Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tésztás ételeket eszik...

Milyen tésztás ételeket eszik 8 hónapos babátok? Kell kóstoltatni a tésztát ha már lisztet, kekszet evett?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell kóstoltatni. Én ha főzök levest amiben tészta is van azt hozzá szoktam neki adni. Tészta zöldséggel, sonkával pl
2010. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Cukkinit és répát kevés vízben megpárolsz, pici só, pici bazsalikom, löttyintésnyi paradicsomlé vagy egy kiskanálnyi aranyfácán paradicsompüré, összerottyantod, párolt husival vagy sonkával, és főtt durum tésztával turmixolod (vagy csak villával összetöröd, ahogy szoktad). Isteni olaszos kaja, kisfiam is nagyon szereti.
2010. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell kóstoltatni. Én nem durum tészát adok neki, szerencsére semmi baja tőle. A tiédnek sem lesz, ha már evett babpiskótát, mert abban is van tojás. Írok pár receptet:

CSIRKÉS-PARADICSOMOS TÉSZTA: pci olivaolajon és kevés hagymán megpárolod a csirkemellet, majd felöntöd egy kevés paradicsomlével (a pari magja ne legyen benne - ha házi levet használsz), puhára főzöd. Kevés só, bazsalikom, oregano, petrezselyem zöld mehet bele. Amikor puha teszel még vizet, és amikor felforrt, beleteszed a tésztát. A végén botmixer.

CUKKINIS-CSIRKÉS TÉSZTA: megpárolod a cs.mellet, beleteszed a kockára vágott cukkinit, azzal is párolod, majd víz, ha felforrt, a tészta. Kis só, bazsalikom.

HÚSLEVES TÉSZTÁVAL: Főzöl magatoknak húslevest, és a fehérhúst, fehér- és sárga répát, krumplit, tésztát összetöröd a gyerkőcnek. Nálunk ez a kedvenc!

2010. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!