Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy inkább hadjam, hogy...

Cumi vagy inkább hadjam, hogy szopja az ujját?

Figyelt kérdés
A pici 12 napos kisbabám nagyon keresi a cicit mindig és nem tudom, hogy mi lenne jobb.
2011. aug. 30. 08:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A fogszabályzás egy elég kellemetlen dolog. Nem tudom, h a cumi ront v javít a természetes helyzeten, de az ujjszopásról egyértelműen tudom, h a későbbiekben nem lesz jó. Egy volt ujjszopó és egy fájdalmas pár éven keresztülment fogszabályzott vagyok.
2011. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Cicit? Akkor adjál neki cicit. A szopis babák nagy része nem cumis, persze kivéve, azt aki kap a szülőktől.

Mi 10 hónaposak vagyunk, főtt étel mellett még szopunk, sem az ujját nem igényli, sem mást.

Hogyan látod, hogy keresi a cicit?

Az ilyen kis babáknál még van ilyen reflex. Az enyém is bekapta az ujját már a kórházban is (persze csak egyszer-egyszer).

Ja, és ha szopik, NE ADJ CUMIT!!!!! Ezt a lényeget majdnem lehagytam.

[link]

2011. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Ha tényleg a cicit keresi, akkor lehet, h nem lakik jól!

Én azért adtam a fiamnak cumit, h ne ujjszopás legyen belőle, és h könnyebben megnyugodjon. Tudtam, h nem éhes. Azt neked kell ilyen esetben mérlegelned, h mit szeretnél majd inkább látni a már szaladgálós gyereked szájában. Bár szerintem ez csak szoktatás kérdése. Nekünk már csak elalváshoz kell, és már van, h az is megy nélküle. (1,5 éves) Néha "elfelejtem" odaadni. :) A kezét nem tudod nem odaadni neki! A cumi viszont teljesen, csak rajtad múlik. Nekünk bevált. De hangsúlyoznám, h nem az éhség ellen!

2011. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Ja, azt az elsővel kapcsolatban elfelejtettem írni, h nekem is volt fogszabályzóm, de SEMMI köze se volt a csecsemőkori szokásaimhoz. (Megjegyzem, nem szoptam az ujjam, és cumit is csak rövid ideig használtam.) Mivel rövid az ínyem íve (ahonnan kinőnek a fogaim), így nem fértek el szépen egymás mellett, ezért álltak össze-vissza. Felül kettőt ki is húztak, de én még most is úgy érzem, h kevés a hely.

De mondjuk az szerintem se tesz jót a fogsornak, ha a gyerek az ujját szopja. A cumik? Hát azt nem tudom, hisz ma már szinte mind fogszabályzós kialakítású. De h ez mennyire igaz? Ki tudja.


Amúgy ha a picit megnyugtatja a cumi, akkor miért vonnánk azt meg tőle? Az az egy öröme van szegénykémnek, h szopizhat valamit. Ha épp nem éhes, akkor is a cicin csüngjön? Sokan esnek abba a hibába, h a gyerek cicifüggő lesz, pont ilyen okok miatt, ami aztán később okoz gondot rendesen. Szerintem inkább cumizzon, mint egész nap cicin lógjon. De ez az én véleményem.

2011. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmar! Nem lesz fuggo a gyerek, ugyanugy lehet muanyag cumifuggo, sot. Az elejen meg szuksege van az anyukajara nagyon, a mellete, a kozelsegere. En nem adtam cumit, gyakran szoptattam es ugyanugy szopizta allandoan az ujjat, elalvashoz is. Most 7 hos es 5-6 honapos kora ota egyaltalan nem szopja az ujjat es nem cicifuggo, es szerencsere cumit sem kell adni.
2011. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
Inkább cumi mint ujjszopás..2 gyerekes anca
2011. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Cumi.Tapasztalat, hogy amikor a baba már nem éhes, gyakran van szüksége ilyesmire, mivel a csecsemők szopási ösztönnel születnek.Szükségük van rá, ez ösztönös.Az én lányom 11 hónapos múlt, de soha nem szopta az ujját.A cumi is csak elalváshoz kell neki, egyébként csak úgy röpül a szoba sarkába.Keresztgyerekeim közül az egyik az ujját szopta, a másik cumizott.Az ujjszopós kisfiúnak fogszabályozásra van most szüksége, a szülei egy vagyont fizetnek a mosolyáért.És a cumit bármikor el tudod tőle venni, az ujját nem!Nincs annál lehangolóbb látvány, amikor egy 5-6 éves gyerek szopja az ujját..És amikor a 4 éves cumizik? Az mi, ha nem a szülő hibája??Talán le kellene róla szoktatni..Ha anyuka még 4 évesen is odaadja a cumit, akkor a gyerek tehet róla????És szerintem van cici függőség.Nem normális állapot, amikor például egy 3 éves gyerek, aki akármit ehet, ihat, az anyján csüng.Ennek pszichés oka van: anyuka képtelen lemondani a ciciztetésről, mert olyan megnyugtató..a gyerek már rég elfelejtette volna.Ez az én véleményem, senkit nem akarok vele megbántani.
2011. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek...tehát akkor cumi.

De az nem baj h még csak 10 napos????

2011. aug. 30. 11:24
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokszor a baba választ, hogy cumi, vagy ujj. Az enyém nem akarta a cumit bekapni, ha mégis, akkor azonnal kiköpte. Viszont a kezét már 5 hetes kora óta csodálta, és nagyon örült, amikor sikerült megkaparintania. Napokig gyakorolta az ujjszopást. Hát sajnos ő ilyen tipus. Nem lehet nekik "megtiltani". Ha az ujja kell neki, akkor ujj szopós lesz. Majd csak abbahagyja egyszer.. ez van.
2011. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem olyan biztos, amit írtatok. Nekem a környezetemben, korombeli, illetve már a gyerekek között is, azok, akik cumiztak gyerekkorukban vagy fogszabályzót kaptak vagy azt sem és most eléggé ferde a foguk. Ellenben az újjszopizós gyerekekből egynek sincs ferde fogazata.

Meg a cumi eléggé természetellenes szerintem. Mindegy, én örülök, sőt, büszke vagyok, hogy kibírtam a nehezebb időszakot és 5 hónapos kora óta nem szopja az újját. Amikor meg fogzik, akkor gyakrabban cicizik, nagyon jó megnyugtatásra is, illetve szereti a rágókákat (mielőtt belémkötne valaki, a rágóka ritkán van a szájában, mert rág mindent, ami az útjába kerül, de ezzel a cumis baba is így van szerintem).

2011. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!