Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnétek nekem másfél-két...

Mesélnétek nekem másfél-két éves gyerkőcötökről? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Hogyan telik egy napotok?Mit és mikor eszik?Mivel játszik?

Ti mivel szoktatok vele játszani?Miket tud már?Igazából minden érdekelne!Köszönöm!!


2011. júl. 13. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Reggel fél 7 körül ébred, ekkor megissza a tápszert és megy vissza aludni 8-fél 9-ig. Felébred , öltözés, játék. Ilyenkor még nem eszik majd csak fél 10-10 óra körül, joghurt a tízórai. Utána ha jó az idő megyünk sétálni, vagy a szomszédba játszani,de ebben a hőségben itthon játszunk a szobájában. Nagyon szeret mesekönyvet nézegetni. Formaberakóval gyakorol, babázik(lány), labdázunk, sokat szaladgál.

Rengeteg mondókát szoktam neki mondani.

Délben ebédel és utána alszik változó ideig 1,5-3 órát.

Ébredés után peluscsere, uzsonna valami gyümölcs vagy tejpép ezután megyünk ki az udvarra, ott homokozik, szaladgál.Ilyenkor szoktunk menni játszótérre is.

Este 6-7 körül vacsorázik valami felvágottat, sajtot, zöldséget és kenyeret. Utána még ő játszik egy kicsit én addig pakolászok, készülök a fürdetéshez. Fél 8 körül fürdik, utána megissza a tápszert és megy aludni.

Beszélni még csak babanyelven ,de minden utasítást , kérést megért.

2011. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!jól hangzik!Nekem az idő beosztással van problémám:)
2011. júl. 13. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
szia nekem 16h lányom 8 - negyed 9 körül kel iszik 200ml kakaót meg felvágottat utána játszik állatába boakocsiját tologatja labdázik amíg elvan próbálok összepakolni ( nem mindig sikerül ) elrendezni a dolgokat fél11 körül öltözés indulás az ebédért haza érünk eszik utána 12 körül alvás ha jó napja van alszik másfél órát ha nem akkor kb. 30 percet utána ha felébred eszik valami joghurtot ki kertebe ha nagyon meleg van irány a strand kb 7 körül pékség megeszik egy virslis hódogot utána reggeli mosást is ki tudom végre rakni addig ö szaladgál kb 20 körül még egy kis játszótér , séta 21 még bent játszik kb. 22 körül fürdik fél11 mire megissza 150ml tápszerét és alszik vagyis nálam nagyon elcsúszik a nap :( és szinte semmire nem jut időm :( Zsanett
2011. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ébredés fél 8 körül. Ha kicsivel is hamarabb ébred, egész délelőtt balhézik... Reggeli joghurt, utána minden apróság (túró rudi, kölesgolyó, dörmi maci, esetleg gyümölcs, stb). Szendvicset, pépet, hasonlót lehetetlen neki adni. Csak ezeket eszi délelőtt. Aztán nekem ágyazás, mosogatás, mosás, teregetés, kávézás, e-mail átböngészése, addig a kiscsajnak szabad foglalkozás. Ilyenkor általában Elmo-t néz, babázik, olvas, pakol, néha bosszant :) délelőtt általában mindig itthon vagyunk. Délben hozzák az ebédet, amiből általában csak a levest eszi meg, meg talán pár falat másodikat. Aztán másfél óra alvás. Ahogy felkel, összeszedjük magunkat,kicsi evés (gyümölcs, nasi, bármi) vásárlás (közben kifli, vagy péksüti az uzsonna), és délutáni program: megyünk a nagyihoz, vagy játszótérre, vagy barátokhoz, vagy csak csavargunk vmerre. Általában akárhol vagyunk, ott is eszik még: nagyinál főttet, ha csavargunk vmerre, akkor csak vmi könnyen rágcsálhatót vagy esetleg egy kakaót. Tejet egyáltalán nem iszik. Soha. Este 6 körül kezdjük a vacsorát, mert a zsömle+ felvágott (vagy virsli, vagy rántotta, stb)+ zöldség kombinációt kb. egy óráig rágcsikája :) 7 körül érkezik Apa, akkor kicsi bolondozás, én megágyazok, előkészítem a fürdést, fél 8kor fürdés, 8kor mese, vagy vers, vagy dia- aztán Anya kisétál a szobából és a kiscsaj magától elalszik :)

