Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy epilepsziás a...

Lehet hogy epilepsziás a kisfiam? Most mi lesz?

Figyelt kérdés

sajnos oxigénhiányosan született, 1 éves múlt.


kb 10-11 hónapos koráig sokat ijedezett mindig akkor is ha csak ült vagy feküdt és nem volt zaj vagy bármi más.

ezt felváltotta az hogy a bal oldalára félre néz naponta többször,

szóltam az őt tornáztató szakembereknek, gyerekorvosnak azt mondták erősödött az idegrendszere ezért múlott el az ijedezés és váltotta fel ez.

most olvasom, hogy a félre nézés egyik jele az epilepsziának.


most mi lesz? annyi bajunk van már így is (mozgás elmaradás)stb...


nem késő még? hétfőn rögtön kérem a beutalót tudják kezelni? nem lesz gond?


2011. aug. 6. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A közhiedelemmel ellentétben az epilepszia NEM HALÁLOS betegség, gyógyszeres terápiával teljes tünetmentesség is elérhető.

János kórház epilepsziacentrumába kérj beutalót, addig is olvasgasd:

www.epilepszia.hu

Párom 30 éve tünetmentes.

2011. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyermekkorit nem ismerem, de anyukám ijesztő tüneteket produkált, mire kiderítették, hogy rejtett epilepsziája van, kis rohamokkal. Aztán gyógyszer mellett teljesen elmaradtak a rosszullétek - de a gyógyszert nem szabad volt elhagyni, kihagyni.
2011. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem van egy ismerősöm akinek a babája epilepsziás. sokat görcsöl, gyakran vannak rohamai. naponta többször :(

vizsgáltasd ki természetesen a picidet de egy tünetből azért ne vonj le túl messzemenő következtetéseket, csak nem lesz semmi baj!

2011. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Vidd el kivizsgáltatni. Ha időben diagnosztizálják, akkor könnyebben kezelhető. Amúgy -bár nem tudom, hogy ez vigasztal-e- a gyermekkori epilepszia az esetek nagyobb százalékában kinőhető. Én is az voltam, egyszer volt rohamom, 10 éves koromtól kellett gyógyszert szednem, igaz évekig szedtem a gyógyszert, de semmi rosszullétem nem volt ez idő alatt. Most 28 éves vagyok, és 15 éve nem szedem a gyógyszert, teljesen tünetmentes vagyok.
2011. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos lehet, hogy epilepsziás. Próbáljátok videóra venni,mikor ezt a tünetet produkálja, és mutassátok meg a neurológusnak. Valószínűleg EEG vizsgálatot fog kérni, és ha ezek a félrenézések valóban epilepsziás kisrohamok, gyógyszeres kezelést kezd. Szerencsés esetben teljes rohammentesség érhető el. A legszerencsésebben persze kiderül, hogy semmi baj, de én ragaszkodnék a helyedben a kivizsgáláshoz.

Ha tényleg epilepsziás, az általános fejleszthetőségét is javítja, ha ezt rendesen kezelik. Arról nem is beszélve, hogy milyen balesetveszélyesek ezek a másodpercnyi kihagyások is, ha később mondjuk egy mászóka tetején réved el el roham miatt.

2011. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyermekneurológusnak mutasd meg a babát,inkább nyugtasson meg mint hogy tovább aggódj.

Remélem minden rendben lesz!

Drukkolok!!!!

2011. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is olvastam ezekről a tünetekről panaszkodó anyuka levelét és az orvos is azt válaszolta epilepsziás lehet a kisgyerek.

Ne ess kétségbe, ha kiderül, akkor tudjátok a baj okát és kezelhető lesz a dolog. Jobb lesz neked is, meg a babádnak is.

2011. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


vajon Ő ilyenkor mit érez, fájdalmat?

kb 2-3 mp ig tart az egész félre nézés, naponta többször mindig más időpontba, nincs azonos tényező a félre nézések alatt....

remélem még nem késő.... és nem okozott ez neki nagyobb bajt :(

hétfőn kérek beutalót az EEg-re ezt meg lehet valahogy sürgetni? hogy ne kelljen heteket várni az időpontra?

2011. aug. 7. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akarlak, meg lehet nem is epilepsziás a gyermeked, de én is kikérdeztem anyukámat, hogy mit érez akkor, ami a szemlélőnek elrémisztő. Meredt maga elé, mozgott a szája-csámcsogott-, elfehéredett. Majd fokozatosan jött vissza a színe. De ő semmire nem emlékezett, kiesett az a pár perc. Volt, amikor fánk készítése közben lett rosszul, s mikor magához tért, arra sem emlékezett, hogy ő kezdte el a dagasztást.

Egyszer állt a kutya ivótáljával az ajtóban, láttam, rosszul van. Mit csinálsz anyukám? -Tartom itt Gabika iskolatáskáját...

Ami viszont szomorú, azt mondta az orvos, minden ilyen rosszullét roncsolja az agyat.

Jól tanácsolták, hogy vegyétek fel telefonnal a tünetet.

Az idegorvos nem is tudta elképzelni, egyszer aztán "szerencsére" épp az öltözőjében lett rosszul anyukám, így a doki szemléltetést kapott.

De általában akkor lett rosszul anyukám, ha valami érzelmileg mélyen érintette. Először havonta egyszer, majd már hetente többször. De a gyógyszer csodát tett.

Viszont a vérképet ellenőrizni kellett rendszeresen. Egy ilyen alkalommal mondta a belgyógyász, hogy álljon le a gyógyszerrel. Én mondtam, hogy az idegorvos lelkünkre kötötte, ki ne hagyjon egy szemet sem! Az éjjel majdnem meghalt szegény, megmeredt, nem volt eszénél, apukám dörzsölgette a merev végtagjait. Sajnos az orvos sem lát messzebb az orra hegyénél, a belgyógyász nem ismeri a neurológus területét. Akár több orvost is érdemes felkeresni, ha kétségeid vannak. Gyere kérlek vissza, és írd meg, mi lett az eredmény! Remélhetőleg semmi komoly!Jó egészséget a kicsinek!

2011. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!