Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg? Nem eszi a...

Hogy oldjam meg? Nem eszi a "házi kosztot".

Figyelt kérdés
Babám 8 hónapos,anyatejes.5,5 hósan kezdtünk hozzátáplálni.Zöldséget azóta se hajlandó SEHOGY megenni, 1x sikerült a s.répából belekönyörögni kicsit.Most már napi 2-3x kap gyümit,hússal v.rizzsel,de csak a bolti dolgokat hajlandó elfogadni,meg a pépesített almát...
2009. ápr. 22. 15:49
 1/6 A kérdező kommentje:
...ezzel az a baj,hogy így a gatyám is rámegy az üveges babakajára!Hiába próbálok itthon kaját csinálni,nincs sok eredménye.Tegnap annyit sikerült,hogy a bolti körtepürébe raktam husit+rizst amit én csináltam,de ennyi.
2009. ápr. 22. 15:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az almát nagyon szerette a babóm és én azzal lopogattam be neki minden új ízt, nincs mese a muszály nagy úr. Sok türelemmel elértük, hogy ma már mindent eszik amit én főzök neki. négy gyerekes 9 hónapos baba anyukája
2009. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz azzal, hogy a boltihoz keversz otthon készítettet és néhány nap alatt apránként csökkented a bolti arányát. Lehet, hogy úgy át fog a házi kosztra szokni. A zöldségekhez is keverhetsz gyümölcsöt és szépen lassan azt is elhagyod belőle. Az enyém is csak úgy volt hajlandó eleinte megenni a zöldséget, ha gyümölcsöt kevertem hozzá. Amikor már szívesen ette egyre kevesebb almát, barackot vagy banánt tettem a főzelékbe. Most már magában is megeszi a zöldséget, igaz, nem nagy mennyiséget, de legalább eszi..és utána szopival pótol..:)))
2009. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Próbálkozunk,ahogy tudunk :)

A zöldséget amúgy gyümölccsel se fogadja el,rögtön érzi rajta,és úgy már nem kell :(

2009. ápr. 22. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 11 hós,és ő is üveges kajákat eszik...igaz,már a házit is elfogadja.Én azt csináltam,h az üvegesbe tettem általam főzött krumplit,répát,csirkehúst,stb.Ha nem akarja megenni a zöldséget várj még vele.Nem maradt még le semmiről.
2009. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor én szerencsés vagyok,mert babám imádja a főztömet és a zöldségeket is megeszi.Én elejétől kezdve ezt adtam neki,csak néha kap üvegest,ezért eszi meg,de azt észrevettem hogy a gyümit jobban szereti,az almaszósz a kedvence.Próbálgasd a gyümit zöldséggel,pl alma-répa-krumpli,alma-répa-cékla,cukkini-körte.10 hónapos baba anyukája
2009. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!