Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg a házi...

Miért nem eszi meg a házi kosztot?

Figyelt kérdés
6,5 hós a kisfiam, és már megeszik kb. háromnegyed üvegnyi bébiételt, viszont a saját készítésűt nem akarja elfogadni, a gyümölcsöt sem, pedig botmixerrel teljesen pépesítem, és szerintem ugyanolyan ízű...Jártatok ti is már így, hogy szerettettétek meg a babával a házi kosztot?
2010. aug. 9. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Bébiétellel kezdted a kóstoltatást? Mert ha igen, szerintem azt szokta meg, és ezért nem akarja elfogadni amit te készítesz.

Én igazán nem tudok erre válaszolni érdemben, mert mi házi kajával kezdtük, már az első falatokat is én turmixoltam, reszeltem neki, és nagyon szereti amit én csinálok. Eddig összesen egy üveg barack-alma bébikaját evett meg 2 nap alatt, mert elfogyott itthon a barack...

2010. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Szia! NÁlunk is ez volt a helyzet. Egy ideig csak a bébiétel ment, pedig szerintem is ugyanolyan íze volt. Aztán amikor már köztünk ült az asztalnál, egyszercsak megette, amit neki főztem. Örültem, de nagyon. Aztán egy ideig megint nem fogadta el a házit. Most megint elfogadja. Nem tudom miért, nem látok benne logikát! Kitartás, én a mai napig rengeteget bosszankodok rajta, hogy hiába főzök neki, van, hogy nem kell... 18 hós kislány anyukája
2010. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én házival kezdtem....,de nem nagyon ette,majd a bébiételt is kipróbáltuk,és azt megette!Én igziból akkor örültem neki,de 8 hós múlt és mindig kóstoltatom,de csak a babakaja kell neki!Szerintem kitartás próbálgatás,és majd csak elfogadja!
2010. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Házival próbálkoztam először -alma, krumpli-az almát kiöklendezte, a krumplit eleinte ette, aztán nem, azért próbáltam meg a boltit...és közben folyamatosan próbálom becsempészni a házit az ennivalójába, de egyből kiszűri, hiába bébiételes üvegből adom, finomra passzírozva, kombinációkat leutánozva....engem is meglep, a lányom 1x sem evett bébiételt, mindent megevett,de úgy látszik nem egyformák a gyerekek.
2010. aug. 9. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam 7 és fél hónapos ,szintén csak a bébiételt eszi meg.Én folyamatosan próbálkozom azért mellette a házival,több-kevesebb sikerel.Múlthéten volt elöször,hogy megette a házit,húslevesből szedtem ki neki répát-kruplit és sok-sok csirkemellet és a leves levével turmixoltam össze.Na ezt igy megette,de azóta más itthonit nem.Nálunk még az is a gond,hogy kisfiam csak azt eszi meg ,amiben hús van.
2010. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
érdekes, hidd el, hogy az én fiam is jobban kedveli a húsost...például a főzeléket is csak a húsost fogadja el.és olyan hullámzó az étvágya-tegnap példáulörömünnep volt, mert reggel lecsúszott háromnegyed üveg őszibarack, és délben ugyanennyi banános csirkehús...ma pedig alig negyed üvegnyi..
2010. aug. 9. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!