Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy inkább hadjam, hogy...

Cumi vagy inkább hadjam, hogy szopja az ujját?

Figyelt kérdés
A pici 12 napos kisbabám nagyon keresi a cicit mindig és nem tudom, hogy mi lenne jobb.
2011. aug. 30. 08:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
11:34-esnek igaza van, ezt én is írni akartam, hogy igazából a baba dönti el, hogy Ő mit választ.Ha az ujját akarja szopni, akkor hagyni kell, mert ő ezt akarja.De ha nem talál rá az ujjára, akkor inkább a cumit válasszátok.A kicsi dönti el, hogy melyiket igényli, ez így van.
2011. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

hagyjam...

Bocs, ezt nem hagyhattam szó nélkül.

2011. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 ZsZs27 ***** válasza:
100%
4 hós ikerlányaim mindketten elutasítják a cumit, az egyikük a kezét-ujját szopizza, mikor hogy. A férjem szopta az ujját, a húgom is, egész 13 éves koráig. Tökéletesek a fogaik. Én nem szoptam az ujjam, és nem is cumiztam sokáig, mégis a fogorvosok folyton fogszabályzót akartak adni, pedig csak nem fértek el a fogaim, amin a fogszabályzó amúgy sem segített volna, attól nem lett volna nagyobb hely a számban. Sok ismerősöm gyereke viszont nem akarja letenni a cumit több mint két évesen sem, és amelyiknek még nem rohadtak ki a fogai attól, hogy folyton cumi van a szájában (cumisüveg), azoknak szörnyen csálé a foguk. Persze nem mindnek. Ez adottság kérdése is.
2011. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%

Na a végén az utolsó kérdésedre senki se válaszolt. Nem baj, h még kicsi a baba (én már a kórházban is a szájába tettem)! Csak a cumi is legyen kicsi (1-es). Nekünk ez vált be a legjobban: [link] A többitől nagyon folyt a nyála, ami kicsípte a száját. Ez viszont jó szellős.


Amúgy szerintem számít, h korán kap-e cumit, vagy csak hetek múlva elsőnek. Szerintem aki csak később próbálkozik vele, ott jobban elutasító a baba, mert már hozzászokott a cicihez. Ahol hamarabb ott könnyebben megy. De persze tényleg minden a babán múlik. Nyugodtan próbáld meg! Ha nem kell neki, úgyis kiköpi. Ha meg elfogadja, akkor ő is nyugodtabb lesz, meg te is. Hidd el, rosszabb tuti nem lesz!

2011. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%
Itt most nem a cumisüvegről volt szó, hanem a cumiról, ami nem rohasztja a fogakat.A cumisüveg sem, ha etetésre használják.Ha egész nap lóg a szájában a tea, rostos gyümölcslé és a szörp, akkor az tényleg nem jó.Az én lányom 11 hónapos, 8 hónapos koráig szopizott.Azóta tápszert kap a rendes kaják mellé, és kizárólag vízzel itatom.A cumi csak elalváshoz kell, és néha, ha jön a foga, jól jön nagy fájdalmaknál, mert puhítja az ínyét.A hasfájós korszakában az első 3 hónapban nagy segítség volt, hogy elfogadta a cumit.A hasfájáson enyhít, ha szívhat valamit.Egyébként nincs a szájában, meg sem tűrné, azonnal kiveszi, ha ébren van.
2011. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

11:43-nak 100%-ban igazat adok!!!! A cumi nem jó a fogazatnak. Szakembert is megkérdezhetsz.

Azért mert a többség kényelemből használja és nem veszik észre a hátrányait, nem biztos, hogy rájuk kellene hallgatnod. Nem is biztos, hogy fogja szopni az ujját. Viszont ha rászoktatod a cumira, persze, hogy követelni fogja. Egyébként én is az ujjamat szoptam, valószínű, mert anyukám kevesebb ideig tudott szoptatni, és nincs semmi baja a fogazatomnak.

Mint írtam, az én babám sem szopik semmit a cicin kívül és ugyan úgy, ahogy a 11:43-as írta, van rágókája is. És nem cicifüggő. Én valahogy büszke vagyok arra, hogy nem cumizik. :) És nem kínoztam ezért. :)

A másik, hogy amit belinkeltem, azt elolvastad? Persze nem mindenkinél alakul ki, de miért kockáztatnál?

A másik, ami most jutott eszembe, a "keményen" cumizósoknak ugye mindig tele van a szájuk. Szerinted azok mennyit és hogyan "beszélnek" a nem cumizósokkal szemben?

2011. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Az én fiam 1,5éves. Nem beszél még, csak néhány szót. De ennek semmi köze a cumizási szokásaihoz! Az tény, h egy éjjel-nappal cumizó szavait kevésbé lehet érteni, de nem hinném, h ettől függ, h akar-e beszélni a gyerek vagy sem.

Csak elalváshoz használjuk a cumit, amire mások (általában a "sok" tejjel rendelkezők) a mellüket. Amikor elalszik, akkor ha még nem esett ki a szájából, akkor is elvesszük tőle. És nem szokott érte reklamálni. Nem tehetek róla, h nekem nem adatott meg az évekig szoptatás élménye, bár voltaképpen örülök is neki. Semmi baja se lett tőle a gyerekemnek.

