Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak cukrozott vízzel...

Miért csak cukrozott vízzel eszi meg a tápszert? Káros lehet a későbbiekre nézve?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kisfiam, és már többfajta tápszert kipróbáltunk, de egy idő után mind kiköpi, ha viszont édesebbre csinálom egy kicsit (cukrot beleforralok a vízbe), akkor nincs gond. Valamit viszont ennie kell, ez tiszta sor. Sok olyat olvasok itt, hogy a teát is cukor nélkül kell csinálni, mert az milyen rossz, káros, stb...
2011. júl. 24. 20:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lehető legrosszabb amit tehetsz, hogy cukrozod a kicsi kajáját. Az ismerősöm kisfiának 2 évesen tömni kellett a fogait, azt gondolom, hogy nem véletlen, hogy "riogatnak" a cukor rossz hatását illetően, arról nem is beszélve, hogy később is gond lesz, hogy édesen akar majd mindent megenni és a sima főzelék nem fog tetszeni neki, nem fogsz tudni mindent cukrozni. Szerintem próbálkozni kellene másik tápszerrel vagy orvossal konzultálni, hogy mi legyen és olyan megoldást kellene találni, ami nem ennyire káros! Tudom, hogy ezt a választ nem szereted "hallani", de Te kérdezel és én válaszolok a "legjobb tudásom" szerint!
2011. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Az a nagy bajom, hogy pont az orvosunk ajánlotta a cukrot a forralt vízbe :-( én már tényleg nem tudom mit tegyek, ma is csak küzdünk az evéssel, most éppen a Humana Baby Fitt banánosat eszi, az alapjáraton édesebb, de az meg nekem valamiért olyan habos és gusztustalan... sajnos ez sem lesz a kedvence, már látom, a déli evés után is már 2 órakor majd éhen pusztult, és benyomott egy újabb adaggal. Pedig azt mondják, hogy a tápszerrel ki kellene bírnia a 3 órát.

Tudom én, hogy nem az a cél, hogy mindent édesen egyen, nyilván a krumplifőzelékbe nem tehetek majd cukrot :-( Köszi mindenkinek a választ!

2011. júl. 25. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!