Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért használtok eldobható...

Miért használtok eldobható pelenkát?

Figyelt kérdés

Számomra ez érthetelen, hogy miért használ valaki eldobható papír pelenkát. tudjátok e, hogy tele van vegyszerrel, ragasztóval, és ha pisis lesz, a kicsi érzékeny bőrén át szívódnak fel a méreganyagok a szervezetébe. Akár 3 éven át is. Plusz mindent megteszünk, hogy a babát pihe puha pamut ruhácskákba csomagoljuk, akkor miért adunk rá papírt és nejlont?

Tényleg érdekel, hogy aki ezt használja miért teszi?


2011. júl. 12. 15:59
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem én pontoztalak le. Itt mások is értékelhetnek, nem csak a kérdező, de én itt senkit sem pontoztam le, egyedül egy zöld kezecskét adtam az első oldalon valakinek, de a többiket nem is értékeltem.
2011. júl. 13. 10:03
 32/37 ekeke ***** válasza:

A textilt vinni is kell meg hozni is. 90 fokon annyi áramot használ+ mosószert a mosása, vasalása, hogy az vetekszik az eldobható árával. Az anya munkaereje nem feltétlen való mosásra, teregetésre és vasalásra, hanem hozhat pénzt vagy más dolgokban segítséget a családban.

Mi is filóztunk ezen, semmiképpen nem akarjuk szennyezni a környezetet vagy a babát sem, viszont megnéztük, mennyi bomlik le a mosóporból:))) Az a napi 200 ft nem egy vészes a kényelemért, szabadidőért. Irritáció nulla, csak babylove mindenmentes cuccot teszünk rá.

2011. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem kötekedni akarok, de...

Mi mosható-pelenkázunk, és a mosás semmi plusz pénzbe nem kerül, mert általában a pelenkákat az egyéb ruhákkal, textilekkel együtt mosom.

Azt a néhány pelenkát bedobálni a mosógépbe meg utána kiteregetni semmiség (vasalni nem kell, sőt nem is szabad).

Kiszámoltuk, kb. harmadannyit költöttünk pelenkára, mint ha eldobhatót használnánk. Környezetkímélő mosószereket használunk, így ez megint csak kevesebb szennyezés, mint egy tonnányi műanyag pelenka...

2011. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 ekeke ***** válasza:

Még nem számoltam ki fillérre. Normál pelenkát még egyszer sem használtunk. Asszonyka ha akarja, azt használ, eddig nem akarta. Pampers lett a legjobb, tán 4x70 ft naponta, az havi 8400, nem egy vagyon. Pláne hogy mindenkinek adási kényszere van, mióta megjött a kicsi, úgyhogy legalább azt elfogadjuk, semmi más általában tonnaszám adott műanyagjátékot, csetreszt, eszközt nem fogadunk el. Egy jó mosógépben 1kWh megy el egy normál mosásra, a 90 fokos +30% lehet, az 50 ft. Víz 50 ft. Gépkopás 1 ezrelék, jó gépnél 100 Ft/mosás. Mosópor ..... most asszonyka mondja, hogy kb 50 / mosás. Textilből hmm... igaz ami igaz, nem nehéz, 30 db/ mosás? Mondjuk pelenkánként akkor... 6.666 ft. Ha nem veszel hozzá betétet. Abból hányat kell naponta mosni? És nem ázik át, emelve a mosási költséget?


Hmm, ha csak egy munkanapot tekintek az összes pluszmunkára mosható téren (legalábbis anyáink rémeseket mesélnek), akkor az a havi 8400 még egyelőre általunk elkölthetőbb, minthogy a feleségem gyüszmékelje a szarost. Bár nem vagyunk gazdagok.


Mosóporokból a ZÖLDnek nevezetteknek csak 30%-a bomlik le.

Az egészen lebomlók meg pont háromszor annyiba kerülnek.


Én örülnék a legjobban, ha a kertbe szórhatnám a pelust/ ereszthetném a mosóvizet. Ha valaki megindokolja a realitását, asszonyka sztem átáll.

2011. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok.

A mosásról ismétlem, nincs plusz mosás, mert a tetra pelenkákkal, egyéb kevésbé kényes ruhákkal mosom, nagyon-nagyon ritkán van olyan, hogy csak pelenkát mosok.

Szóval eldobható pelenkával sem lenne kevesebb mosás.

All-In-One pelenkát használunk, nincs külön külső-belső, egybe van.

"Zöld" mosószert használunk, ami teljesen lebomlik, és drágább, mint a "sima", de koncentrált, így hosszútávon gazdaságosabb.

Öblítő nem kell - sőt tilos! - helyette ecetet kell használni (nem lesz ecetszagú a pelus mosás után).

Vasalni is tilos!

És szerintem bedobálni a mosógépbe, aztán kiteregetni sem akkor a munka, tekintve, hogy mennyi haszna van a dolognak...

Mi már a második babánál használjuk, és nála már a mosáson kívül teljesen ingyen van a pelenka.

Igen, anyáink rémtörténetei... De! Ezek a pelenkák már modernebbek, nem kell hajtogatni, nem kell gumi-bugyi, ugyanolyan a használata, mint az eldobható-é (leszámítva persze, hogy ezt nem dobjuk ki, hanem kimossuk).

Ja, és nagyon klassz minták/színek vannak, de ez már mellékes. :D


Itt van néhány link a mosható pelenkázásról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem sikerül előbb-utóbb meggyőzni! ;)

2011. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 ekeke ***** válasza:

Köszönöm, hogy segítenél.


Ezt megmutatom az asszonykának, ő a pelenka-alkalmazástechnikus a háznál.


Én pedig afelől a mosószer felől érdeklődöm, mely egészen lebomló. Már rég tervezem az egész WC-mentes szennyvizet kiszivattyúzni a kertbe.

2011. aug. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Amway-es mosószereket használunk, itt egy link, leírással, mindennel:

[link]

És egyébként nem csak lebomlanak, meg sokáig kitartanak, de nagyon jól tisztít mindegyik. Csak ajánlani tudom! ;)

2011. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!