Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én babám hízik ennyire...

Csak én babám hízik ennyire lassan? Egyszerűen nem értem

Figyelt kérdés

születési súly 3100 kórházból haza 2900, most 6 hós és 6500 gramm.

Hossz: születési 50, most még mindig csak 65


Más babája meg ilyenkor már 70 centi és 8 kg.


Egyszerűen nem tudok többet adni neki, mert nem kell neki. Nem éhes sosem, nem is sír, mert mindig adok neki, többször is mint kellene, de többet már nem tudok beletömni.

Egyébként husika, de hát, akkor is.

:(


2011. aug. 24. 14:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A fiam 3460-al született, és 7kg volt fél évesen. Mivel az átlagos babák fél éves korukig duplázzák meg a súlyukat, így a te babád is abszolút tökéletes. A keresztlányom már 8,5 kg volt egy évesen, most már mindkettő két éves, és a fiam 13,2kg, a keresztlányom meg 12,8.

Úgyhogy nyugi:)

2011. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Az én lányom 21 hónapos és 9,5 kg.
2011. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Az én kislányom emg csak hosszra nő . 520 centivel született, most 62 cm

3470 volt a születési súlya, most 3 hónaposan pedig 4770 gramm .

Volt 2 hét mikor fogyott, akkor kapott pótlást, ami megnyomta, mert 2 hét alatt 530-at hizott. Aztán most megint megállt, 2 hét alatt csak 120 gramm :-(

És eszik rendesen.

2011. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Fél éves korra azoknak a babáknak "kell" megduplázni a születési súlyát, akik 3 kiló alatt születtek.

Nos a tiéd bőven túl van ezen!

Nem értem, mi a problémád? A nagy könyv szerint haladtok.


Az meg, hogy más babája milyen, nem érdemes hasonlítgatni.

Erről érdemes még most leszoknotok, mert megkeserítheti az egész kisgyermekes kort. Mindig lesz valaki, aki ügyesebb okosabb, gyorsabb a tiednél...

2011. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Születési súly: 3150 g. kórházból haza 2900, most 4 hós és 5050 gramm.

Hossz: születési 55 cm (a védőnő itthon csak 52-nek mérte), most 64 cm.


Én nagyon örülnék neki, hogy ha majd 6 hónaposan ennyik lennénk...

2011. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Annyira nem rossz ez. A 70 cm, 8 kiló a másik véglet. De a normális tartomány elég tág.
2011. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Egyébként igaz, nem szabad más babák súlyát nézni, mert vannak eltérések. Ismerősöm babája fél évesen 9 kg volt. (fiú, akkor én még terhes voltam). Annyira dicsekedett meg ilyenek. Most eltelt azóta olyan 8 hónap vagy 9 és még mindig dundi, szó szerint túlsúlyos! A férjem mindig ezzel vigasztal. Hogy legalább a mi lányunk szép karcsú nőies lányka lesz. :)

Jajj, már is jobb a kedvem.


Köszönöm a válaszokat

2011. aug. 24. 15:02
 8/25 anonim ***** válasza:

sajnos manapság is az a közfelfogás, hogy a gyerek akkor szép, ha dundi. és akkor egészséges, ha sokat eszik.


pedig a felnőttek nagy százaléka túlsúlyos, esetek nagy részében gyerekkorra vezethető vissza.


szerintem örülj annak, hogy eszik, vannak husijai, de nem sumós!

eleinte engem is bosszantottak ilyenek, de mostmár sokkal jobban örülök hogy csinos a kislányom és nem kövér!

ő 3500-al született, 3000-rel hoztuk haza. fél évesen 6,6kg volt. 1 évesen meg 8,7kg. pedig egy kis kajagép.

2011. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy kedves utolsó, én sem szeretnék dundi babát, és hát sem én, sem a férjem nem vagyunk egy túlsúlyos alkat :)
2011. aug. 24. 15:28
 10/25 anonim ***** válasza:
Mi se vagyunk se túlsúlyosak, se magasak. Mégis úgy néz, ki, hogy az általad említett fél évesen 9 kiló lesz a babánk. Se dicsekedni nem szoktam vele, se nem szégyellem. Szép, nagy, arányos, szerintem még belefér. Mint ahogy a te babád se éheztetett, vagy beteg, csak azért, mert súlyra kisebb. Gondolom szép kis formás mindenhol. Aggódni akkor kell, ha piszkafa lábai vannak, de még akkor se biztos. Leginkább akkor ha tömegesen szóvá teszik, köztük a gyerekorvos, hogy betegesen kicsi.
2011. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!