Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós. Sírva alszik el....

5 hós. Sírva alszik el. Pontosabban üvöltve. Eddig akár magától is elaludt. Csöndben. Normális ez, ami most van?

Figyelt kérdés
Vagy dokihoz kellene vinnem? Fáj valamije? Csak elalváskor csinálja. Kb. 4 napja van ez.... :(
2011. júl. 28. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Annyi ilyen lesz még. A kislányunk 1,5 éves, hetente, jobb esetben kb. havonta változnak az elalvási szokások,pedig mindíg mindent ugyanúgy csináltam. Egy időben egyedül elaludt a kiságyban, mára heverője van,mert abszolút nem volt el a kiságyban,még ébren se,el meg pláne nem aludt benne. Van,hogy egy mese után elalszik,van,hogy mellé kell fekdni,énekelni neki, de olyan is,hogy magától kidől... nem lehet,hogy nem fáradt még,mikor leteszed,azért sír?
2011. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ébren sincs el. Nem játszik. Nem érdekli semmi. Akkor nem sír csak, ha felveszem. Második baba, megis tok tanácstalan vagyok...
2011. júl. 28. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Szintén 5 hónaposom kb. 1-2 hete csinálja ezt. Nálunk az a probléma forrása, hogy hiába álmos, minden érdekli. És amint beteszem az ágyba, megy az üvöltés és a vergődés. Komolyan, mintha parázs lenne az ágyban... Így olyankor kiveszem, játszom vele. Aztán egy idő után megint megpróbálom letenni. Van, hogy sikerül, de van, hogy 2-3 alkalommal is kiveszem, olyankor kiviszem kicsit az udvarra, nézelődök vele, le kell foglalni, mert ilyenkor már nyűgösködik.

Ez most egy ilyen időszak. Borzasztóan kíváncsi, minden érdekli, nem ér rá aludni. Folyton pakolnia kell, meg próbálgatni a kúszást.

Most is 8 körül már ásítozott, dörzsölte a szemét, így betettem az ágyba. Aztán ki is vettem, mert üvöltött. Aztán letettem a szőnyegre, forgolódott, néha nyöszörgött, pakolászott, és egyszer csak csend... majdnem elaludt a szőnyegen. Na, gyorsan betettem az ágyba, most alszik. :)

Nem biztos, hogy nálatok is ez a gond, de gondoltam egy próbát megér, hátha.

2011. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha megpróbálnád a szabad levegőn babakocsiban altatni? Amúgy az enyém se volt el ébren se a kiságyba. Szobába leterítettem neki plédeket, arra játékok,aztán hadd menjen. Ott elvolt. :)
2011. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennyi idősen a fiamnak is volt egy ilyen időszaka.6hetes kora óta egyedül aludt el,átaludta az éjszakákat is.Aztán 5 hónapos korában,az altatásoknál nagyon sírt.Igazából hirtelen én sem tudtam ezzel mit kezdeni.Tanácstalan voltam.Nappal kivettem magam mellé a nagy ágyba,és ott próbáltam elaltatni,dúdoltam,énekelgettem neki,egy párkorty teával megkínáltam.Így sikerült elaltatni.Az esti alvásnál,az ágya mellett álltam,énekeltem neki,és a buksiját simogattam.Így aludt el.Nem mondom,hogy könnyű időszak volt,fáradt volta én is.De aztán,egyik napról a másikra megszűntek ezek az "altatási sírások".Minden újra a régi volt,csendben egyedül elaludt,nem volt sírás.Most 8hónapos,már új dolgok miatt,kell praktikákat bevetni.:))

Ám nálatok,ha nem csak alvásnál sír,akkor benne lehet a pakliban,hogy fáj valamilye.Talán a pocakja?Esetleg,az orvosnak megmutatod,nem veszítesz semmit.Ha ő mindent rendben talál,te is kicsit megnyugszol,és akkor a te kicsid is azon korszakát éli,amit ennyi idősen az én fiam.Ahhoz meg kitartás,és türelem kell.

Üdv

2011. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!