Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én babám hízik ennyire...

Csak én babám hízik ennyire lassan? Egyszerűen nem értem

Figyelt kérdés

születési súly 3100 kórházból haza 2900, most 6 hós és 6500 gramm.

Hossz: születési 50, most még mindig csak 65


Más babája meg ilyenkor már 70 centi és 8 kg.


Egyszerűen nem tudok többet adni neki, mert nem kell neki. Nem éhes sosem, nem is sír, mert mindig adok neki, többször is mint kellene, de többet már nem tudok beletömni.

Egyébként husika, de hát, akkor is.

:(


2011. aug. 24. 14:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ha mi az átlag súlyt néznénk, már pánik lenne. :) Ne aggódj, az a fő, hogy jó kedvű és nem sovány, nem számít az átlag. :)

A mi leányzónk annak ellenére, hogy figyeltem rendesen egyek, szedtem terhes vitamint és időre született 2250 grammal jött a világra, 2160-nal hoztuk haza. 4 hónapos lett hétfőn most 4700 gramm körül van, nem sokára megyünk majd mérésre, meg oltásra, szóval a centi csak sacc, legutóbb 56 volt, 48-cal született, de már bőven a 62-es rucikat hordja.

Szóval nem egy nagydarab baba, de szép, formás, husis, szóval semmi gond nincs vele. Az apja se egy díjbírkozó alkat, szóval ő sem meglepő, ha nem nagydarab. :)

2011. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nos nem olvastam a válaszokat, de csecsemős voltam. Hivatalosan a nagy könyv szerint a babának 6 hós korára születési súlyának a 2x-t kell elérni, sem többet sem kevesebbet. Ettől sok baba eltér ki több ki kevesebb, befolyásolhatja a genetika és az is, hogy tápszeres vagy szopis. A tápszeres babáknál mivel jobban folyik a kajcsi később érzik telinek magukat és ezért is előfordúl, hogy nagyobbak. A szopisok, amennyiben te helyesen táplálkozol, mivel dolgozniuk kell a kajával, mindig épp annyit esznek amennyire szükségük van, ők még jól vannak beállítva. A babód picivel több, mint megkétszerezte a súlyát tehát teljesen ideális, nincs miért aggódnod. Ha elégedett mosolygos, akkor minden rendben.
2011. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
3100 g és 52 cm volt a kislányom amikor született, 2820 g volt amikor hazahoztuk. Fél évesen 7160 g és 67 cm volt, 1 évesen pedig 8160 g és 75 cm. Ő is kisebb, mint kéne lennie, pedig vannak kis hurkái, de a védőnő és a doktornő is azt mondja, hogy jó így. Ha a doktornő nem kevesli a súlyát, akkor ne foglalkozz vele.
2011. aug. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, akkor tényleg sokan vagyunk és tényleg ez a normális átlag :))
2011. aug. 24. 17:04
 15/25 anonim ***** válasza:
16.08-as vagyok és hozzátenném örülj, hogy a mai világban nem túlsúlyos a babád. Az egyik válaszadónak igaza van a későbbi súlyproblémák gyermekkorra vezethetők vissza. Én 1890 gr-al születtem és vékonyka gyermek voltam, ráadásul 1,5- 2 éves kor körül minden gyermeknek van egy olyan talán anyagcsere átállás miatti sztrájk amikor nem eszik. A legrosszabb amit egy anya tehet, hogy csak egy joghúrtot ( édeset) vagy egy rudit, egy kocka csokit stb. egyél, én 3 hétig ezeken éltem és később sem tudtam már normálisan enni, 6 éves koromban kezdtem el hízni, és most is kínlódom a túlsullyal.
2011. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Anyagcsere átállás? Ezt megjegyzem.
2011. aug. 25. 07:16
 17/25 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2550 grammal és 50 cm-el született, 2450-el hoztuk haza, most 6 hónapos 6300 gramm és 66 cm. Husis, hurkás, tokás. Jó étvágya van, eszik már főzelékeket husival, gyümölcsöket, tejpépeket. Annyit eszik amennyi jól esik neki, többet én sem tudok beletömni. Ennyi. Gyarapszunk-gyarapszunk :-)))))
2011. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Utolsó: nagyon szépen gyarapodott a gyermeked!

Kezdek nem aggódni, csak még picit talán.

Én is adhatok neki tejpépet? Ő ugyanis anyatejes, nem merek adni

:(

2011. aug. 25. 09:19
 19/25 anonim ***** válasza:
ha van elég tejed, nem kell. inkább próbáld a főzelékét-gyümölcsét táplálóbbá tenni. a "tajalapú" étkezést pedig fedezze az anyatej
2011. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
van tejem, kap is gyümölcsöt már meg már főzeléket is kóstolt, csak a tejpép olyan fincsi lehet :)
2011. aug. 25. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!