Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen helyzetben legyen a...

Milyen helyzetben legyen a baba, ha még nem tud ülni, de már szeretném kóstoltatni vele az ételeket?

Figyelt kérdés

Etetőszékbe gondolom addig nem rakhatom.

Pihenőszék, bébihordzó nincs.


2010. jan. 6. 11:10
1 2
 1/12 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
Az öledben legyen, támaszkodjon a felkarodra a háta teljes hossza és a nyaka, feje is
2010. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha még nem tud ülni vagyis megülni, amit 6 hó körül tudnak, akkor még úgy gondolom ráértek a kóstoltatással. 6 hónapos korig nem kell neki más étel az anyatejen kívül, ha tápszeres akkor sem kell túl korán 5 hónaposan ráér akkor is.
2010. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még nem kostól a Pici, 5 hónapos, anyatejes :) Remélem még 1 hónapig bírjuk. 2,5 óránként eszik általában, tehát nem hinném hogy nagyon sok tejcim lenne, de amíg van, addig szopi!

Csak felmerült bennem ez a kérdés, mert a Baba magazinban a hozzátáplálásról olvastam éppen, és eszembe jutott, hogy lassan mi is kezdjük, így jött ez az ülős kérdés.

De nem is ez a legfontosabb, még kb. 101 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, olyan bizonytalan vagyok, mint a szoptatás előtt. :(

2010. jan. 6. 11:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Tedd fel őket, hajrá:)

Segítünk, ha tudunk:)

2010. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem dönthető az etetőszék? Én abban etetem a kisfiamat, mert még ő se ül önállóan.
2010. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

még nincs etetőszék...azt se tudom milyen kellene :( komolyan, akár a babakocsi projekt előtt....


Kérdésem így hirtelen:

Olvastam, hogy először leveket kéne kóstoltatni. Pl: alma. (Most úgy sincs őszibarack)

1. reszeljem le és nyomkodjam ki a levét, esetleg szűrjem is át?

2. hány kanál kell első nap? Utána?

3. Hány napig menjen az almalé? (olvastam, hogy kb. 3 napig ua. a kaja legyen, utána jöhet más)

4. Mi legyen a következő?

5. Azt már a következő héten kóstoltassam vele?

6. Mikor jöhet pürésítve?

7. Abból mennyit kell egyszerre adni?

8. Szopi előtt vagy után? Igaz erre pont itt olvastam, hogy ha hozzátáplálok, akkor utána, ha ki akarok váltani egy étkezést akkor inkább szopi előtt.

9. Ebből következik: meddig kell csak hozzátáplálni, és mikor kell már inkább a kiváltásra törekedni....

stb. stb.

Jajj :( Már most stresszelek rajta.

Olyan kényelmes szoptatni, nem nőhetne így fel a gyerek? :)))

2010. jan. 6. 11:35
 7/12 A kérdező kommentje:
úgy látom senki nem tud segíteni..., sebaj :( majd megoldom!
2010. jan. 7. 09:35
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Szia! Én nem leveztem külön, hanem adtam a turmixolt gyümit zöldséget. Először kivégeztük a gyümiket, 1 fajtát 3 napig kostoltunk, első 2 nap keveset, 4-5 kanál, illetve 2. nap 10-15, 3. nap amennyit enni akart. Zöldségekkel szintén így. A tízórait 2 hét alatt kiváltotta magának, nem sietettem. Eleinte 2 szopi között adtam,1-1,5 órával, majd amikor többet evett, elmaradt a szopi. Amikor a zöldségeket adtam neki, akkor a déli szopi előtt szintén 1,5 órával. Azt kb. 3 hét alatt váltottuk ki. Amikor már rendesen evett, ekkor is megkínáltam evés után cicivel. Egy idő után már nem kellett neki cici evések után. Remélem mindenre válaszoltam, kellemes kostolgatást. Nyugodtan írj privit, ha gondolod.

2010. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nyugi nem lesz gond. Lehet, hogy lassabban haladtok majd, nem minden gyerek egyforma. 11 hós kisfiam van, még szopizik, és én is imádom szoptatni.
2010. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kis.anita82@gmail.com, látom nincs kint az e-mail címem.
2010. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!