Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért használtok eldobható...

Miért használtok eldobható pelenkát?

Figyelt kérdés

Számomra ez érthetelen, hogy miért használ valaki eldobható papír pelenkát. tudjátok e, hogy tele van vegyszerrel, ragasztóval, és ha pisis lesz, a kicsi érzékeny bőrén át szívódnak fel a méreganyagok a szervezetébe. Akár 3 éven át is. Plusz mindent megteszünk, hogy a babát pihe puha pamut ruhácskákba csomagoljuk, akkor miért adunk rá papírt és nejlont?

Tényleg érdekel, hogy aki ezt használja miért teszi?


2011. júl. 12. 15:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó mosható pelenkák, de nagyon drágák. A rosszat meg kár megvenni. Viszont eldobhatóból van olcsó, ami jó is. Persze hosszú távon az utóbbi lesz a drágább, de akinek hirtelen nincs pénze az első verzióra nem tud mit tenni. Azt nem tartom valószínűnek, hogy a baba pelenkákban (nem a legolcsóbb, gagyikról van szó) mérgező vagy káros anyagok lennének. Az hogy van benne vegyszer lehetséges, de hogy ez káros lenne azt nem hiszem.

Édesanyám a moshatóra esküszik, mert az ő idejükbe jók voltak a moshatók és nagyon gyatrák az eldobhatóak, node ő 24 évvel ezelőtt használt ilyeneket, azóta sok minden változott.

2011. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
En is eldobhatot hasznalok pisi/kakira textil a bufizeshez.Eszembe se jutna se az olcso se a jo minusegu textil pelust hasznalni.Hallottam eleget a textil pelusrol.Anyukam mindig aradozik milyen jo hogy mar vannak az eldobhatosok,nem azik a gyerek popsija pisiben,kakiban.Semmi baja a popsijanak soha 1 potty nem sok annyi sem volt rajta pedig 8honapja eldobhatos pelust hasznalok.
2011. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából tényleg csak kíváncsi voltam, semmi több, hogy mások hogy látják ezt a dogot.

amúgy én sem a régi típusú pelust/tetra/ használok, hanem modernet, csak az mosható is. Ilyeneket:


[link]


[link]



[link]

2011. júl. 12. 18:52
 24/37 anonim ***** válasza:
70%

Akkor én vagyok az ellenpélda, moshatót használok. Hogy miért?

- hosszútávon (sokkal) jobban megéri

- a pelenkázás ugyanolyan egyszerű, mintha eldobhatót használnék (ugyanis ezek elég modernek, nem olyanok, mint amilyet anyáink használtak, nem kell hajtogatni, nem kell hozzá gumibugyi, nem kell vasalni stb.)

- a mosás is egyszerű, és takarékos, mert lehet a többi ruhával is mosni

- jó a baba bőrének

- és - ami szerintem a legfontosabb szempont - ezerszer környezetbarátabb, mint az eldobható pelenka, ez volt elsősorban az ok is, amiért ezt választottuk.

2011. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
20%
Én direkte azért használom-de csakis azért,semmi másért-hogy téged bosszantsalak vele.
2011. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

:D :D


Ezzel nem bosszantasz fel. miért bosszankodnék, engem csak a saját gyerekem érdekel, másé nem, szóval a tied sem :)

2011. júl. 12. 20:29
 27/37 anonim ***** válasza:
35%
Akkor minek teszel fel ilyen kérdéseket?
2011. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Én nem a gyerekedről kérdeztem hanem a pelenkáról amit hord. És egyáltalán nem bosszant, hogy mások nem azt csinálják amit én, mert van jobb időtöltésem is, mint másokon bosszankodni.

/pl: pelenkát mosok XD /

2011. júl. 12. 21:33
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
Én sem a gyerekről beszéltem..
2011. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem teljesen értem miért kell lepontozni, azért mert leírtam miért használok eldobható pelust. A kérdésre válaszoltam, de ha az nem egyezik egyesek véleményével, akkor már le kell pontozni?
2011. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!