Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak cukrozott vízzel...

Miért csak cukrozott vízzel eszi meg a tápszert? Káros lehet a későbbiekre nézve?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kisfiam, és már többfajta tápszert kipróbáltunk, de egy idő után mind kiköpi, ha viszont édesebbre csinálom egy kicsit (cukrot beleforralok a vízbe), akkor nincs gond. Valamit viszont ennie kell, ez tiszta sor. Sok olyat olvasok itt, hogy a teát is cukor nélkül kell csinálni, mert az milyen rossz, káros, stb...
2011. júl. 24. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Már megkezdheted a hozzátáplálást. De kevéske cukortól nem lesz semmi baja. Csak ma mindennel riogatják az anyukákat.
2011. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor cukrot nem adunk a babáknak. Csodálkozni fogsz, ha a foga már feketén fog előjönni.
2011. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, pont ilyenre gondoltam, mint amit a második válaszoló írt. De azt nem írta, hogy akkor mit is adjak enni a gyereknek?!?

Elsőnek: már megkezdtük, de még csak a gyümölcsöknél járunk, nem tudok vele olyan gyorsan haladni, hogy kiváltsuk az étkezéseket rögtön, ráadásul egy éves korig ajánlják a napi fél liter tej alapú táplálékot, ami anyatej híján tápszer :-(

2011. júl. 24. 21:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy anno mi is kaptunk a cukrozott kamilla teát, és érdekes módon nem fekete fogaim lettek :-)
2011. júl. 24. 21:12
 5/12 anonim ***** válasza:

probald massal izesiteni pl gyumolccsel, vagy vegyel izesitett tapszert, de a cukor sem a fogainak nem tesz jot sem a kiloinak

az elso 3 evben elfogyasztott etelek minosege hatarozza meg a kesobb etkezesunket

eleg nagy a kockazata az elhizasnak, ha mar par honaposan is cukorral tomod

2011. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A cukor nem egészséges, lehetőleg minél később vezesd be! Annyi elhízott gyerekről hallani, minél később találkozik ilyen dolgokkal, annál jobb. A fogaknak sem tesz jót. Én nem javaslom.
2011. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Mi még 7 hetesek vagyunk, de már unja a tápszer ízét. Kipróbáltunk már 6 félét mire megtaláltuk a jót. Pár napja új dobozzal kezdtem meg, és evés közben jár keze lába, megáll, sír, 1 óráig tart mire megeszik 90ml-t. Van olyan,hogy megnyugszik, de ha közelítek hozzá a cumisüveggel, megint rákezd. Nem kéri, viszont a kezét meg annyira szopja. Elmúlt pár napban többször volt olyan, hogy már öklöndezett tőle és ki is hányta amit megevett.
2011. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A te picid is lehet most már tejpépeket.

Én a Hipp-es vaníliás tejbegrízest veszem, az esti tápszerbe szoktunk belekeverni egy-két kanállal (a tápszer adagoló kanala a mérce), édesebb lesz, simán megissza.

Nálunk már így néz ki: reggeli-gyümölcs (rizspéppel v. a Dm-es grízpéppel sűrítem)-tápszer-tejpép-tápszer.

Az egyik étkezést átválthatod tejpépre, sokféle ízben van, és nem mindegyik tartalmaz hozzáadott cukrot.

2011. júl. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsi, ehet, nem lehet...
2011. júl. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
Az én lányom pótlásnak kapta a tápszert,de ő se nagyon itta meg egyiket se.A védőnő tanácsolta, hogy egy leheletnyi vaníliás cukrot rakjak hozzá,hogy annak az ízét illatát érezze.Nálunk bevált.De az áttörést(rengeteg tápszert kipróbáltunk)a DM babylove tápszere hozta,ezt is a védőnő ajánlotta,hogy minden baba szereti,na azóta jó evő a babám.Amúgy 4 foga van,semmi baja attól a pici cukortól,mint ahogy írtad valamit kell ennie!:)
2011. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!