Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor múlik el a félelmem a...

Mikor múlik el a félelmem a légzésfigyelővel?

Figyelt kérdés

Babám lassan 14 hónapos de még mindig félek. igaz koraszülött volt, lélegeztetni is kellett. Lekopogom, sosem riasztott be a figyelő, de én mindig félek. Ma Éjszaka is felkelt a babám fél 3-kor. fent volt fél órát, magam mellé tettem, úgy aludt el. fél óra múlva riadtam keltem, érintettem őt, olyan volt mintha nem vett volna levegőt. szinte kiáltottam a nevét, úgy kaptam fel, persze semmi gond nem volt csak aludt. De abban az egy másodpercben lepergett előttem minden rossz. Visszatettem persze az ágyába. ritkán, délután ha vele alszom előfordul hogy mellettem alszik, de tényleg nagyon ritkán. Tudom hogy túlaggódom, de nem tudok másként tenni.

Segítenétek hogy aggodalmam kicsit csökkenjen? Tényleg előfordul egy éves kor után is a bölcsőhalál?


2011. szept. 24. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem

nálunk velünk alszik a babánk,engem is megnyugtat,ahogy hallom,hogy szuszug :)

könnyű ezt mondani:ne aggódj. van annyi esze,hogyha vmi miatt nem kapna levegőt (pl magára húzza a takarót),felébredne és ordítana.

2011. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi


úgy igazából sosem aludt velünk a babánk mert koraszülött volt és nem mertük ágyban altatni. kb. 7-8 hónapos lehetett mikor először egy délután velünk aludt.

sajnos sok mindenen átmentünk már és talán ha írtok nekem akkor csökken ez a félelem.

2011. szept. 24. 13:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Kicsit lazulj el, 14 hónaposan már a légzés abszolút egy ingeri folyamat, ha nem kap levegőt az agy, azonnal késztetésre bírja a testet, ahogy a felnőtteknél is.

Magarán kihagyni nem fog a légzése!

Tapasztalatból tudom, hogy első babánál,- főleg ilyen előzmények után- nehéz a "lazulás"; van hogy én is hosszasan fülelek a légzésére, és oda is megyek, mert olyan mélyen alszik h szuszog, de nem hangosan. Ilyenkor megnyugszom, mert én is tudok aludni. De próbálom magamban ezt is korlátozni, h ne minden éjjel nézegessem.

2011. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bennem ugyan ez a félsz van (13 hós a babánk). A párom szerint felesleges a légzésfigyelő, erős baba, nem volt vele semmi gond, időre született stb. De hogy megnyugodjak, megegyeztünk, hogy 1 éves koráig használjuk a figyelőt. Amikor elmúlt 1 éves,a párom sose kapcsolta be, én meg mindig. Most "szoktatom le magam" róla. Vagyis a délutáni alváshoz már nem kapcsolom be, és mivel el kellett utaznunk pár napra, már oda sem vittük. Magamat kell tréningezni, hogy ne izguljak miatta. Nem könnyű.
2011. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megkèrdezhetem, hogy mennyire volt korababa, hànyadik hèten született? Egyèbkènt màr tùl van azon az időszakon, amikor csak ùgy leàll a spontàn lègzès.
2011. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a megnyugtató szavakat. 32 hétre született. két napig gépi lélegeztetésen majd 4 napig oxigén rásegítésen volt.


én úgy terveztem 1,5 éves koráig légzésfigyelőzünk. valahogy nem tudom nem bekapcsolni azt a gépet. Remélem a paramamiság lassan csitul bennem. a férjem ugyanúgy bekapcsolja most is a figyelőt, ebben egyetértünk.


köszönöm nektek, szép estét

2011. szept. 24. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Bár az én kislányom nem koraszülött, de még én is mindig bekapcsolom a légzésfigyelőt, pedig már lassan 16 hónapos lesz! Úgy vagyok vele, hogy nem tart semeddig se, de én nyugodtabb vagyok tőle!

Egyszer olvastam itt, hogy egy 17 hónapos gyereket kellett újraéleszteni, mert valamiért leállt a légzése(nem írtak konkrét betegséget), ez annyira bennem maradt... :( Nem hiszem, hogy kamuból írt ilyet valaki. Úgyhogy én még mindig így vagyok nyugodt, hogy bekapcsolom.

2011. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi

azért jó tudni hogy nemcsak én vagyok ilyen paramami :)

az ismeretségi körben ennyi idősen már nem használtak. sőt, volt akinek 4 gyerekénél egynél sem volt soha.

bennem meg az maradt meg hogy valamit írtak hogy egy éves kor után történt baj...lehet hogy egyet olvastunk?

2011. szept. 24. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet. Tény, hogy bennem minden ilyesmi megmarad, így aztán inkább óvatos vagyok...

De így van, nem Te vagy az egyetlen paramami. :)

2011. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi idősen már reflex a légzés, nem úgy, mint amikor megszületett. Érett a kis tüdeje, az agya légzőközpontja is tökéletesen működik, ne aggódj!

Az én babám 28 hétre született, három napig volt lélegeztető gépen, aztán még napokig kapta az oxigént ő is. Még 2 és fél hósan is volt pillanatnyi légzésleállása, és itthon is adódtak gondok: ő evés közben "felejtett el" rendszeresen levegőt venni. Jelenleg 8 hónapos, és nagy szám van, de nem tudom, mikor tudok majd leválni a légzésfigyelőről. :)

2011. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!