Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a folyadékigénye és...

Mennyi a folyadékigénye és mikor, mennyi folyadékot (tea, víz) adtok a babának, amikor elkezdtétek a hozzátáplálást? Ezt mikor, hogyan növelitek?

Figyelt kérdés

Üvegből vagy pohárból?

Eddig csak anyatejet ismeri, üvegből, pohárból még nem ivott.


2009. ápr. 8. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Én születése óta adok neki Bébi Mecsek teát (is), mert félig anyatejes félig tápszeres.. És hiába mondják, hogy nem kell neki, na de ha elfogadja, akkor nyilván jólesik neki, úgyhogy én nem hallgattam azokra, akik azt mondják , nem kell más folyadék.

Cumisüvegből kapja a mai napi is .(4 hónapos).

Hozzátáplálás 3,5 hónapos kora óta van (a tápszer miatt).

2009. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én üvegböl adom a vízecskét most a nagy melgbe kezdtem mert a cici már csak estére telitödik igen krupli után is kinálgatom még mi csak kostolgatunk mert eddig ö nem fogadta el a kaját. 5 hós igaz veszek csörös poharat is. De gondoltam még nem zavarokbe mert cumisüveg,cici, kanál hát nálunk bezavarna a pohár.
2009. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, mivel éjszaka még 1-2-3-4 óránként felébred (ilyenkor cici, pedig tudom, hogy inkább csak cumizik, de amúgy teljesen felébredne és oda a nappal-éjszakai ritmus), tehát arra gondoltam, ilyenkor kéne a folyadékot adni. Valami emésztést elősegítő teát. De elég csak éjjel? Vagy nappal evés után/előtt/2 evés között is kellene?


Evés előtt nem próbálkoznék, mert nem esett eddig túlzásba.

2009. ápr. 8. 15:19
 4/9 A kérdező kommentje:

És ha éjjel, akkor cumisüvegből kellene, mert a szemét sem nyitja ki. (Csak nyűgös, sír és ha nem történik semmi, éberre sírná magát. Sajn simogatás, cumi nem elég.) Viszont ha cumisüveg, akkor nem hagyja abba az anyatejet a mellből?

Vagy éjszaka cumisüveg, nappal pohár?

2009. ápr. 8. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csatlakoznék az első hozzászolohoz...mi is elejétől kezdve teázunk. Kicsimnek 3,5 hotol kellet potolni tápszerrel, és 4hotol hozzátáplálom. Szerintem éjjel probáld meg, hogy üvegből elfogadja e a teát vagy vizet, és hátha visszaalszik igy is. Napközben is kinálhatod nyugodtan, hidd el jelezni fogja ha nem szomjas, hanem éhes- nem zavart nálunk a szopiba az hogy teázott. simán tudta mikor mi kell és jelezte is a drágám.

8hos baba anyuja

2009. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt: napközben is adhatod még üvegből simán.
2009. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogyan jelzi? Mert eddig is sokat nyöszörög, ki tudja mikor miért. Ha unalmas, ha nem lát, ha fáradt...stb. Szopikor 1-2 perc után fel akar ülni, már az elejétől, és nyöszörög, sír, ki tudja miért. (Ezt egy másik kérdésben tettem fel, mások is vannak így, az orvos is csak találgat.)
2009. ápr. 8. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát annyit tudok, hogyha tiszta a pelus az 1 bizti pont, majd nagyjábol tudod, hogy mikor éhes szerintem 2-3 ora eltelik egy egy hami között-> igy ha annak az ideje van kináld cicivel, ha ez sem megy megkinálhatod a teával...vagy ha épp nem evés idő van akkor pedig jöhet először a tea. (persze vagy viz)

Vagy lehet még napközben is álmos és azért nyügi, vagy lehet, hogy az első fogak is uton vannak...ennyi jutott eszembe.

Kitartást Neked és hidd el felismered majd, hogy mi kell neki:)

Ha végképp nem kell neki semmi és nyügös menjetek el sétálni ebben a szép időben, igy tud aludni és utána ha hazaértek majd eszik...

2009. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy segíteni próbált!
2009. ápr. 9. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!