Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudják sokan, hogy...

Miért nem tudják sokan, hogy az átaludt éjszaka az egybefüggő 6 órát jelent?

Figyelt kérdés
Sokan mondják nekem, hogy a babájuk átalussza az éjszakát. 9-kor alszik el, és kel 2-kor, 4-kor és 7-kor.. Ez nem átaludt éjszaka! :) Ti tudtátok ezt?
2009. ápr. 22. 16:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igazad van! És már elmúltak ezek a bukások? Reflux volt? (remélem már minden ok!). Én csak egy kis éjszakai alvásra vágyom.. de majdcsak eljön az is. :)
2009. ápr. 22. 16:34
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 4 és fél hónapos, 6 hetes kora óta este fél 9- 9-től reggel fél 8 - 8-ig alszik. Azóta egyszer ébredt fel hajnalban, amikor a nagy szél verte a redőnyt és hangos volt nagyon.

De nekem is van egy ismerősöm, aki azt mondja, hogy átalussza a babája az éjszakát, de 2-kor eszik egyet.

Azt olvastam egy könyvben (Éjszakai gondoskodás), hogy az a jó alvó baba, aki éjféltől reggel 5-ig alszik egyhuzamban. Az a baba, aki 11-12 órát alszik egyhuzamban, az a "sors ajándéka". Nekem ilyen van :) :) Persze minden baba ajándék :) :)

2009. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mázlista! De írj már valami "rosszat" is.. :))) Másban is ilyen kis ügyi a baba?
2009. ápr. 22. 16:39
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

16:36 vagyok. Tényleg mázlista vagyok, nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a kis tündért :)

Mióta megszületett, alig-alig sír, sose nyűgös. Néha 2-3 nap is eltelik, hogy nem sír egyáltalán. Ha mégis sírna, max 2 perc megnyugtatni. De mindegy mit csinál, ha folyamatosan sírna, akkor is imádnám :) :)

2009. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám este 9-től alszik reggel 5-6-ig. Én már ennek is örülök, viszont napközben hatalmas küzdelmek árán alszik csak el, még akkor is, ha már nagyon álmos. Ő négy és fél hónapos.
2009. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az anyukám azt mondta, hogy 1 hónapos koromtól kezdve lerakott aludni 9-10 óra felé, és reggel 9 ig aludtam, néha felébredtem 7 körül, de akkor valami bajom volt. Ha nem hiszem el, olvassam el a füzetet, amit írt rólam.!! Remélem az én babám is ilyen jó alvókával fog rendelkezni
2009. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hál'Istennek az én kislányom ránk ütött alvás téren. Kis álomszuszék. Este 10-től másnap délelőtt 11-ig alszik.Ez nevezhető átaludt éjszakának:-)?

Kiskorában is(most 18 hónapos) 7-8 órát végig aludt.

2009. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2 és fél hónapos korától mondhatom azt hogy átaludta az éjszakát,mert este 9-10-től aludt fél 5-5-ig,szerintem erre simán lehet mondani hogy átaludta az éjszakát,mert mondjuk aki megy 6-ra dolgozni,az is akkor kel.Na meg ahhoz képest hogy azelőtt többször evett éjsza,nagy szó volt.De nekem az a véleményem hogy pár hónaposan ne is aludjon tovább,mert akkor nem lesz elégszer étkezés.Most 10 hónapos a babám,este 9-től,reggel 7-ig alszik,kibújt 2 foga,de nem éjszakáztunk emiatt.
2009. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit eltolódtunk az irányba, hogy milyen jó, hogy a baba átalussza az éjszakát. Én úgy értem az eredeti kérdés az volt, hogy miért, és hogyan... Nos, az én fiam ameddig szopizott 3 óránként kelt. Azonnal vissza aludt, de mivel én mormota típus vagyok, szenvedtem. 5 hósan elapadt a tej, áttértünk tápszerre, és már csak egyszer ébredt. 7 hósan elmentünk egy hét üdülésre, ott még felébredt, de amikor hazajöttünk azóta tényleg átalussza az éjszakát. Csakhogy mostmár kibújik a takaró alól, úgyhogy én még mindíg nem alszom jól :( Szóval sztem a szopis babák kicsit nyugtalanabbak éjszaka, de nyugodtan cáfoljatok meg, a következö gyerkőcöt én is szeretném tovább ciciztetni.
2009. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a mázlisták közé tartozom, az én 4 hónapos kislányom azóta mióta hazajöttünk a kórházból átalussza az éjszakát, ha az tényleg az egyhuzamban 6 órát jelenti. 1 hét volt, amikor este nem tudtam elaltatni, akkor csak éjjel 1-kor aludt el, de akkor is aludt reggel 7-ig. Hogy a kórházban mit csinált éjszakánként, azt nem tudom, mert bár ott lehetett volna velem a szobában, én mindig bevittem az újszülött osztályra, de ő annyira nyugodt gyerek volt már akkor is, hogy ha üvöltöttek körülötte a gyerekek, ő akkor is csak nézelődött, vagy aludt. Lehet ez a nyugodtság is benne van az átaludt éjszakák titkában. A mi titkunk azonban az, hogy este, fürdés, vacsi, estimese után jön az úgynevezett "betöltés". A napközben lefejt többlet tejet szépen megmelegítjük és odaadjuk neki. Van, hogy megeszik 120 ml is egyszerre, van, hogy csak 30 ml-et. Ennek viszont az a hátránya, hogy most már kevesebb a tejem, ezért az esti pótkajálást már tápszerrel tudjuk csak megoldani.

Jó babázást kívánok!

2009. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!