Az, h egy szülő mire használja a cumit, azt pusztán a szülőn múlik! Én biztos nem adnám a szájába a már szaladgáló gyerekemnek, csak mert sír. Csak és kizárólag a kiságyban kaphatja meg, elalváshoz. Persze eleinte nyugtatásra is használtuk, de tudatosan folyamatosan egyre kevesebbet. Lassan az elalváshoz használatot is elfogjuk hagyni. Szerintem egy ügyes, okos szülő idővel bármit eltud érni a kisgyerekénél, csak akarni kell!

2011. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23: 01-essel értek egyet.Nem hinném, hogy ha egy baba elalváshoz kapja meg a cumit ( az enyém is), attól majd kevesebbet fog beszélni, ez baromság!Elalvás előtt te mennyit beszélgetsz??Nem arról van szó, hogy éjjel-nappal a szájukban lóg, és bármikor megnyikkan, már tömöm is belé.Az én lányom is csak elalvásnál kapja meg.És én nem bánom, hogy nem tudtam évekig szoptatni.Egy éves koráig akartam, 8 hónapig sikerült, de jól van ez így!Ő saját magát választotta el, semmi gondunk nem volt ezzel sem.Nem kell egy 2-3 éves gyereket ciciztetni, sőt, ez már inkább kellemetlen!Az ujjszopástól elkezd kifelé nőni a fog, férjemnek kellett fogszabályozó még kisfiú korában, mert olyan volt, mint egy egérke.Ő az ujját szopta.Egyébként van olyan cumi, ami nem befolyásolja a fogakat.Nem értem, hogy egy 12 napos babánál miért lovagol mindenki a fogakon.Azt meg pláne nem értem, hogy hogy jön ide a cumisüveg és a rágóka.A rágókát rágcsálják, mint minden mást!A cicit és a cumit meg szívják, ez szopási ösztön, amire szükségük van, és reflexes, de ezt már írtam , és ennek semmi köze a rágókához!!!!!!!
2011. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Na ez amitől kikészülök ezen a babás oldalon. Most komolyan! Én azt írtam, hogy aki csak elalváshoz használja, az nem lesz beszédes? Ne má'!

A rágóka úgy jött ide a másik kommentessel, mert szóba jött a nyugtatás, ami akár a fogzáskor is szükséges, de nekünk elég a rágóka, amivel masszírozza az ínyét.

És nem csak a már kialakult beszédet értettem. Tudtommal ezt különböző gügyögések előzik meg, gyakorolja a hangokat, az artikulálást. Ne akarjátok megmagyarázni, hogy akinek egész nap a szájában van, az a baba mondjuk 6 hónaposan gondol arra, hogy na én most kiveszem a számból a cumit, hogy sikítsak, gügyögjek egy kicsit.

Szerintetek a logopédushoz kik járnak? Akik genetikailag nem tudnak rendesen beszélni? Gondolod nincs köztük olyan, akinek éjjel-nappal cumi volt a szájában? LOGIKA!

Azzal nincs semmi bajom, ha altatásra nincs más ötlet, vagy lehetőség, de nagyon okosan kell csinálni és talán szerencse is kell hozzá, hogy csak altatáshoz maradjon meg ez a szokás.

Az pedig nincs beírva a nagy könyvbe, hogy a fogaink 6 hónapos kor után kezdenek el nőni. Van akinek 3 hónaposan is jön. Igaz, hogy most 12 napos, de nehogy azt mond, hogy mikor kibújik az első fog, leteszi a cumit! :)

2011. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%
Egy szó mint száz: egyedül a kisbabádat figyeld!Ha szopni kezdi az ujját, hagyni kell.De ha a cumit igényli, azt is hagyni kell.A gyerek fogja eldönteni.Én nem vagyok olyan anyuka, aki éjjel-nappal cumival tömködi a babája száját, de amikor el szeretném altatni, vagy jön a foga, jól jön.2 hónaposan már kezdett gőgicsélni, 10 hónaposan mondta ki az első szavát.Egész nap beszél, most 11 hónapos, szavai vannak, és szótagol.Emellett sikongat, röhög, gagyog stb.Senki nem mondta, hogy leteszi a cumit, ha kibújik az első foga.De én nem vagyok cumi ellenes, és a védőnőnk is inkább ezt javasolta, és 3 gyereke van.Nem mondhatnám azt, hogy tankönyvből nevel..Nem lesz a fogainak semmi baja a cumitól.Ha lesz, akkor nem a cumitól.Remélem az apja fogait örökli, mert az övéi nagyon jók.Vizet adok neki inni, nem nyomatom a teát, gyümölcsleveket.Vigyázni lehet a fogaira még cumi mellett is, ami csak álmában van a szájában, egyébként meg sem tűrné.Az, hogy kinek van szüksége logopédusra, ennél bonyolultabb,és összetettebb dolog, lehet pár száz oka.
2011. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!