Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy 15 hónapos...

Az normális, hogy 15 hónapos fiam még nem megy hanem térden csúszva jár?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 20:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

NORMÁLIS!!!! NE AGGÓDJ!

Gyógytornász mondta nekem is (jártunk a lányommal), mint már előttem is írták, másfél éves korukig kell felállni és elindulni. Utána már komolyan kell venni, de még akkor sem biztos, hogy gond van. Lányom 15 hós már feláll, de nem megy még, csak oldalazva a bútorok mellett. Az önálló járástól még nagyon messze van.

2011. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

De bírom az ilyen okoskodókat, akik szerint nem normális... Hidd el, az! A babák átlagosan 12-15 hónapos koruk között kezdenek járni, de 18 hónapos korig TELJESEN NORMÁLIS! Később sem biztos, hogy baj van, de akkor azért már meg kell mutatni szakembernek.

Férjem 19 hónaposan indult el, hidd el, semmivel sem rosszabb a mozgása vagy butább, mint az, aki 10,5 hónaposan már gyönyörűen járt. :)

2011. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehogy már az legyen a normális,ha egy 10 és fél hónapos gyerek jár.Sőt,szabad lehurrogni,de szerintem egy ekkora gyereknek még inkább bőven másznia kéne,mert attól fognak erősödni az izmai,ízületei.Az,hogy nem jár,tök normális.A térden közlekedést nem tudom.
2011. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
huuu de szeretem az ilyen okostojasokat....az unokaöcsem 12 honaposan allt fel 19!!!honaposan indult el.Es mi a baj ezzel???Semmi!Most 2,5 eves ugyan olyan a mozgasa, mint a többi gyereknek!Termeszetesen elvittek orvoshoz, aki megallapitott, hogy semmi baja.Szerencsetlen sogornöet a sok begyepesedett jatszoteri Anyuka halalra szekalta termeszetesen, mert mindenki okosabb, mint egy orvos!Jöhet a lepontozas!
2011. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. júl. 22. 10:54
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 17 hónaposan kezdett járni, előtte ő is térden csúszott. A gyerekorvos azt mondta, hogy ha 18 hónapos koráig elkezd járni az teljese normális.
2011. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Konduktor,mozgásfejlesztő szakember vagyok, NEM mellesleg egy 2 év 3 hós ördögfióka anyukája.

Semmiféle aggodalomra nem ad okot az, ha 15 hósan még nem jár a fiad. Különösen, ha van más helyváltoztató mozgása, amivel fürgén, ügyesen eléri amit akar. Gondolom neki a térden csúszás ilyen. Ez a mozgás nem túl gyakori, és nem is kifejezetten a járást megelőző lépcsőfok, de nem kóros.

Bútorba kapaszkodva feláll? Lépeget?Mászik villámtempóban?

Én csak akkor aggódnék, ha a mozgása, tartása aszimmetrikus lenne, vagy ha abszolút nem érdekelné a környezete, játékai...stb, és ezért nem mozogna. Ezeknek mindig oka van. De gondolom ilyen gond nincs.

Az is érthető viszont, hogy már aggódsz kicsit. Sok a "bezzeganya", akinek már a porontya mindent sokkal előbb, és szebben csinált, és különben is....

Kis ellenpélda,az én fiam is csak 17 hónaposan indult el önállóan. Azóta viszont meg sem áll szinte.

Türelem!

Szép napot nektek!

2011. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. júl. 25. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!