Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy kisfiam epilepsziás?!

Lehet, hogy kisfiam epilepsziás?!

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hetes. Már a kórházban észrevettem, hogy a 2 kis karját kitárja, megfeszíti és közben remegnek. Azt mondták kalcium hiánya van és kapott kalcium ampullát a bent létünk alatt. Úgy tűnt jót tett neki. Majd otthon felerősödött újból ez a remegés, gyakrabban és gyakrabban jött elő. Ez mellett, nagyon nyugtalan, nyűgös volt, nagyon keveset aludt, átlagban 7 órát a 24-ből. Önmagában már ez a 2 dolog is nagyon aggasztott, úgy hogy miután szóltam a doktornőnek, adott beutalót a Neurológiára. Csakhogy ma este, fürdés előtt, miközben ringattam a karomban mert nagyon sírt, egyszer csak erőteljesen belém kapaszkodott, bevörösödött, a sírást abba hagyta, majd a szemei elkezdtek "remegni" pár másodpercig, majd lassan lehetett látni, hogy "tér magához" Iszonyatosan rám ijesztett! Időpontunk 22-re van, addig biztosan megőrülök! Kérem, ha valakinek ismerősek a tünetek, segítsen és írja meg, hogy mi lehet! Én epilepsziára gyanakszom...nagyon félek...
2011. júl. 11. 21:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

menjetek be a budai kórházba, nagyon aranyosak, én babámnak hétfőn kértem időpontot koponya uh-ra és szerdán mentünk! szerintem ott soron kívül is megviszgálják hisz az az ügyeletes kórház.

azt nem tudom, hogy ott van-e neurológia de a madarászban biztos van, őket is hívd fel holnap, lehet ott dolgoznak is.

2011. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A Cockayne szindrómának olvass utána, nagyon hasonló tünetekkel láttam nemrég egy dokumentumfilmet egy kisgyerekről, kb élete első 5-6 évét ölelték fel. Ott is a remegés volt az egyik feltűnő tünet.
2011. júl. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a görcsökre,mert az Én kisfiam is ezt csinálta.

Hirtelen összerántotta magát,bevörösödött a feje és remegett.Ez kb 4-5másodpercig tartott Nála.Volt,hogy naponta többször de az is előfordult,hogy egy héten csak 1-2 alkalommal.

Néha azt hitem ott hal meg a kezemben :(

Bárhova vittem nem hitték el,mert minden eredménye jó volt.Egyszer aztán a védőnő pont Nálam volt amikor begörcsölt.Alig hitte el,még ő sem látott ilyen erős fájdalmat kicsiknél.

Kiderült,hogy csak egy hasfájásról van szó.Persze tudtam,hogy hasfájós csak a görcsök voltak furcsák.Hát az én drágámnak extra fájdalmai voltak.Kapott rá görcsoldókat amik nem használtak.Végig szenvedtük a 3 hónapot,vele sírtam :(

Aztán egyik napról a másikra elmúlt.

Remélem Nálatok is "csak" erről van szó!Vizsgáltasd ki a picikédet minél hamarabb.De ne ijedj meg,biztosan nincs semmi baja!Kívánom,hogy így legyen és legyetek túl minél hamarabb rajta!

2011. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az én kisfiam is hasfájós, sőt nagyon,akkor még ebben is reménykedhetek, hogy görcsök és egyszer csak elmúlnak. A legjobban egyébként ez a szemremegés aggaszt, amit egyébként Te (utolsó válaszoló)nem említettél, úgy hogy... Most hívtam a kórházat, nem adtak más időpontot, azt mondták ez a legkorábbi. Nagyon elvagyok keseredve. Hová lehet jelentkezni még neurológiára?
2011. júl. 12. 09:06
 15/18 anonim ***** válasza:

"madarászban biztos van, őket is hívd fel holnap"


azonkívül még betesda

2011. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen,nálunk szem remegés nem volt.Magán rendelőbe nem tudnád hamarabb elvinni?
2011. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

22:38-as vagyok.


A mi esetünk:

Nagyon nehezen született, elakadt a szülőcsatornában, majd újraélesztették.

Sírt-sírt de nem mozdult se keze, se lába, semmi, aztán percek múlva beindult minden.

A 4. napon vettem észre a korházban, hogy ütemesen rángat mindkét keze egyszerre.

Szóltam majd vitték az intenzívre be, megfigyelésre, gépre tették.

24 órán belül megismétlődött.

Elkezték gyógyszeresen kezelni 1hét, majd a gyógyszerről leépíteni, ezalatt nem volt semmi.

Mikor gépre tették a koponya uh-ot is megcsinálták.

3. 4. agykamra tágabb, de az idők során szerencs az derült ki, hogy ez nála sajátos adottság.

3hetet voltunk bent szülés után, azóta járunk a neurológiára.

Még kettő alkalom volt, hogy itthon görcsölt, rohantunk, vizsgálták.....

Ami most van:

14hónapos, makk egészséges.(kop-kop)

5 éves kora körül kell figyelni majd megint, hogy nem görcsöl-e. Ha akkor sem, akkor megint elkerült minket a baj egy időre, mert 14 év kor körül jelentkezhet még az epilepszia, ha akkor sem görcsöl akkor minden okés :)

Próbálj minél hamarabb menni, fontos!

2011. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
na mizújs? remélem minden oké
2011. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!