Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor ültették rá a babátokat...

Mikor ültették rá a babátokat először a bilire?

Figyelt kérdés
Minden ismerősöm azzal zaklat,hogy 10 hónapos babámat néha rá kellene ültetnem,mert jövőre bajba leszek, ha szóba kerül szobatisztaság. Korainak tartom még, ti mit gondoltok???
2011. szept. 13. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon okos az az ismerősöd mondhatom.....

Nem kell még ráültetned. Persze mutathatod neki, h majd abba kell pisilni, de még korai...majd másfél évesen ráérsz elkezdeni.

2011. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22 hónaposa
2011. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyósomtól 2 hós korától ezt hallgatom a lányommal. 3 hós korától ő már biliztette a lányát. Hmm. És 9 hósan szobatiszta volt. Megnézem én azt a 9 hóst, aki szól hogy pisilni kell. Az egy dolog, hogy ő tudta kb mikor szokott, és akkor ráültette, vagy óránként fél órát üdültette rajta.

Szerintem addig butaság, amíg legalább el nem indul, saját maga rá nem ül és biztonságosan nem ül rajta. Ja és nem rákötözve, hanem önszántából, de ez még csak az ismerkedés a bilivel.

2011. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kislányom.

Jelenleg még csak játszik a bilivel.

Anyám nyaggat vele, de szerintem még korai. 10 hónaposan meg főleg.

2011. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs bili, de a WC-re másfél éves korától, minden este ráül, és mindent csinál, amit mi, csak épp üresen marad a vécé :-) De úgy gondoltuk, hogy ha már érdeklődik, miért ne. 4 napja kakilt bele először, és ma másodszor, és már egyből használta a paírt is, és le is húzta, szóval talán nem volt hiábavaló, hogy eddig így csináltuk.
2011. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:azt kihagytam, hogy ehhez 4-5 hónap kellett, mert most 23 hónapos. Soha nem erőltettük, csak hagytuk, hogy utánozzon.
2011. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szobatisztaság azt jelenti, hogy a gyerek jelezni tudja az igényét és egy picit visszatartani. 18 hós kor alatt egyszerűen még nem érettek erre, utána is változó. Sokan két éves kor alatt nem is próbálkoznak. Lányom 20 hós, de jön a tél, lehet, hogy mi csak tavasszal vágunk bele. Majd meglátom. A gyerek egyelőre nem érdeklődik, úgyhogy nem siettetem.
2011. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, ezzel Anyáink és a "segíteni" akaró nagymamák és szomszéd nénik nyaggatnak minket!

ez is hozzátartozik az anyaság azon részéhez, amit az idő majd megszépít :)

nagyon jól írta az egyik előző hozzászóló, hogy ha tud szólni hogy pisilni vagy kakilni kell, akkor már van mit kezdeni a dologgal.

addig teljesen felesleges.

2011. szept. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!