Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért nem lehet vele játszani?

Mért nem lehet vele játszani?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom.Egész nap megy,pakol.Egy játékkal se ül le.Van az Anya taníts engem című könyv.Abból se tudok vele semmit foglalkozni mert nem érdekli.Így hogy fog tanulni és okosodni?
2011. szept. 14. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi okod az aggodalomra! Kislányod azáltal is fejlődik, hogy felfedezi a körülötte lévő világot, megtapasztal, megvizsgál, vagyis pakol, rámol, nyitogat, becsuk, kihúz stb!!!! Eljön majd az az idő is (gondolom), mikor szépen leül és eljátszik egy babával (-:!

Az én kisfiam 14 hónapos és őt sem igazán érdekli a "tengernyi" játéka. A konyhában annál inkább talál magának "játékot", pl egy merőkanalat, vagy egy kis szűrőt! Ami még nagy sláger most nálunk, azok a kulcsok (lakáskulcs, autókulcs)! Mindent megvizsgál, forgat, nézeget, megmutat!

Szóval kislányod így is, úgy is okos kislány lesz (-:!!!

2011. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem próbálsz úgy konkrétan leülni vele pl.színeket tanítani,formákat.
2011. szept. 14. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam nemsokara mar 20 honapos es meg mindig ilyen. Kint ak ertben szeret szaladgalni. A formabedobot is egyszer kirakja es annyi. Meset kb. 10 percig nez mert egyaltalan nem erdekli a tv. A konyveket csak lapozgatja ide-oda. A jatszoteren meg a hinta sem erdekli, a csuzdan kb. lecsuszik 3-szor es megy inkabb szaladgalni, dombot maszni es madarat kergetni. Otthon a hazban tesz-vesz. Kitolja a konyhaba az autoit majd vissza. Mindent a szemetbe akar pakolni. Jobban erdekli a fel-le maszkallas a szekrol meg az ulogarniturarol mint barmely jateka. Van lego duplo epitos jateka. Ossze tudja mar epiteni a kockakat, tornyot vagy falat epit de ezt is 5 perc alatt megunja. Felepite, ledonti es ennyi volt. Labdazni szoktam vele a kertben szinten 5 percig mert utanna siet szaladgalni. :) En nem aggodom, kiviszek neki par kisautot es nyugodtan szaladgaljon fel-al en addig nyugodtan napozom. :) Viszont auto meg helikopter manias. A nagy joves-menes, szaladgalas, pakolas ellenere megis megtanult rengeteg mindent. Ha kerek valamit odahozza (mindket nyelven mert ketnyelvu csalad vagyunk angol-magyar), mindket nyelvbol beszel mar par szot, ertelmes, ugyes de nem szeret leulni jatszani. Rajzolni sem lehet vele.
2011. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18 hónapos a kisfiam, jön-megy egész nap, nekem eszembe nem jutott leültetni, hogy akkor most tanuljunk.Úgy gondolom, neki elég, hogy ő szöszmötöl,amellett én folyamatosan kommentálom neki a látott dolgokat (pl ott a madár, macska, kutyus) Egy csomó dolgot csinál, amit tőlünk lesett el, pl pár hete ő öntözi a növényeimet a kertben. Kidobja a szemetet, hozza a cica tányérját, ilyenek. Szerintem tanulnak, okosodnak ők maguktól is, nekem legalábbis ez sokkal többet jelent, mint hogy végig tudja-e mutogatni a képeskönyvben az állatokat.
2011. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan így tanul és okosodik. A legtöbbet tapasztalati úton. Úgy tudod segíteni, ha hagyod, hogy csinálja és közben -ha van rá igénye- mondod, hogy mit csinál, beszélsz róla, megnevezed a tárgyakat-cselekvéseket.
2011. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

De igen, le szoktam kisfiammal ülni a formabedobó játékkal játszani, illetve azzal játszunk, amit ő kiválaszt. Én is próbálok azért sokat játszani vele a játékaival....hogy tanuljon meg egyedül is játszani. Egyébként egyet értek a többi hozzászólóval. Hagyni kell, hogy azzal foglalja el magát, ami éppen aktuálisan érdekli. Így is sokat fejlődik, megtapasztal stb!

2011. szept. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!