Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tejtermékeket hogyan...

Milyen tejtermékeket hogyan adhatok?

Figyelt kérdés

Babám 10,5 hós. Doki azt mondta hogy kb 10-11 hósan kezdjük a tejterméke mint joghurt bevezetését.

Kap rendszeresen tejpépet aminek az alapja szintén tejporból van.

Na de ti hogy csináltátok? Ok kap joghurtot pl gyümölccsel desszertként. Vagy túrót gyümölccsel. de kajába hogy és mit tesztek? Sajtot is elkezdhet már?

Pl ma brokkolit, krumplit és csirkemellett fözök ehhez már teszek egy kicsi sót és össze turmixolom+kis darabokat vágok bele ehhez adhatok joghurtot vagy tejfölt (csak 30%-s van)?


Annyira megoszlik a vélemény. azt kérdezném aki szintén lassan vezette be a tejtermékekt.A dokink szerint (és a könyvek szerint is) a tejtermékekben lévö fehérjét nehéz megemészteni ami tönkre teheti a gyomor nyálkahártyát ezért nem javasolják elöbb.


2011. aug. 9. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

a joghurt, a sajt savanyitott tejtermekek, ezert lehet ezeket elobb bevezetni. Tejfolt en 11 honapos koraban adtam, tejjel keszult etelt 12 honapos koratol (pld soska), inni tehentejet - nekunk hazitejunk van - 1,5 evesen, most kezdte.

A mai ebedjehez, amit irtal, nyugodtan reszelhetsz egy kicsi sajtot a tetejere, pici joghurtot is. Tejfolt inkabb ne.

2011. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 8 hónaposan vezettem be a tejtermékeket.

Joghurt, sajt, túró.

A főzelékeibe reszeltem jó minőségű trappista sajtot.

(a brokkoli és a borsó kifejezetten finom vele)

Miután már tojássárgáját is ehetett, a tojáskrémet tömlős sajttal és vajjal kevertem ki. De a tömlőst kenyérre is kentem/kenem.

A tejben lévő fehérje megemésztésével kapcs.ban:

nekem a doki azt mondta, hogy ha elkezdem bevezetni a rendes tejet, akkor minden dl tejhez tegyek egy pici cukrot, mert így könnyebben emészti meg.

2011. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!