Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok 9 hós babának...

Nacebee kérdése:

Mit adtok 9 hós babának vacsorát? Még nincs foga. Anyós nagyon mondja, h kifli stb és meg maradnék a főzinél.

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 20:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó a főzelék. A gyerekorvos is mondta, hogy 8 hó után már napi két főzelék nyugodtan mehet. Az enyém akkor még javában szopizott, de a napi két főzeléket ha nem ette meg, nem aludt éjjel.
2011. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos a babám, már kap reggelit, vacsorát is a szopizás mellett.

Vacsi kenyér, vajjal, vajkrémmel, sonkával, túróval, májkrémmel, vagy ami van itthon.

Szoktam neki kalácsot is adni vajjal, nagyon szereti.

Nem baj ha nincs foga, én 7 hónapos kora óta adok neki kenyeret,akkor még neki sem volt foga.

2011. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak reggel adsz tápszert?Azért kérdezem, mert a napi fél liter tej alapúra szüksége van, nekem ez száraznak tűnik nagyon.Az én babám 10 hónapos, reggel és este kap még tápszert.Reggel csak tápszer, tízóraira tápszer+túró, gyümölcs vagy vajas kenyér sajttal.Főzelék húsos zöldséges ebédre, uzsonnára tejpép vagy főzelék.Fürdetés után tápszer+főzelék.8 hónapos koráig szopizott, aztán elfogyott a tejem.Egy darabig tápszert kapott csak este is, de miután kiváltottuk az uzsonnát is, azóta kezdi elveszíteni az érdeklődését a tápszer után, a szilárdat jobban kívánja.Az éjszakákkal nincs gondunk, így is, úgy is átalussza, 6 hetes kora óta.De előtte is csak egyszer szopizott.Nem akarok beleszólni vagy ilyesmi, de az én babámat megviselte a kevesebb tápszer.Két napig székrekedése volt, meg kellett hőmérőznöm, hogy kakilni tudjon.Fájt a hasa, erőlködött, szinte koppant a kaki.Ijesztő volt!Pedig egész nap itattam vízzel, és mégis.Nekünk a doki azt javasolta, hogy 2 főzelék, 3 tápszer.De a tápszer mellé mindig kap valamit, leszámítva a kora reggelt.
2011. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen "jó éjszakát" tejpépet adtam neki. Olyan 10-11hónapos körül lehetett amikor főzeléket kapott vacsira desszerttel.
2011. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

vagy próbáld ki a tápszeres tejbegrízt

(a grízt megfőzöd kevés vízben és a kész tápszert beleöntöd ha megfőtt).

2011. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

reggel este kap tápot

a tápszeres dara nem jött be neki.pedig gyümit is raktam bele.

2011. aug. 2. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!