Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig kell a...

Mennyi idős koráig kell a babával az új ételeket kóstoltatni?

Figyelt kérdés
Ugy értem, ha már 8 hós és 3 hónapja eszik már bizonyos gyümiket és zöldségeket, akkor is még minden új kaját legalább 3 napig kóstoljunk?
2009. ápr. 14. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy egy éves koráig ajánlott. Különösen a nagyon allergizáló ételeket pl. paradicsom, tojás. És később az aprómagvas gyümölcsök, diófélék, kakaó, méz.
2009. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
én nem mindent kóstoltatok vele. 7 hós múlt, de már több mint 3 hónapja eszeget mindenfélét. pl a spenót eddig kimaradt nekünk, nem kóstolgattam vele előtte, hanem egyből annyit adtam, amennyit kért. bevágta a teljes adagot, nem lett tőle gondja. azért ami hasfájós dolog, vagy nagyon másfajta étel, mint amit eddig kapott, azt biztos kóstoltatni fogom vele. ilyen pl a kelbimbó nálam, amit eddig nem adtam neki még. Meg ahogy előttem is írták, a tojás, és majd később a különböző tejtermékek is ilyenek lesznek, ezeknél azért betartom a "szabályokat"!
2009. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kisfiam 8.5 hónapos, kb. 3 hónhapja eszik az anyatejen kívül mást is. Én sem mindent kóstoltatok vele napokig. Ami nagyon ízlik neki (gyümölcs, pl) abból megeheti az egészet is. Persze, az szerintem is igaz, hogy ha allergizáló ételhez érkeznénk, azzal óvatosabb lennék.
2009. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!