21 hónapos kislány édesanyja

2011. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: halandzsa nyelven beszél a lányom de azért általában felismerhetőek a szavak, illetve egyet- kettőt tisztán is kimond már. (kb. 30-40 szóból áll a szókincse. Szinte mindent megért, de nagyon hisztis és hát a szófogadásáról is lehetne beszélni... :)

Páros lábbal ugrál, váltott lábbal lépcsőzik egyedül és mindent puszilgat :) Imád hintázni, homokozni, motorozni is néha. Jókedvű, jószívű baba.

2011. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En inkabb a hetvegerol irok mert hetkozben bolcsibe van 9-tol 3-ig mert dolgozom.

Regegl 8:30-9:00 kozott ebresztem es iszik 250ml tejet (tehentej). Ha nem ebresztem akkor keson alszik delben es ez nem jo. :) Aztan kapcsolok neki egy kis meset a tv-be amig en bepakolok a kocsiba. tenger mellett elunk (15 perc kocsival) ugyhogy legtobbszor ide megyunk ha nem esik az eso. Ha esik az eso bent jatszunk vagy atugrunka baratnomekhez (szinte egyidosek a gyerekek) vagy ok jonnek. Esos idobe szinten szoktunk zart helyen tekeregni, vasarolgatni... Szombaton nem szoktam fozni, hogy tobbet legyunk egyut a bolcsi miatt igy ebedre pizzazni megyunk vagy halat eszunk a parton, etterembe megyunk... 12 korul alszik kb. 2 es fel orat, ha a tengernel vagyunk akkor az UV satorba, ha setalunk akkor a babakocsiba es ha itthon vagyunk akkor a kisagyba vagy a kertbe is szeret aludni egy pokrocon ha jo ido van. :) Ebredeskor gyumolcsot eszik joghurtal es szoktam neki kesziteni egy kis szendvicset is. Aztan ismet jatszunk, tekergunk neha grillezunk a kertbe baratokkal. Szoktunk jatszoterre jarni, allatkerbe az idotol fugg. 18 orakor van vacsora, egyut vacsorazik a csalad. Azutan ismet kis jatek es 19 prakor furdes. 20 orakor meg iszik 250ml tejet es utanna alszik edesen amig nem ebresztem reggel. Jo alvo nincs vele gond.

Beszelni meg nagyon keveset beszel. A szavak amiket mond: igen, nem, brum-brum (autok), cip-cip (madar), puszi, szia, keksz, bus (autobusz).

2011. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Általában 9 óra körül ébred (8 és 10 órára is volt már példa). Eszik kenyeret valamivel vagy péksütit, iszik tejet v. kakaót. Közben joghurt, gyümi a tízórai. 12-13 óra körl ebédel, előtte bent játszik, de ma pl. egész de. kint volt az udvaron. Ebéd után alszik 2-3 órát. Utána uzsonna, felvágott, sajt, gyümi keksszel, mikor mi, vagy főtt étel. Utána séta v. játék kint/bent. 8 körül vacsora, 8-8.30 körül fürdés, 9 körül még iszik tejet, utána alvás.

Igazából minden evésre szokott mindenfélét enni. Egy nap sosem kapja ugyanazt az ételt kétszer, viszont szokott kétszer főtt ételt enni. Vgay leves ebédre, második fogás uzsira, vagy második fogás ebédre és még egy főtt étel, tejbegríz vacsira. Tegnap pl. babgulyást ebédelt és makarónit vacsorázott husival. Ilyen melegben sok gyümölcsöt eszik.

Kisfiú, szóval sokat autókázik meg vonatozik, kint szeret homokozni meg vizet pancsolni. Néha könyvet is nézegetünk, de az nem köti még le, labdázni is ritkábban szokott. Autó, autó, autó, vonat a napi rutin. Énekelni, mondókázni nagy mennyiségben fürdés előtt, közben és után szoktunk. MInden este fürdik.

