Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál már és mekkora 13...

Mit csinál már és mekkora 13 hónapos fiad?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

lányom van, de leirom.

magétól még nem jár stabilan, csak pár lépés, utána segitséget vár.

4 szót helyesen használ és kimond

épitőkockákkal játszik, pakol, babát elaltat, megetet, golyóstollal firkák papirra, állatokat felismer, hangokat utánoz, táncol-popsimazgatás, lábdobbantás, taps

énekel, tv-t, számitógépet kikapcsol

búcsuzkodik, puszit küld, pá-pát int

imádja az állatokat

segit az öltözésnél, tudja mi hova jár, lépcsőn felmászik, fiókokból, szekrényből rámol

1-én lesz 14 hónapos, még cicizik és viszonylag kevés rendes kaját eszik, inkább csümölcsöt és az ebédnél levest.

ti hol tartotok?

2011. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 szót mondott eddig. baba és mama, de nem igazán használja, olyan, mintha gyakorolgatna. 11 hónapos korában indult el egyedül az új kis kutyánk után, tehát 2 hónapja tud menni és már teljesen magabiztos árkon- bokron. ő is firkálna, de kb. 1 hónapja összefirkálta a frissen meszelt falat, így ő most még nem kap cerüzát. állandóan felmászik a székre és az asztalon kotorászik. tv+számítógép kikapcsolása megy neki, főleg akkor amikor nem kellene. ő is szeret szekrényből kipakolni. van amikor a kivasalt ruhát kiveszi a kosárból és bedobja az egyik fiókba. 8,5 hónapos koráig tudtam szoptatni. nem fogadta el onnantól kezdve, úgyhogy szinte mindent megeszik, amit mi. nem válogatós. kedvenc uzsonna vagy vacsi a lekváros-vajas kenyér. inni ált.-ban víz vagy szörp. énekelni nem hallottam. nővérét utánozza, amikor ő sikít. Nekünk is vannak állataink (kutya, malac) és imád hátrajönni velem megetetni őket. keveri nekik a kaját vagy adogatja a tápot a kutya szájába, vagy a tyúkól alatt ül a kutya hátán. imádja a nagy gépeket, főleg a traktorokat. ha kell neki valami, akkor sziszeg, mintha csak a kérsz szót mondaná. ha valamit mutatni akar, vagy hörög vagy nagyokat nyög. külön szobában alszik és 90 %-ban egész éjjel, de még van neki cumija. 6 db foga van. az utolsó 12 hósan jött ki, és nem is látom, hogy most jönne neki újjabb. gondolom ezért is alszik egész éjjel. pár napja egyedül alszik el a kiságyában. csak beteszem és kimegyek. ő pedig elalszik.

kb. ennyi. ja most 80 cm és 10500 g (kb). 3860 g és 57 cm-vel született, de a védőbe csak 52 cm-t mértünk.

2011. szept. 28. 11:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyet elfelejtettem. a pápázás. Majdnem úgy integeti, mintha égőnek tartaná. Inti is meg nem is. Olyan fura, mintha nem tetszene neki ez a dolog.
2011. szept. 28. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!