napokat és ha sok az infó számukra akkor sírással jelzik. Ezek általában átmeneti gondok. Mikor már megszokja a környezetét, ügyesebben dolgozza fel az információkat, akkor kevésbé fog sírni.

A hasfájás pedig bármikor jelentkezhet az első hónapokban, főleg ha te vagy ő valami olyat evett, ami kiválthatja. A hasfájós sírás is a délutáni, esti órákra tehető legtöbbször.

Ilyenkor leginkább a türelem és kitartás fog segíteni. Lányom 7 hónapos koráig csinálta, de azóta szinte alig sír. Alkalmazkodott a külvilághoz a kis lelke és teste is. Egyes babáknál ez hamarabb, másoknál később történik meg.

2011. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt mintha csak én írtam volna! :) Nálunk is olyankor már olyan szinten álmos, hogy képtelen elaludni. Tegnap jöttem rá egy trükkre, amivel olyankor is elaltathatom: Lefektetem és a kezemet berakom a háta alá és kicsit úgy ringatom. Két perc múlva elaludt. :) Amúgy ő is egész nap csak mosolyog! De mióta két evés közt csak fél órákat alszik, ezt csinálja... :(

4 hós kislány anyukája

2011. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!