Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól szabad engedni, hogy...

Mikortól szabad engedni, hogy üljön a baba, ha még magától nem tud?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, de már 1 hónapja ülni akar. Mindig erőlködik, a könyökével betámaszt a hordozóban és nyomja föl magát. Ugyanezt teszi a pihenő székében is. Engedjem? Támasszam ki? Tudom, hogy nem szabad ültetni, se állítani, de meddig nem? Hasonló korú bébiknél, hogy van?


Köszi előre is


2011. júl. 24. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent amit ő egyedül csinál, engedni kell!Nem szabad visszatartani semmiben, de erőltetni sem szabad semmit.Nyugodtan hagyd, hagy erősödjön!De ez még nem ülés, csak ülésbe húzódzkodás.Az én lányom is csinálta ezt 5 hónaposan, most 9, és még nem ül:((Nálunk ez semmit nem jelentett..De az igaz, hogy ültetni nem szabad később sem.Szóval soha ne párnázd ki!Védőnőm szerint ebből lesznek később a gerincproblémák.Másrészt meg ez egy passzív "ülés", és így nem akar majd erőlködni ülésbe.Minek üljön fel az a baba, akit az anyukája mindig felültet?Tudom, hogy nem Rád vonatkozik, ez csak egy jó tanács a későbbiekre.Nekem sokan tanácsolták egyenesen az ültetést, még jó, hogy nem hallgattam rájuk.Az öledben lehet, mert akkor meg van támasztva a háta, azzal nincs baj.
2011. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálja a kislányom is. Hordozóban, pihenőben ő is erőlködik. A védőnőm mondta most pénteken, hogy hagyni kell. Persze nem szabad ültetni, vagy kitámasztani!!!!!! De ha erőlködik, akkor azt hagyni kell, mert erősíti vele az izmait. Néha megfoghatod a kezét, hogy fel tudja húzni magát, de azt is csak néhányszor naponta, és ha felhúzta magát, akkor engedd is vissza, ne tartsd meg!
2011. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg sík terepen magától nem tud felülni, addig nem szabad ültetni. A hordozó egy kényszer dolog, mert ebben biztonságos autóban vinni, de egyébként ez is és a pihenőszék is erőltetett ültetésnek számít. Egy darabig érdekes, hogy lehet nézelődni, de aztán a teste érzi, hogy ez nem jó neki és próbál szabadulni ebből a testhelyzetből és húzza fel magát. Ennek köze nincs a normál mozgásfejlődéshez és a felülés természetes folyamatához (ami egyébként rendszerint a kúszás-mászás után szokott következni, bár nyilván vannak eltérések ettől.

Az ortopédiák és a gyógytorna dugig vannak a korábban pihenőszékben és hordozóban dekkoló ovisokkal, kisiskolásokkal.

2011. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Az utolsó választ még annyival egészíteném ki, hogy a mérték a lényeg.Igen, káros a hordozó, ha egész nap benne van a gyerek.De ha napi 3-4-szer 5-10 percet benne tölt, semmi baja nem lesz.Meg van támasztva a háta, nem terheli semmi, a gravitáció sem.Unokatesóm mindkét gyerekét hordozóval vitte magával a lakásban mindenhová, mert nem akarta felkapkodni őket, szóval ők sokat voltak benne.Az egyik 13, a másik 17 éves, semmi baj a gerincükkel!A kislány lovagol, a fiú karatézik.A gerincbetegségek örökölhető hajlamok és környezeti hatásokra alakulnak ki.De nem hinném, hogy a hordozó és a pihenőszék egy életre tönkre tenné a baba hátát, ez túlzás.Egyébként is csak félig ülő helyzet, aminek előnye is van, mert háton fekve nem fejlődik úgy a térlátás.Persze, nem szabad egész nap benne tartani, le kell tenni a földre.De ennyi erővel minden káros.Akkor káros a dönthető etetőszék is.A járóka is csak akkor korlátozza a mozgást, ha egész nap benne van a gyerek.De ha az anyuka beleteszi, míg kinyitja az ajtót,azzal mi a gond?Egyedül a bébikomp az, amibe soha nem tenném a gyerekemet.Akkor egyedül az nem ártalmas, ha a földön fekszik a gyerek? Ne haragudj, nem kötekedés, de egy kicsit eltúlzottnak érzem ezt.
2011. júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!