Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnétek 19-20 hós gyerkőcöt...

Mesélnétek 19-20 hós gyerkőcötökről? Miket tud? Mit szeret csinálni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hello!

Az én fiam 19 hós. 1 éves kora óta jár. Mond egyre több világosan érthető szót. Eddig mutogatva mondta el mit szeretne de már egyre jobban kiejti a szavakat. még pelenkás, de már ruhában ráül a bilire. Bútorokat tologat össze és szeretne rájuk mászni és leugrálni, de megakadályozom :) Autókkal játszik szinte egész nap, tologatja, brümmög, sorrendbe teszi őket. Szeret mesét nézni, de nem mindet csak a mickey egér és a thomas érdekli. Ha az utcán vagyunk teljesen bezsong a járművekért, a busz, a villamos, az autó mindet imádja... :D Bóhóckodik egész nap, van hogy mindent tönkretesz, szétszerel, :D Ja és eszik iszik egyedül, mármint kanállal és pohárból. ennyi jutott igy eszembe hirtelen :)

2010. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam most lesz 21 hónapos.

13 hónapos kora óta jár.

Rúgja a labdát, mindent mutogat, egyelőre nem nagyon beszél, anya, apa, mama, papa, cica, vau, autó, Pó, Lala, Titi és Nünü megy, Dipsy nem,(ezek a Teletabbik), szeret autózni, brümmög egész nap, egyedül eszik, kanálall és villával is, pohárból iszik, mutatja ha bepisilt, és mondja, a h kaka.

Segít nekem, rendet rak, ha mondom neki, h mit csinálunk, mr tudja, h mi következik, időnként dilizik, földhöz vágja magát.

Csiga-bigát rajzol, mást még nem. Szerepjátékokat játszik, pl most kötőhártya gyulladása volt, és a kedvenc Teletabbiknak imitálta, h belecseppent a szemükbe, felhúzza a nadrágját, lehúzza a zoknit, kérésre odahoz tárgyakat, pl a szandálját, vagy popsitörlőt.

Puszit dob, pápázik, kedvenc dalokat elmutogatja, pl az Egyszer volt egy kemence, vagy a Hajlik a fűzfa.

Motorozik, a háromkerekű biciklit még nem hajtja, csúszdán lecsúszik, mászókázik.

Szerintem mindent ért, abban is biztos vagyok, h beszélni is tud, csak előttünk titkolja:)

2010. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

19,5 hónapos ördögfiókám van.

Úgy veszem észre, hogy pár dologban el van maradva a kortársaitól, pár dologban pedig előrébb tart.

10 hónapos kora óta megy. Még nem eszik egyedül, de 15 hónapos kora óta egyedül iszik pohárból. A rajzolás, gyurmázás nem érdekli. Szívesen olvas, de ha én olvasok mesét nem köti le. Autókkal játszik, egész nap brümmög. Pár szót mond: nyanya (ez lennék én), pa (ez apa), mama, tata, tejcsi, tanszin (szandi), tetű (nem tudom honnan szedte), sat (sajt), tatuk (kakukk), tapi (sapka), tinta (hinta). Hangutánzók mennek neki: vava, miaú, csávcsáv (csip-csip), lölö (röf-röf), tita (tik-tak) ....

Iszonyat akaratos. Imád a szabadban lenni, ilyenkor homokozik, bébitaxizik, csúszdázik, biciklizik. Ezeket egyedül. Hintázik. Aszfaltkrétával szeret rajzolgatni, főleg a függőleegs dolgokra (kapu, házfal, szemetes kuka).

Rettenet válogatós. Húst alig eszik, a tésztafélék viszont bármilyen mennyiségben jöhetnek nála. És a leves is. Ha egy percre nem figyelek oda levetkőzik és ráül a bilire. Sokáig elvan rajta, közben "olvas". Mihelyst leszáll róla egyből a szőnyegre pisil.

Imád tévét nézni, a déli harangszó és a reklám a kedvence. Délben mindig nézzük m1-en a harangozást, és ilyenkor Ő is végig mondja hogy bam-bam.

Te is mesélnél?

2010. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hónapos a lányom 13 hónapos kora óta jár, nagyon sok szót mond már vagy próbálja mondani apa=apa anya=anya tata=tata pápá=pápá szija=szia hejó=helló óto=autó elment=elment köszi=köszi szi=szivesen enci=enci bajbi=barbi jobi=robi andi=andi bibi=bibi mufi=mufli karika=erika séta=séta semmi=semmi márkó=márkó mejinda=melinda a többit most nem fojtatnám ,de nagyon sok szót mond már és a nevekre kifejezetten fogékony.A bilire nem hajlandó ráülni,de ha meglátja akkor mondja hogy kaka és erőlködik.Ha bemegyünk a fürdőbe akkor is mondja kaka pisi.Pohárból 15 hónapos kora óta egyedül iszik,kanállal még nem tud egyedül enni inkább kézzel eszik.Fogja az újságot és folyamatosan motyog mintha olvasna.Nagyon szeret firkálni.Ha zenét hall mindég táncol és a maga módján énekelni is szokott.A sütifaló bödönbe a kört és a háromszöget rendszeresen be tudja rakni .Formákból tornyot szokott építeni.Csészéből ivást invitál szürcsöl és kavargatja és mondja hogy kávé. Most csak ennyi jutott eszembe .
2010. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:) Olyan jó volt olvasni, amiket írtatok.

Az en kisfiam 19 és fél hónapos, 11 és fél hónaposan indult el, szalad, lépcsőzik. Egyre több mindent akar egyedül csinálni, amihez szerintem még segítség kellene. :)

Pohárból iszik, tud egyedül enni, de általában inkább játszik közben. Néha szól, hogy pisilni kell vegyük le a ruhát, ücsörög a bilin, feláll, visszaül, majd általában a szőnyegre pisil.

Imád a szabadban lenni, csúszdázni, homokozni, a közeli tónál kacsákat, hattyúkat etetni. Szereti az állatokat, tudja mit mondanak a házi állatok. Kevés értelmes szót mond (mama, papa, nem, baba, gyere), de rengeteg szót használ, tud, csak az elejét mondja.

Szeret autózni, gyurmázni, nagyon sok mondókát tud (mondja velem a szavak elejét), segít a házimunkában.


Meddig tudnék még mesélni...

2010. máj. 23. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!