Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért használtok eldobható...

Miért használtok eldobható pelenkát?

Figyelt kérdés

Számomra ez érthetelen, hogy miért használ valaki eldobható papír pelenkát. tudjátok e, hogy tele van vegyszerrel, ragasztóval, és ha pisis lesz, a kicsi érzékeny bőrén át szívódnak fel a méreganyagok a szervezetébe. Akár 3 éven át is. Plusz mindent megteszünk, hogy a babát pihe puha pamut ruhácskákba csomagoljuk, akkor miért adunk rá papírt és nejlont?

Tényleg érdekel, hogy aki ezt használja miért teszi?


2011. júl. 12. 15:59
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Igen, tocsog benne, jobban is kifolyhat és ezért sokkal sűrűbben is kell cserélni. Én is hallottam az anyától a rémtörténeteket.

De viszont szellőzik.

A pisi nem irritál, hanem a kaki lehet a ludas. A babák pisije még gyógyíthatja is az ottani dolgokat. Persze ez alatt nem azt értem, hogy tocsogjon benne, csak a félreértések miatt megjegyeztem.

2011. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
79%

16:27-es:

Nem éreztem magam ellenségesnek, de a kérdező sem szimpla kérdést tett fel, hanem azt írta, hogy számára ez érthetetlen, mintha mások direkt mérgeznék a gyereküket. Egyébként pedig írtam, hogy egyszerűbb, nem olvastad el a reakciómat: :)

"Mi azért használjuk, mert egyszerű, gyors és nem mellesleg nem kell folyamatosan mosni ahhoz, hogy mindig legyen textilpelenka, amikről én elég sok rosszat is hallottam, azon kívül hogy bonyolultabb, nem túl energiakímélő és nem is fogja fel a dolgokat olyan igazán hatékonyan."

2011. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
68%

Én használtam mosható pelust, a gyerekemnek olyan foltos-pettyes lett a feneke, mint még sohasem....

Én akkor a legszivesebben a gyártó fejébe húztam volna a teli pelenkát...

És ha kicsivel több időm lenne, valószinű egészségrontásért perelném is őket.

Többe került a bőrét rendbehozni,mintha 2 évig eldobaható pelust használtam volna

Azóta csak premium care pamperst használunk, és gyönyörű a feneke


Szóval én átkozom azt ai kitalálta, ak reklámozza annak pedig kivágnám a nyelvét simán...................

2011. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

Igen, írtad, miután jól leszóltad.

Ha elolvasnád az én válaszomat, látnád, hogy nem azt írtam, hogy nem írtad, hanem elég lett volna az is.

2011. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de az én válaszom: azért, mert a mosható pelus megfizethetetlen számomra. 80 000forintot nem tudok kiadni egy adag pelusért akkor se ha hosszú távon megéri. Mert én ennyiért láttam olyat ami 0-3éves koráig jó.
2011. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%

hmmm... hogy miért?

- mert gyorsabb (másfél évesemmel közelharcot vívunk minden pelusozásnál)

- mert nincs helyem, hol áztassam a rengeteg pelenkát

- mert télen nincs hol megszárítani őket

- mert könnyebb utazni vele

- és főleg azért, mert anyáink (legalábbis az enyém a két kezét összetette volna, ha az ő idejében ilyesmit lehetett volna kapni)

A babám popsiját a hasmenéses kakin kívül más nem csípi ki, az meg nem foglalkoztat, hogy mennyire károsítja a környezetet, hiszen csak papír és trágya. Nem tudom, milyen vegyszerekről beszélsz. Aloe veráról, amivel az arcunkat is kenjük? Milyen vegyszerek lehetnek benne? És hol írja, hogy ez bármilyen hatással lehet a babám egészségére? Szóval ha fizetnének sem váltanék moshatóra.

2011. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
52%
Nekem ugyan még nincs gyermeke, de vannak kisgyerekes ismerőseim, akik szidják a pelenkagyártókat, mert olyanok, mint a szita, közük sincs ahoz, amilyen 15-20 éve volt a pelenka. azt még lehetett moshatónak befogni, a mai már arra sem elég, hogy a nyálat felfogja, mert azonnal elázik. Én műkörmös vagyok, és az asztalomra használok textil pelenkát, mert jobb, mint a törölköző(nem bolyhos, könnyebb tisztán tartani)de sokáig tartott olyat találni, amin keresztül nem tudok olvasni...ebből a fajtából 1000 ft volt KETTŐ darab(így árulták csomagban)...na, most ez egy babánál mire elég? semmire. Én biztos eldobhatót fogok venni, ha odakerülök.
2011. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
54%

Ha ezt akarod hallani, tessék:

LUSTA vagyok arra, hogy pelenkát mossak, fertőtlenítsek, vasaljak. Én szeretem a modern kor vívmányait, amik nagyban megkönnyítik a dolgomat, és élek is a használatukkal. Ilyenek pl. automata mosógép, mikrohullámú sütő, eldobható pelus, és még sorolhatnám...

A kedvencem, amikor anyósom vagy anyukám áradozik, hogy milyen jó nekem már ezekkel az eldobható pelenkákkal, nekik még mennyi dolguk volt a textil pelussal.


(Azt már csak zárójelesen jegyzem meg, hogy a jobb minőségű pelenkák nem engedik vissza a folyadékot, és egyébként sem hagyom egész nap a gyereken. De nem kezdek el magyarázkodni, mert úgysem tudlak meggyőzni, mint ahogy Te sem engem a mosható pelenkáról. Ez egy értelmetlen vita lenne)

2011. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert drága,nehezen beszerezhető a jó minőségű,sokat kellene mosni ami szintén drága és idő igényes is a folyamat ami régen működött de most nem.
2011. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
54%

Én sem használok,nem is használnék moshatót, ert nem bírom ezt az áztatgatós, ezzel-azzal mosós dolgokat. És ahogy más is írta, szeretem a modern kornak ezt a vívmányát. De abban sokakat kell javítanom, hogy a ma emlegetett mosható pelenka alatt nem a klasszikus tetra pelenkát kell érteni. Ezeknek egész más a szisztémájuk. textiles külső borításuk van, külön belsejük, ami nem is tudom miből készülnek, talán pamut, meg van már bambuszos is. Közeli ismerősöm használ moshatósat, de én láttam annak a gyereknek a fenekét. Hát ne akarjátok megtudni, milyen szinten kiette vérvörösre a pisi, kaki a kislány fenekét, kínlódott vele az anyuka rengeteget(hát még a gyerek!!!!), de be nem ismert e volna, hpgy nem válik be az ő esetükbe a moshatózás. Persze orvoshoz mindig eldobhatóban vitte, nehogy a doki leszidja, hogy ilyen popsi ellenére csak hajtja a moshatót...

Igaz a kicsi már másfél éves kora óta szobatiszta, érett, okos kislány is, de ne ilyen áron legyen az én kisgyerekem hamar szobatiszta...

2011. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!