Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam le a férjem...

Hogyan állítsam le a férjem okoskodó 80 éves! Nagymamáját? Vagy tényleg én csinálom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

most az van műsoron, hogy miért kell egy 8 hónapos babának még mindig anyatejet adni? már mindent kellene ennie! ő bezzeg a gyerekének ekkor már szalonnát adott, nem anyatejet. egyszerűen nem érti meg, hogy min. 1 éves koráig KELL anyatejet kapnia.


babám napi 5x eszik:

reggel tej,

délelőtt gyüm.+ tej,

délben főzelék+tej,

du. tej,

este tej


jó így? vagy tényleg igaza van az öregasszonynak?


2009. ápr. 20. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem kell vele foglalkozni. igaz már sokmindent megehet, lehet neki szinte minden főzeléket, húslevest, csirkemájat, stb adni, de azért a tej kell neki. És ha van anyatejed, akkor miért ne? én örültem volna neki, ha tudtam volna eddig szoptatni, de sajnos csak 1 hónapig tudtam. Ha a gyerekem igényelné, még 2 évesen is cicizhetne.


te érzed, hogy a gyerekednek mi a jó, mindenki mást mond, ahogy minden baba egyforma.

abban az időben, amikor ő szalonnát etetett a gyerekével, biztos nem volt más.

2009. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
jav.: minden baba egyforma- minden baba más :) bocsi
2009. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még du. uzsonnára adhatnál neki gyümölcsötsinlakkal vagy magában,illetve turoval gyümölcsöt esetleg natur joghurtal is keverheted a gyümit,vagy babajoghurtok is vannak.Csak hogy kicsit változatosabb legyen és persze ezmelett kell még a tejcsi még egy éves kor utánn is a napi fél liter tej,tej alapu étkezés javasolt!
2009. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezeld úgy a mamát, mintha ő is gyermek lenne! (magadban) Amúgy kérd ki a tanácsát olyasmiben, amit meg tudsz fogadni, nem baj ha tudod magadtól is.

Beszéltesd a régi időkről! Ebben a korban már változni nem fog, de ha adsz alkalmat, hogy elmondja a tapasztalatát, mindkettőtöknek kellemesebb lesz.

Amit másképp csinálsz, arra csak azt mond, hogy ezek a modern babák már csak ilyenek. Vagy hogy Hát- ma ez a módi. nnél tovább ne taglald, hanem gyorsan kérdezd meg, ő hogy rántja be a babot, vagy szerinte adj-e ma sapkát a gyerekre? Vag yhogy hova vigyed sétálni?

Nem KELL anyatejet kapnia, de lehet. De ne vitatkozz erről, úgysem győzöd meg, csak elrontod a viszonyotokat. Lelkesen kérdezd ki a régi időkről.Ehet szalonnát is, mindegy, csak az anyuka ahogy jónak látja, az jó.

2009. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoval SINLAK-KAL akart lenni!Elözö!
2009. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan! Ne hallgass rá, inkább hagyd rá! A babónak 1 éves koráig nem is javasolják az állati eredetű fehérjét, az anyatej a legjobb:) !! Hallgass a saját érzéseidre!!!

Ja, a szalonnát meg főleg nem... :)

2009. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva vannak a dédik, mindhárom 83 év feletti, de nagyon igazat adnak, hogy igény szerint szoptatom. Ők is így tettek, mert vitték anno a gyerekeiket mindenfelé, rengeteg a sztori. Viszont tényleg hamar adtak mellette olyan dolgokat is, amiktől mi falra másznánk;-) Egyszerűen mondd neki, hogy amíg van bőven tejed, addig Te így szeretnéd táplálni, ehet az ember élete során még elég szalonnát, kenyeret, levest, stb.
2009. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálsz mindent. Sajnos a nagymamák és dédik képtelenek felfogni, hogy csak mert Ők már felneveltek pár gyereket, attól még nem tudnak mindent jobban. Változott azóta a világ, és ma már teljesen természetes, hogy egyes gyerkőcök szinte semmi mást nem esznek 7-8 hónapos korukig, mint anyatejet, meg max. kis gyümölcsöt/főzeléket. Egyszerűen ne foglalkozz Vele, vagy mondd meg Neki, hogy hagyjon békén, tartsa meg Magának a véleményét.
2009. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a hatvanpár éves APÓS akarja megmondani,h mit egyen a baba.Szted?Fogalma sincs,ráadásul szerinte én mindenféle szarral etetem a gyereket(11 hós)tehéntej+a mi kajánk kellene neki.Gondolhatod,h nem hagyom magam,és a férjem is az én pártomon áll.Jó így,ahogy csinálod,és NE hagyd magad.A Te gyereked.Én azt szoktam mondani,csináljon magának,és azt ad neki,és akkor,amit és amikor csak akar.Az én gyerekemet meg bízza rám(2 van).
2009. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

annak a válaszolónak mondom, aki azt állítja, hogy nem kell anyatej egy ilyen korú babának, hogy egyszer egy tápszeres dobozon olvastam, hogy 1 éves korig min. napi 3x200 ml (6 dl) anyatejre, ha az nincs, tápszerre van szüksége egy babának.... erről ennyit...

tehát mégicsak KELL a tejalapú étkezés.

2009. ápr. 20. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!