Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráütöttem a 10 hónapos babám...

Ráütöttem a 10 hónapos babám fenekére. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most mit tegyek? Olyan borzasztó lelkiismeret furdallásom van. Sokszor arra gondolok, talán nem vagyok jó anya, vagy hogy mit csinálok rosszul. Imádom az én kicsikémet, mégis most elszakadt a cérna és ráütöttem a fenekére, amitől csak még jobban sírt. Gyűlölöm magamat. Az én kisfiam nagyon aktív, meg sem áll, mászik, mindenbe kapaszkodva feláll, pakol, jön-megy, örökmozgó, aludni nem akar, pedig már hulla fáradt, elringatni nem hagyja magát, mert neki mennie kell. Így reggeltől egészen ebédig semmit nem aludt és mivel elmaradt a délelőtti alvás, még az ebédjét is nagy sírással tudtuk elkészíteni. Végül alig evett, sírt, többször félrenyelt,annyira fáradt volt. Többször nekifutottunk az evésnek, de mikor utoljára kivettem az etetőszékből, úgy éreztem, nem bírom tovább, és ráütöttem a fenekére, amitől persze még jobban sírt, a száját is csak határozottan tudtam megtörölni, nem úgy, mint máskor: kedvesen és simogatva. Azon rágódom, hogy mindez, biztos maradandó nyomot hagy benne, egy tök béna anyuka vagyok, pedig én a legjobbat szeretném neki...!
2011. szept. 6. 12:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

És mi lesz a dackorszakkal, ha már most türelmetlen vagy?

Pihenj többet, mert ha egy 10 hónapos kiborít, mit csinálsz, ha 2 éves lesz??

Tessék aludni, néha kimozdulni, ha otthon van a férjed.

Járjatok el sétálni sokkal többet, a jó levegőtől talán ő is álmosabb lesz.

2011. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Ettől azért nem lesz lelki sérült. De nem is érsz el vele semmit. Ha látod hogy fáradt a kanalashoz adj neki tápszert vagy szoptasd meg. Tedd babakocsiba és sétáljatok.

Szigorú napirend betartó vagyok két kicsim van (1, és 3 évesek) de ha látom a gyereken hogy úgyse fog enni kár erőltetni. Majd kap alvás után.

Az én lányom 8 hós kora óta ebéd után alszik 2,5 órát.

2011. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen nem hagy benne maradandó nyomot.
2011. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

:) Nem fog maradandó nyomot hagyni benne, nyugi. Az már inkább, hogy gyermekkorában gondoskodtál róla, babusgattad, szeretted.

A férjem jó párszor kapott pofont az apjától, mert nagyon makacs, önfejű volt már kicsinek is. Van, amire emlékszik, de tudja, hogy megérdemelte.

De 10 hónapos baba nem fog semeddig sem emlékezni egy fenék csapásra.

A cérna meg minden anyánál el tud szakadni.

Az én 6 hósom is üvölt egész nap, most is az ágyában nyüszög, nem tudok mit csinálni, a kezemben is, semmi, még a séta sem jó ma neki. Biztos a front.

2011. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Az hagy maradandó nyomot, ha mindennap vered. nem lesz emiatt lelkiisérült, ugyan már:))) Szerintem keress időd magadra, értem ez alatt, hogy ha van nagyszülő kérd a segítségét egyszer kétszer, és akkor menj és kapcsolódj ki, türelmesebb leszel a gyerekkel. vidd játszóra, ott tudsz beszélgetni, és mellette a gyerek is jól elvan. Tud mászkálni, kifárad.
2011. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
ó nembaj csak 1 volt ugye? kibírta később,lesz még több is, egyébként nem te vagy az első, és az érdekesség tudja miért kapta!! no lelki ismeret furdalás, egyébként is az csak a pelus puhant!!!xd
2011. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom nem tiszta erőből ütöttél, úgyhogy biztos azért sírt jobban, mert váratlanul érte, és nem csak ő, te is fáradt vagy.Ismerős.Kislányom 9 hónapos, és próbáljuk mi is a férjemmel a nem! és a nem szabad! dolgokat megértetni, ha pl valami rosszat csinál 10. alkalomra is rászólás ellenére, mi igaz jelképesen csak de megpaskoljuk a kezét, amiben erő tényleg nincs, inkább simogatás jellegű dádá felkiáltással, de akkor is taníthatjuk, hogy ez rossz dolog amit csinált(csak a kábelekre, műszaki cuccok zsinórjaira hajlandó rámozdulni, és rágni akarja), ettől nem tartom rossz szülőnek magam, mert bántani nem bántom.Te is valami apróbb büntetést találj ki neki, pl mi azt is szoktuk, hogy ha nem hallgat ránk a nem!! dologgal, akkor 1 percre be kell mennie a kiságyba(azt utálja).Apró tanítások, hiszen még picik, de én úgy vagyok vele, hogy szokjon hozzá mihamarabb a büntetés dologhoz. A fenékre csapást azért ne csináld többet, hiszen még pici, és most a nyűgösséggel nem lehet mit csinálni, de szerintem gyorsan túl lesz rajta, nem vagy rossz anya, lehet front is van, az én lányom se akar aludni semmi pénzért ma...
2011. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodj meg, nem vagy bena es nem hagy maradando nyomot csak maskor mielott ilyet teszel szamolj el 10-ig es vegyel nagy levegot. Hidd el bejon. Viszont ha maskor nagyon almos akkor tedd le aludni. Ne felj nem hall ehen es semmi baj nem lesz ha ebredeskor eszi meg az ebedjet jokedvuen. Nekem sokszor volt olyan, hogy a kisfiam ebed elott bealudt mert nagyon almos volt. En ebbol sosem csinatam gondot, ha almosabb volt mint ehesebb akkor lefektettem. Hidd el neked is jobb es neki is. Zsimbesen es nyugosen enni nem lehet nagy elvezet mikor az embernek ragad le a szeme es meg felre is nyel. Nem vagy rossz anya emiatt ne aggodj mindenkinel elszakad neha a cerna. Gondolod te vagy az egyeduli? :) Probalj megnyugodni es maskor 10-ig szamolni. :)
2011. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Előfordult nálam is, nagyon sz.rul éreztem magam utána napokig. De ettől tényleg nem lesz lelki beteg, sérült a baba. Érdemes figyelni magadra is, ne legyél túl fáradt, éhes, én olyankor szoktam türelmetlennek érezni magam. Ha a kicsi nyűgös, én is inkább adok neki egy üveg tápot, még ha épp ebédidő is volna, majd pihi után eszik főzeléket. Előfordul, hogy nem úgy jön ki a lépés, pedig én is ragaszkodom a napirendünkhöz. Lesznek még ennél nehezebb pillanatok is, fel a fejjel!
2011. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
Persze mindenki azt mondja, hogy nem fog emlékezni, tényleg nem fog. De könyörgöm: 10 hónapost megütni, akármilyen kicsit is? Elég alacsony a tűréshatárod.
2011. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!