Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell csak kóstoltatni...

Meddig kell csak kóstoltatni az új ételeket?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkezdjük a hozzátáplálást. 6 hós lesz a babám, eddig csak anyatejes volt. Lassan elkezdjük az almapürét.Tudom napi 1-2x egy kiskanál, mondjuk 1 hétig, aztán ugyanez banánnal, körtével stb-stb. Mikor jutunk el a főzelékig? Mikor és hogy kell majd adni neki? És hogy kell akkor szopiztatni? Belekavarodtam már ebbe.
2009. ápr. 21. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

1. nap. délelőtt mindig! 1 kk alma

2.nap 2 kk alma

3. nap 8 kk alma

aztán jöhet a többi gyümi

aztán a főzik

aztán a füzik hússal

ha étkezést akarsz kiváltani, akkor kaja, aztán szoptasd meg, egész addig, amíg nem kell már neki cici.

ha csak hozzátáplálnál, akkor szoptasd és aztán a szilárd.

2009. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát,az 1 hét azért sok szerintem.Én 2-3 napig adtam ugyanazt,mindig ugyanannál az étkezésnél,válassz ki egyet,általában vagy a tízórait v. az uzsonnát ajánlják,hogy a főétkezés tej/tápszer legyen./mondjuk én tízórait szerettem volna kiváltani először,de a pindúr az uzsira szavazott :-)/Ha nem lett probléma belőle (mondjuk az almából)v. kevertem hozzá mást ,vagy adtam külön mást pár napig.A szopizást jól írta az előttem szóló,de nekem az a tapasztalatom,hogy ha szopi után adod,amikor teleette magát,sokkal kevesebb az esélye,hogy elfogadja.Elsőként lehet adni:alma,banán(vigyázni,mert mind a 2 foghat)őszibarack,körte és ezek keverve ahogy gondolod.Első zöldségek:krumpli,sárgarépa(foghat),sütőtök,cékla.Ezeket is lehet keverni természetesen,pl a kislányom imádja a krumpli-alma-őszibackot meg a krumpli-őszibarack-céklát :-)

Jó étvágyat és próbálgatást!

2009. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!