Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráütöttem a 10 hónapos babám...

Ráütöttem a 10 hónapos babám fenekére. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most mit tegyek? Olyan borzasztó lelkiismeret furdallásom van. Sokszor arra gondolok, talán nem vagyok jó anya, vagy hogy mit csinálok rosszul. Imádom az én kicsikémet, mégis most elszakadt a cérna és ráütöttem a fenekére, amitől csak még jobban sírt. Gyűlölöm magamat. Az én kisfiam nagyon aktív, meg sem áll, mászik, mindenbe kapaszkodva feláll, pakol, jön-megy, örökmozgó, aludni nem akar, pedig már hulla fáradt, elringatni nem hagyja magát, mert neki mennie kell. Így reggeltől egészen ebédig semmit nem aludt és mivel elmaradt a délelőtti alvás, még az ebédjét is nagy sírással tudtuk elkészíteni. Végül alig evett, sírt, többször félrenyelt,annyira fáradt volt. Többször nekifutottunk az evésnek, de mikor utoljára kivettem az etetőszékből, úgy éreztem, nem bírom tovább, és ráütöttem a fenekére, amitől persze még jobban sírt, a száját is csak határozottan tudtam megtörölni, nem úgy, mint máskor: kedvesen és simogatva. Azon rágódom, hogy mindez, biztos maradandó nyomot hagy benne, egy tök béna anyuka vagyok, pedig én a legjobbat szeretném neki...!
2011. szept. 6. 12:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

Neked meg a 60%-od elég alacsony ahhoz, hogy elhiggyük, hasznos válaszokat szoktál adni.

Bocs az offért.

2011. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

ez is off, de igaza van a 60%-os válaszolónak.

Nem hagy benne maradandó nyomot, de tényleg gáz 10 hónapost megütni, aki még nem direkt rosszalkodik.

2011. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
nem a százalék a lényeg mert nem biztos,hogy mindenki úgy látja a világot mint te pl. én utálom a panelban állattartókat nekem ezért ilyen alacsony a %- om. a 10 hónapos gyermeknél ,úgy kell a lakást rendezni ,hogy a baba magasságába ne lehessen olyan dolog amit le tud húzni, és össze törni ,ezek után a baba mehet a lakásba amerre akar nem tud kárt csinálni! és meg lesz a mozgás tere!
2011. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

Bocs az OFF-ert, de a fenekre csapas - gondolom pelus is volt meg rajta - nem ugyanaz, hogy megutotte a gyereket.

Az biztos, hogy megijedt a baba, de az is biztos, hogy nem erzet belole semmit szinte.

Anyukanak meg azt uzenem, hogy ne vadolja magat. Megtortent, lelki serult nem lesz a baba. Pihenj tobbet! Mindenkivel elofordul, hogy elszakad a cerna, csak nem mindegy, hogy ez milyen gyakran fordul elo.

Nem hiszem, hogy bantani kellene az anyukat, amikor nem dicsekvesbol irta, hogy racsapott a gyerek fenekere, hanem epp ellenkezoleg....

2011. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

nem is az a baj, hogy megütötted, hanem szerintem az, hogy egy nem evés miatt 10 hónaposodat...

ez düh volt. totál egyetértek az első válaszolóval, mi lesz később mikor tényleg rossz lesz????


vannak olyan esetek ahol azt mondom, hogy oké, rá lehet csapni a kezére mert inkább azért sírjon mint baj történjen. ugye ilyen az ablakba mászás, konnektorba nyúlkálás, tűzzel játszás, stb.

de amikor azért ütöd meg mert elönti a szar az agyadat az elég ijesztő, én mindig kikaptam anyámtól mikor mérges volt, nem csak rám, akárkire... ezt kéne tudnod kezelni, felnőtt ember vagy!

2011. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%
utolsónak: nyilván érzi hogy ez így nem volt helyes. anyukád nem volt felnőtt? gondolom igen mégse tudta kezelni. a kérdező nem veri rendszeresen a gyereket. kimerült és rácsapott. persze nem helyes amit tett és nem követendő példa de előfordul. velem is előfordult már . emberek vagyunk időnként hibázunk.
2011. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
29%

most nem fejtegetném milyen a kapcsolatom anyámmal... :(

enyém 2 éves, soha nem csaptam rá dühből, nevelés célzattal sem, más módszert találtam, de nem is rólam van szó. nyilván a kérdező sajnálja, ezt lehet érezni, nem is ezzel van a baj. de kell tudni kezelni az ilyen helyzeteket, nem szabad hagyni, hogy ennyire elöntse a szar az anyák agyát. ez a véleményem, mivel válaszokat várt, én is válaszoltam, nekem ez a meglátásom

2011. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
35%

OFF 13.10-es most nagyon okosat szóltál :) Pont az ilyen okoskodóknak szoktam őszintén válaszolni, mint te, és hát mivel fáj az igazság, így állnak bosszút, hogy nyomnak egy piros kezet. Hihi. Nem a százalék miatt írogatok ide.

ON Akkor is ha pelusra ütött és a baba nem érezte, a tény tény marad, megütötte, lehet szépíteni, de inkább uralkodjon magán.

2011. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, köszönöm a biztatást! Igyekszem jó anya lenni és ha kell, elszámolni 10-ig! Csak megnyugtatni nehéz magam, mert már nem lehet visszacsinálni a történteket!
2011. szept. 6. 20:01
 20/20 anonim ***** válasza:
56%
Picit off, de az ilyen kérdésekben az a legjobb, hogy a sok tökéletes és hibátlan ember tuti, hogy megjelenik. Mindig türelmesek, mindig mosolyognak, és soha nincs egyetlen rossz pillanatuk, amikor elkövetnek olyat, ami nem helyes. Szép-szép, csak kár, hogy hihetetlen :).
2011. szept. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!