Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy kisfiam epilepsziás?!

Lehet, hogy kisfiam epilepsziás?!

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hetes. Már a kórházban észrevettem, hogy a 2 kis karját kitárja, megfeszíti és közben remegnek. Azt mondták kalcium hiánya van és kapott kalcium ampullát a bent létünk alatt. Úgy tűnt jót tett neki. Majd otthon felerősödött újból ez a remegés, gyakrabban és gyakrabban jött elő. Ez mellett, nagyon nyugtalan, nyűgös volt, nagyon keveset aludt, átlagban 7 órát a 24-ből. Önmagában már ez a 2 dolog is nagyon aggasztott, úgy hogy miután szóltam a doktornőnek, adott beutalót a Neurológiára. Csakhogy ma este, fürdés előtt, miközben ringattam a karomban mert nagyon sírt, egyszer csak erőteljesen belém kapaszkodott, bevörösödött, a sírást abba hagyta, majd a szemei elkezdtek "remegni" pár másodpercig, majd lassan lehetett látni, hogy "tér magához" Iszonyatosan rám ijesztett! Időpontunk 22-re van, addig biztosan megőrülök! Kérem, ha valakinek ismerősek a tünetek, segítsen és írja meg, hogy mi lehet! Én epilepsziára gyanakszom...nagyon félek...
2011. júl. 11. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

hogy hogy csak 22 -re van?

menjél más orvoshoz 5 hetes kisbabánál nem szabad ennyit várni

vagy menj be soron kívűl a neurológiára és közöld a panaszod ! lehet hogy más kisbaba is van ott, na de

ezt nem szabad halasztANi


szegény pici baba egyem meg a kicsi szivét.

2011. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=84&keres..



első vagyok, vagy még ennyit találtam !

2011. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is elolvastam...
2011. júl. 11. 21:41
 4/18 anonim ***** válasza:

de láttad akkor hogy az egyik anyuka írta hogy

rángatóztak a karjai olyan tűntek mint a te babádnál.


ne hagyd ennyiben

irány vissza a doki, holnap és mond el hogy mi történt ma este CSINÁLJON VMIT !!!!!!!!!

2011. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem olyan mint egy erős görcs?Nem húzza közben össze a kis testét?

A kezek remegése egyébként nem mindig utal bajra,az én babám is csinálta 1-2 hónapig és semmi baja.

2011. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ne ijedj meg, valószínűleg nem epilepszia, Neked is szédülős babád van (de persze mindenképp menjetek el a neurológushoz, mert kivizsgálást igényel)! Ebben a témában sajnos mi voltunk az első fecskék! Ha írsz privátot, nagyon szívesen átküldöm a tapasztalatokat. Mi több neurológusnál is jártunk! Minden anyagot átküldök privátban! A lényeg, hogy nyugodj meg!!!! Babánk most 8,5 hós, már kifelé megyünk a szédülésből, de nálunk is 5 hetesen kezdődött.

Várhatóan ezek után, ha függőlegesből vízszintesbe teszitek, akkor ugyan ezek az este tapasztalt tünetek láthatóak lesznek pár másodpercig (megfeszül, megmerevedik, remeg a szeme 5-10 másodpercig). Ilyenkor ne ijedjetek meg, csendesen simogassátok meg, mosolyogjatok rá. Ez egy hirtelen szédülés, úgy érzi magát, mintha zuhanna pár másodpercig. Nekünk 3 hetente - havonta visszatérnek a tünetek és 3-4 napig tartanak, de mint írtam, már egyre ritkábbak, hamarosan kinövi a babánk. Nem könnyű, tudom!

2011. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok! Hová van időpontotok neurológiára?
2011. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A Margit Kórházba küldtek. Utolsónak, írtam email-t,köszönöm, hogy írtál!
2011. júl. 11. 22:32
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, végül is görcsszerűnek tűnik a karjainak a rángatózása, csak ez a mai eset (szemremegés, testének a megmerevedése)miatt gondolom, hogy sajnos többről van szó...
2011. júl. 11. 22:34
 10/18 anonim ***** válasza:

Holnap azonnal doki!!!!!

Koponya uh-ot kell csinálmi és eeg-t.

Nagyon fontos, szerintem többről van szó, de bármi legyen gyógyszeresen már nagyon jól kezelhető.

2011. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!