Babanyelven hadovál, de mindent megértek, amit akar (pl. mászik az etetőszékbe, ha éhes, jön és hozza a kisvonatait, ha szétjön a mozdony és vagon közötti kötés, vagy ha egy autó megáll a kapu előtt, megkérdezi, hogy Anyu? - vagyis, hogy Apa hazajött-e, én pedig felelek.)Érdekes módon bármennyit is mondjuk neki, hogy Apa, mindkét szülőt Anyának nevezi. Szinte mindent megért.

2011. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 21,5 hónapos lesz holnap. Reggel fél 8-8 között kel, megissza az ágyában a 2 dl tejitalát, közben én a szobájában kávézom, addig beszélgetünk (nagyon szépen beszél már, egyre hosszabb mondatokban, válaszol a kérdésekre, de persze vannak érdekes szavai is, illetve ha gyorsan akar beszélni, akkor nekiáll halandzsázni). Aztán felöltöztetem, pakolászok, reggelit készítek, és kajálunk 8-9 között, mikor mit: felvágottat, sajtot kenyérrel, rántottát, virslit, stb. Utána, ha nem kell főznöm, akkor vagy kimegyünk a kertbe a mászóvárához (homokozóval, csúszdával), vagy átmegyünk valamelyik barátjához, vagy kimegyünk a játszóra. Ha főzős napom van (kétnaponta), akkor gyorsan összedobok valamit, és utána megyünk. Most a nagy kánikulában többször inkább bent maradtunk a lakásban, és játszottunk - formakirakó, formaberakó, gyurmázás, rajzolás, mesekönyv nézegetés, youtube-on szoktunk nézni ezt-azt (mesék főcímzenéit szereti, és énekli is). 10-11 körül eszik egy almát, barackot, vagy egy müzli szeletet, esetleg túró rudit, tehát valami apróságot, nem sokat. Aztán dél-1 között ebédelünk, majd lefekszik aludni. Egyben alszik átlagban 3 órát. Utána, ha felkelt, akkor játszunk, 16 óra körül uzsira is eszünk valamit - kalácsot lekvárral, vagy gyümit, aztán megyünk sétálni vagy Apa elé az állomásra, aztán ha hazajött, közös játék kint szomszédokkal, ismerősökkel, vagy bent 7-8 között vacsi, azt kapja, amit mi is eszünk - általában hideg kaját -, aztán fürdés 8-fél 9 között, meseolvasás, és irány az ágy reggelig.
2011. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

13.12-es vagyok. Azt lehagytam, hogy nagyon szeret a kertben pancsolni, imádja a mondókákat, a könyveket (főleg leporellóink vannak, és már fújja a verseket), az autóit, a babakonyháját ("főz" valamit, aztán hozza oda nekem, hogy megetessen), az egymásba kapcsolható kisautókat, vonatokat (építi is a pályát össze, tologatja rajta a vonatot), stb.

Tegnap vásárlás közben ledöbbentett, nézegettem a ruhákat, egyszer csak ezt így elmondta: szita-szita péntek, szejejem csütöjtök, dosszejda. :))

2011. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát nálunk sokkal korábban indul a nap. 5-6között kell akkor kap 200ml kakaót utána szépen játszik én meg megfőzők, mosást berakok, indulás előtt ki tudom teregetni. 8- fél9 körül kap felvágottat zöldséggel, kenyeret nem mindig eszi meg. Utána kimegyünk 10ig az udvarra homokozni labdázni, vagy elmegyünk a mamához, vagy barátnőmékhez, vásárolni vagy játszótérre. Fél 12- 12között ebédel utána alszik 1-2 órát, addig elmosogatók, felmosók.Fel kell eszik egy kis joghurtot vagy gyümölcsöt, fagyit, vagy valami nassolni valót. Utána ismét csavargunk vagy kint vagyunk a kertben. 6- fél7 között vacsizik, fél 8kor fürdés és 8kor már alszik mint a bunda :)! Így utána van időnk egymásra Apával! Beszélni babanyelven beszél, de mindent megért. 2éves Kisfiú
2011. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!