Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért használtok eldobható...

Miért használtok eldobható pelenkát?

Figyelt kérdés

Számomra ez érthetelen, hogy miért használ valaki eldobható papír pelenkát. tudjátok e, hogy tele van vegyszerrel, ragasztóval, és ha pisis lesz, a kicsi érzékeny bőrén át szívódnak fel a méreganyagok a szervezetébe. Akár 3 éven át is. Plusz mindent megteszünk, hogy a babát pihe puha pamut ruhácskákba csomagoljuk, akkor miért adunk rá papírt és nejlont?

Tényleg érdekel, hogy aki ezt használja miért teszi?


2011. júl. 12. 15:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
37%
Megkérdezném, neked van gyereked?
2011. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
50%

Ebbe nem is gondoltam bele, csak abba, hogy a környezetre mennyire káros. Mi már ugyan 8 hónaposak vagyunk, de erősen gondolkozom, hogy otthonra beszerzek moshatót.

Azért az eldobhatóval kezdtem, mert nem tudtam milyen a babakaki és nem tudtam elképzelni, hogyan lehet kezelni az olyan pelust (lekaparni a kakit, stb.). De most már látom, meg azt is, hogy egyáltalán nem undorodok, mert van hogy kézzel szedem le a popsijáról a nagyobb darabokat, mielőtt a csap alá dugom, hogy leöblítsem. :)

Persze ott van az idő meg az energia is, mert én pl. nem bébiételezek és tápozok, hanem szoptatok és főzök. Tehát be kell ismerni azt is, hogy azért csak megkönnyíti az ember életét az eldobható pelus.

2011. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
60%

Pampers Premium Care pelust használunk, még soha nem volt pisis a bőre. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve, lassan elhagyhatjuk a pelenkát, de még egy pötty nem volt a kis bőrén soha. Kivéve, amikor más egyszer kipróbáltunk másik popsitörlőt. Na, akkor iszonyúan nézett ki.

Kényelmes, praktikus, és nem kell pelenka mosással töltenem az időm. Így is meg sem állok egész nap! :)

2011. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
49%
aha... te valaha utána olvastál ennek????
2011. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%

Ennyi erővel ne is engedd ki az utcára a babát, mert netán hozzáér valamihez, ami nem egészséges, vagy beszívja az autók kipufogójától büdös levegőt... Manapság annyi káros anyag van, hogy soha nem lehet mindentől elvágni őket.

Szerintem mindenki maga dönti el, hogy mit használ, és én kétlem, hogy ha ennyire mérgező lenne egy eldobható pelus, akkor forgalomba lehetne hozni. Hozzáteszem épp azért cseréli az ember gyakran, hogy ne álljon a pisis pelus órákon át a baba popsiján.

Mi azért használjuk, mert egyszerű, gyors és nem mellesleg nem kell folyamatosan mosni ahhoz, hogy mindig legyen textilpelenka, amikről én elég sok rosszat is hallottam, azon kívül hogy bonyolultabb, nem túl energiakímélő és nem is fogja fel a dolgokat olyan igazán hatékonyan. Én inkább a picire fordítom azt az időt, amit textilpelenka mosásával és vasalásával kellene töltenem napi szinten.

2011. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Én mosható pelenkát használok, ezért is érdekel, hogy aki nem, az miért nem. Szimplán kíváncsiság. Semmi több.
2011. júl. 12. 16:14
 7/37 anonim ***** válasza:
83%

Előző vagyok, bár úgyis le leszek pontozva, már megszoktam. :)

Mindenesetre 2,5 hónapos babánknak még sose volt piros a popsija, pisis sem, pedig a kezdetektől fogva eldobható pelust használunk Pamperst vagy Liberot, amit épp apósom hoz.

2011. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

fiam 14hónapos, sosem volt gond a popsijával.

eszembe sem jutott a mosható pelus verzió soha. anyukám is mondta h jajj de jó h nem kell már mosni a pelenkákat, mindig hallgattam a "rémtörténetet" a pisis-kakis vödörről, stbstb...:DD

1. nagyobb melo mosni-hipozni-fehéritőzni stbstb

2. sokkal könnyebb feladni a babára mint ide-oda hajtogatni főleg mikor már nagyobb a baba s nem marad meg

3. szerintem ahogy én minden idősebbtől hallottam pont h a textil pelus az amiben tocsog a baba popsija és kiirritálódik(mondom csak hallottam nem személyes tapasztalat)

ami negativuma az sztem egyedül h drágább megoldás

de szerintem 100ból 98 anyukánál fel sem merül h ne eldobhatót használjon...

2011. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
51%

16:14-es nem értem miért vagy ilyen ellenséges. Csak egy kérdést tett fel. Üldözésid van? Akinek nem inge nem veszi magára.

És sztem elég durva az általánosításod, mert attól, hogy tele vagyunk káros dolgokkal, elkerülhetünk ezt-azt.

És szerintem akik többször használatosat használnak, nem töltenek kevesebb időt a gyerekükkel, csak több feladatot vállalnak magukra és szerintem becsülendő, hogy beválalják.

Sztem az is elég lett volna, ha beismered, hogy kényelmesebb és attól sem pirosodik, amit használsz.

Egyébkét, mielőtt azt hiszed, hogy a "csapatomat" védem, én is pampers-t használok és nem piros a bőre tőle. És én legalább beismertem az előző hozzászólásomban, hogy egyszerűbb.

Bocs a többieknek a kiakadásomért, csak már annyira elegem van az ilyen ellenségeskedőkből.

2011. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%

Ezek szerint van babád. :)

Hogy miért? Gyors, praktikus, számomra higiénikusabb, könnyebb vele elmenni bárhová is, nem kell még a pisis-kakik pelenkahalmot külön áztatni, fertőtleníteni, mivel ezeket nem tenném össze azokkal, amit a feje alá teszek, vagy etetésnél használok.

A textilpelusnál is kell rá gumibugyi, vagy műanyag takaróréteg, hogy ne áztasson el mindent a pisi, akkor hogy is van ez a nejlonnal?

A méreganyagokkal kapcsolatban.... bármi, ami babás dolog és csak egy icipicit eltér a megengedettől, azt nem hozható forgalomba. Nálunk a legszigorúbbak a szabályozások e téren.

Én még nem hallottam olyanról, hogy a pelenka miatt betegedett volna meg akár egy fél baba is....

2011. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!