Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szereti jobban az...

Miért szereti jobban az üveges bébiételt mint a főztömet?

Figyelt kérdés
Második baba,nem vagyok tapasztalatlan,de nem értem.Az első babámnak is főztem,már szinte a legelső adandó alkalommal és a gyümölcsöket is magam pépeltem neki,ő jobban szerette a házikosztot mint a bébiételt.A picinél pedig pont fordítva van,egyszerűen két kanálnál többet nem fogad el abból amit készítek,de ha bébiételt kap egy üveg elfogy és még gyümölcs desszert is egy fél üvegnyi.Nem szeretem az üvegeseket,mert drága is és mindenféle tartósítószer van benne.Próbáltam felesben adni saját főzésűvel,de akkor is csak két kanállal evett. Mit tegyek,hogy átszokjon a főztömre,amit kimondottan neki külön főzök?
2011. aug. 3. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, mert az én lányom is ezt csinálja! Csak az üveges kell neki, még gyümölcsből is. :(
2011. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az üvegest hőkezeléssel tartósítják, nincs benne tartósítószer!!!

Nem lehet, hogy a babádnak a rizsliszt és a rizskeményítő (bioboltban kapható) íze hiányzik? Általában azzal szokták az üvegeseket sűríteni.

Próbáld meg úgy átszoktatni, hogy ne fele-fele arányban, hanem először csak 1-2 kanállal tegyél bele a tiédből, és szép lassan, kanalanként emeld a sajátodét, csökkentve az üveges részét. És nagyon fontos, hogy TELJESEN ugyanazt a procedúrát csináld végig a gyerek előtt, mint amit a "gyárival", úgy értem ha összekeverted a tiedével, töltsd vissza az üvegbe, és előtte bontsd fel (nálam az egyik gyerek üvegből szeretett enni, úgyhogy kénytelen voltam a saját főztömet bébiételes üvegbe porciózni :D, azt hiszem a kupakért volt oda igazából...).

2011. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is úgy "csaptam be", hogy a házikosztot beletettem a bébiételes üvegbe, később vettünk neki saját tányért, és az üvegből abba öntöttem...egy idő után megszokta
2011. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jaaaj, én is így voltam. A kicsi bármit megeszik, a nagy meg kb. ötfélét amit főzök. Mivel nem volt foga, sokáig én adtam neki bébiételt, megszokta. Én próbálok máshogy főzni, többször főzöm a kedvenceit, de ha nem hajlandó megkóstolni sem az ételt, így járt. Sokszor van spenót, párolt pulyka, borsófőzelék, bolognai, amiket megevett üvegesben is.
2011. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megfogom próbálni így hogy egyenlőre pár kanál és emelem az adagot.Remélem bejön.
2011. aug. 4. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!