Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rászólsz a gyerekre, ha...

Rászólsz a gyerekre, ha belemászik más babakocsijába?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ki hogy van vele, de nálunk a játszón rendszeresen előfordul, hogy gyerekek belemásznak a kocsinkba, turkálnak benne, kiszedik a cumit és az anyukák nem szólnak rájuk. Engem ez mélységesen felháborít, hiszen egy babakocsiba belemászni, turkálni olyan, mintha a táskámba nyúlna bele idegen. Szóltam már rá anyukákra ezért, gyerekeknek is mondtam szépen, hogy nem szabad, ez a fiam kocsija, cumija stb. de mégsem történt változás.
2011. szept. 12. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Még odanyúlkálni sem engedem a kicsikémet más kocsijához, nem még belemászni.

Eléggé kiakadnék, ha ilyennel találkoznék...

2011. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Fogd meg az idegen gyerek kezét,és vezesd el onnan,hogy ez a mienk,és nem a tied,nem szabad.
2011. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
te cigánytelepen laksz, kérdező?
2011. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gáz. Sajnos sok anyuka azt gondolja, a kicsi gyerekre nem szabad rászólni, mert sérül a kis lelke és külnben sem értené meg.

Hát, az én fiam már kb. 7 hónapos kora óta megérti hogy "nem szabad", ha játszótéren elvinné valakitől a játékát, akkor is megmondom neki hogy "kicsim, nem a miénk, ott a te lapátod". Megérti, leteszi, és odatotyog a sajátjáért.


Sokan a játszótéren vagy parkban azt az elvet vallják, hogy "minden mindenkié" de én ennek nem vagyok híve, a saját gyerekemet arra nevelem, hogy megtanulja vagy enyém, tiéd, övé. Nem szabad megszoknia hogy mindent megtehet csak mert kicsi.....nyugodtan rá lehet szólni egy gyerekre, ha más tulajdonát elszedi, bemászik, ugyanis arany igazság: NEM HÜLYE, CSAK GYEREK.

2011. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Hát velem ilyen még nem fordult elő,de pl tegtnap a bolhapiacon sétáltunk felhajtott kupolával a lányom menetirány szerint ült, így nem láttam, hogy egy 2,5 év körüli kisfiú milyéhez nyúlt, mikor odarohant a babakocsihoz.Fel sem fogtam, hogy mivan, csak mikor már üvöltött a lányom az ijedtségtől.Az anyja 100000x bocsánatot kért, hogy a fia csak játszani akart (na de ilyen agresszívan?)Kivettem a visító lányomat a kocsiból, anyuka fogta a gyerek kezét, hogy simogassa meg a kislányt, de ő inkább csak húzta a lábát meg ütögette, de a nő csak nem akaródzott odébbmenni a gyerekével,inkább azon mosolygott, hogyan hüppög a lánykám.

Amúgy nem vagyok szívbajos,simán megsimizheti bárki a babkocsiban a lányom, (na persze nem akárki)de ettől kiakadtam!Pedig értelmes, művelt nőnek tűnt az anyuka, de a gyerek nagyon agresszív volt.Meggyőződésem, hogy nem játszani akart csak szimplán ott ütni a gyerekemet ahol éri pusztán azért mert tudja, hogy kisebb és védtelenebb mint ő.

Babakocsinkba csak a szomszéd gyerek mászik bele, de ők jó pajtások a lányommal és rokonok is:)

Ez volt az első ilyen atrocitásunk, remélem több ilyen nem lesz:)

8 hós múlt a lányom

2011. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

döbbenet mik vannak! soha nem engedtem, hogy benyúljon más kocsijába, volt próbálkozása egyszer mikor egy gyerek a kocsijuk kosarából pakolta ki az abonettet, kisfiam megkívánta de nem engedtem.


a játékokat engedjük, hogy bárki elvegye, a fiamnak is megengedem, hogy más játékaival játsszon ha más nem játszik éppen vele de a kocsi az más...

2011. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, az én 2 éves fiam minden kocsit letámad (nem pakolni akar, hanem a csatot bekapcsolni), a játszóterezésünk egy része abból áll, hogy a babakocsiktól próbálom távol tartani.....
2011. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekhez nyúlnak be a kisgyerekek állandóan, én meg azt utálom.
2011. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én már tapasztaltam ilyet.nálunk van a város közepén egy játszópark,sok anyuka babakocsival jön,és igen,volt hogy bele akart mászni a mi kocsinkba más gyerek,vagy az én fiam szemelt ki másik kocsit.de persze én sem engedtem,nem tartom helyesnek,hogy valaki belemásszon a kocsinkba,ott tartom a táskám ,telefonom,pénzem stb,a másik hogy koszosan homokosan,nem fogom más ganéját takaritani.
2011. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megfogadom, ezentúl erélyesebb leszek. Én mindig a szülőt hibáztatom, ha neveletlen, vagy erőszakos egy gyerek, nehezemre esik a gyerekre rászólni, hiszen úgysem fogja érteni, hogyha az anyja szerint szabad, akkor az idegen néni szerint miért tilos.
2011. szept. 12. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!